Tüm bunların dışında asıl olan sizin ne istediğiniz.

Zorluklar sizi yıldırmasın, hedeflediğiniz noktaya ulaşmak imkansız değil!

Sen yapamazsın! Bu iş sana göre değil! Asla beceremezsin! Ve daha niceleri…

Ne kadar çok motivasyonunuzu düşüren hevesinizi kıran karşıt etkilere maruz kaldığınızı hatırlayın ve tüm bunlara karşılık neleri başardığınızı. Siz herşeyi yapabilecek, saçma sapan ithamlara, zorluklara karşı mücadelenizi başarıyla sürdürebilecek güçtesiniz.

Kimseyi dinleme, aldırma, boşver ve yoluna devam et!

Arkeolog olmak istersin; ‘’ boşver bu ülkede mezarcı mı olacaksın’’ diyenler olur.  Ressam olmayı istersin; ‘’o işten para kazanamaz aç kalırsın, hayali işleri bırak gerçeklerle yüzleş’’ diyenler de.  Sizin hayaliniz olan şeyler onlar için boş ümitlerdir.   Belki  kendi olmak istedikleri şeyler olamadıkları için belki de bu hayallerinin peşinde yeterince koşmadıkları için.

Tüm bunların dışında asıl olan sizin ne istediğiniz.  Sefayı da cefayı da yaşayacak sizsiniz.  Her zorluğun sonunda mutlaka bir mutluluk vardır.  Risk almaya değmez mi?

“Yapabilirsin, yapmalısın ve başlayacak kadar cesursan, yapacaksın.”

Yastık altına attığınız, ben bu işi yapamam, yeteri kadar bilgim yok dediğiniz ne varsa çıkarın, toparlayın ve üzerinde çalışın.  Yeni bilgiler edinmeye devam edin.  Her yeni günde kendinize kattığınız, emek verdiğiniz şeylerden neler yarattığınızı gördüğünüzde en büyük ilhamın aslında kendiniz olduğunu göreceksiniz.

Günün sonunda önünüze ne çıkarsa çıksın her bir başarısızlığınızdan, her bir engelden yeni bir ders çıkarıp daha da güçleneceksiniz ve siz bir başkasına ilham olacaksınız.

Hadi, tembellik yok, korku yok… sadece biraz cesaret ve inanç.. kendinize inanın!

***

Sevgiler,

Pınar KELEŞ