Başarılı Olmak İçin Hedeflerinizi Başkalarıyla Paylaşın

Başarılı Olmak İçin Hedeflerinizi Başkalarıyla Paylaşın

Bir bireyin hedefleri oldukça kişiseldir. Fakat, hedeflerin doğası gereği, insanlar hedeflerini ve isteklerini kendilerine saklarlar. Ama, paylaşmakta müthiş faydalar vardır.

Hedeflerini başkalarıyla paylaşmak hayatınızdaki önemli noktalardan biridir.

Gerçek şu ki planlarınızı ve hedeflerinizi başkalarıyla paylaştığınızda bu hedeflere ulaşma şansınız artar. Bunun nedeni aşağıda yer almaktadır:

Netlik kazanırsınız

Hedefiniz ve onu nasıl başaracağınızla ilgili netlik kazanırsınız. Hedefinizi sesli bir şekilde söylerken, başka insanlarla olan konuşmalarınız hedefinizin kafanızda netleşmesine yardımcı olur.

Sorumluluk alırsınız

Bir şeyi konuşmak onu gerçek kılar.

Artık diğerleri gelişmeleriniz hakkında size sorular sorarak sizi bu konuda sorumlu kılabilir.

Eğer bu sorulara olumlu bir şekilde cevap vermek istiyorsanız, bir an evvel iş başına geçmek için ve birer adım atmak için motive olursunuz.

Sorumluluk partneri nedir?

Birinin sizi hedefiniz için sorumlu tutması hedefinize ulaşırken ki yolda etkili bir adımdır.

Sorumluluk partneri nasıl seçilir?

Aslında, hayatta ne yaparsanız ve hedefiniz ne olursa olsun, kişisel danışmanınız olması hedefinize ve size katkıda bulunur.

Hedeflerinizi başkalarıyla paylaşır mısınız?

Bazen rekabet duygusu bizi bundan alıkoyar.

Rekabet duygusunun sizi durdurmasına izin vermeyin. Onun yerine, başkalarıyla paylaşmanın size katacağı faydaları düşünün.

Başka insanlarla iletişime geçmek onların sizin ve hedefleriniz hakkında daha derin bilgiye sahip olmalarını sağlar ki bu size onların desteğini kazandırır.

Başka insanlarla iletişime geçmek onların sizin ve hedefleriniz hakkında daha derin bilgiye sahip olmalarını sağlar ki bu size onların desteğini kazandırır.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın