fbpx

Değişim İçin Konfor Bölgenizden Çıkın

Hiç konfor bölgesini tanımlamayı denediniz mi? Orası sevmediğiniz o yer, ama değişmekten korkuyorsunuz. Sizi varsayımla korkutuyor bu iç ses: “Ya başarısız olursam?”

Bu hareketsizlik durumu neden konfor bölgesi olarak adlandırılıyor? Başarılarınızdan memnun olmasanız bile, sizi bulunduğunuz konumda rahatlatıyor. Kendinizi rahat hissediyorsunuz çünkü beklenmedik bir şey olamayacağını biliyorsunuz. Gününüzün, haftanın ve yılın nasıl biteceğine dair bir vizyonunuz var.

Er ya da geç, hepimiz harekete geçme çağrısı yaparız. Bu noktada, iki seçeneğiniz vardır:

  • Değişimi kabul et ve o kutunun dışına adım at veya
  • Olduğun kadar kendin gibi davranmaya devam et.

Burada hep birlikte, bizi içeriden yavaş yavaş öldüren rahatlığın dışına çıkmak için çaba göstereceğiz.

Uzun Süreli Konfor Bölgesi = Ölü Kişisel Gelişim

Başarılı insanlar, öğrenmeyi bir alışkanlığa dönüştürür. Yaşamı, bilgi ve kişisel ilerlemeyle elde ettikleri büyümeye doğru bir yolculuk olarak algılıyor.

Bu felsefeyi nasıl hayata geçiriyorlar? Çünkü her zaman bir şekilde harekete geçerler. Sürekli olarak konfor bölgelerinden çıkarlar.

Peki Rahat Ne Demek? Bu Sahte Konfor!

Bu rahatlık duygusu sahte. Yapmadığınız bir şey için kendinizi suçladığınızda ne hissettiğinizi biliyor musunuz? Bir noktada, geriye bakıp anlıyorsunuz: “Eğer o zaman yapmam gereken şeyi yapsaydım, tüm hayatım şimdi farklı olurdu.” Her bir karar, geleceğiniz hakkında zincirleme sonuçlara yol açan bir eylemdir. Gelecek için sorumluluk almazsanız, bu onu etkilemediğiniz anlamına gelmez.

Kendi hayatınızın sorumluluğunu üstlenmek, inançlarınız, eylemleriniz ve düşünceleriniz için sorumluluk almak demektir.

 

Risk ve Zorluklar Olmadan, Büyük Başarılar Olmazdı

Bill Gates, Richard Branson ve diğer büyük liderlerin başarısının nedenini biliyor musunuz? Sürekli olarak onları manşetlere götüren bir şeyler yaparlar. Çünkü bir rahat bölgede kalmayı göze alamazlar.

Ünlü insanlar şanslı değiller. Onlar ısrarcılar. Diğer insanların saygısını hak edecek bir şey yaptılar. Bunu yaptılar çünkü risk almak ve büyük kişisel ve profesyonel zorlukları aşmak için yeterince cesurlardı.

O Bölgenin Dışına Çıkarken Motivasyonunuzu Keşfedin

Bir şey yapmanın kolay olduğu bir zamanda yaşıyoruz. Herhangi bir bilgiyi bulabilir ve ilgilendiğiniz şeyleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonu yapabilir ve Kuzey Işıklarını şahsen görebilirsiniz. Başka bir deyişle, hayatın size vurmasını beklemek yerine mutluluğu aramaya başlayabilirsiniz.

Bu konfor bölgesinden tam olarak nasıl çıkabilirsiniz? Her şey zihniyetle ilgili. Bir şey yapabileceğinizi düşündüğünüzde, bunu yapacak gücü bulacaksınız. Tüm eylemlerinizin geleceğinizi oluşturduğunun farkına vardığınızda, başka seçenek yoktur: Mutluluğun yolunda bir şeyler yapmalısınız.

***

Konfor kötüdür. Sizi hareketsiz ve isteksiz tutar. Öte yandan, zorluklar güzeldir. Yola koyulun!

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,432BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...

Doğrudan Satışta Sıkışık Durumdan Nasıl Kurtulursunuz?

Doğrudan satış işinizde araya sıkışmış gibi mi hissediyorsunuz? Planlarınız istediğiniz gibi gitmiyor mu? Üzülmeyin, herkesin hayatında tekdüze geçen, sıkışmış gibi hissetti dönemler mutlaka vardır....