fbpx

Değişim İçin Konfor Bölgenizden Çıkın

Hiç konfor bölgesini tanımlamayı denediniz mi? Orası sevmediğiniz o yer, ama değişmekten korkuyorsunuz. Sizi varsayımla korkutuyor bu iç ses: “Ya başarısız olursam?”

Bu hareketsizlik durumu neden konfor bölgesi olarak adlandırılıyor? Başarılarınızdan memnun olmasanız bile, sizi bulunduğunuz konumda rahatlatıyor. Kendinizi rahat hissediyorsunuz çünkü beklenmedik bir şey olamayacağını biliyorsunuz. Gününüzün, haftanın ve yılın nasıl biteceğine dair bir vizyonunuz var.

Er ya da geç, hepimiz harekete geçme çağrısı yaparız. Bu noktada, iki seçeneğiniz vardır:

  • Değişimi kabul et ve o kutunun dışına adım at veya
  • Olduğun kadar kendin gibi davranmaya devam et.

Burada hep birlikte, bizi içeriden yavaş yavaş öldüren rahatlığın dışına çıkmak için çaba göstereceğiz.

Uzun Süreli Konfor Bölgesi = Ölü Kişisel Gelişim

Başarılı insanlar, öğrenmeyi bir alışkanlığa dönüştürür. Yaşamı, bilgi ve kişisel ilerlemeyle elde ettikleri büyümeye doğru bir yolculuk olarak algılıyor.

Bu felsefeyi nasıl hayata geçiriyorlar? Çünkü her zaman bir şekilde harekete geçerler. Sürekli olarak konfor bölgelerinden çıkarlar.

Peki Rahat Ne Demek? Bu Sahte Konfor!

Bu rahatlık duygusu sahte. Yapmadığınız bir şey için kendinizi suçladığınızda ne hissettiğinizi biliyor musunuz? Bir noktada, geriye bakıp anlıyorsunuz: “Eğer o zaman yapmam gereken şeyi yapsaydım, tüm hayatım şimdi farklı olurdu.” Her bir karar, geleceğiniz hakkında zincirleme sonuçlara yol açan bir eylemdir. Gelecek için sorumluluk almazsanız, bu onu etkilemediğiniz anlamına gelmez.

Kendi hayatınızın sorumluluğunu üstlenmek, inançlarınız, eylemleriniz ve düşünceleriniz için sorumluluk almak demektir.

 

Risk ve Zorluklar Olmadan, Büyük Başarılar Olmazdı

Bill Gates, Richard Branson ve diğer büyük liderlerin başarısının nedenini biliyor musunuz? Sürekli olarak onları manşetlere götüren bir şeyler yaparlar. Çünkü bir rahat bölgede kalmayı göze alamazlar.

Ünlü insanlar şanslı değiller. Onlar ısrarcılar. Diğer insanların saygısını hak edecek bir şey yaptılar. Bunu yaptılar çünkü risk almak ve büyük kişisel ve profesyonel zorlukları aşmak için yeterince cesurlardı.

O Bölgenin Dışına Çıkarken Motivasyonunuzu Keşfedin

Bir şey yapmanın kolay olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Herhangi bir bilgiyi bulabilir ve ilgilendiğiniz şeyleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonu yapabilir ve Kuzey Işıklarını şahsen görebilirsiniz. Başka bir deyişle, hayatın size vurmasını beklemek yerine mutluluğu aramaya başlayabilirsiniz.

Bu konfor bölgesinden tam olarak nasıl çıkabilirsiniz? Her şey zihniyetle ilgili. Bir şey yapabileceğinizi düşündüğünüzde, bunu yapacak gücü bulacaksınız. Tüm eylemlerinizin geleceğinizi oluşturduğunun farkına vardığınızda, başka seçenek yoktur: Mutluluğun yolunda bir şeyler yapmalısınız.

***

Konfor kötüdür. Sizi hareketsiz ve isteksiz tutar. Öte yandan, zorluklar güzeldir. Yola koyulun!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,954BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,362TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...