Depresyondan Çıkmak İçin Bazı İpuçları

Hayatınızın beklenilen gibi gitmediği zamanlar vardır. Belki önemli bir projeniz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Ya da işinizden atılabilirsiniz. Herhangi bir sorun sizi depresyona sokabilir. Ama işleri kontrol altına almalısınız. Devam etmelisiniz. Bunun için kendinizi daha iyi hissetmeniz gerekir, böyle durumlarla olumlu bir tutum ile yüzleşebilirsiniz.

 

Depresyonda olduğunuzda kendinizi daha iyi hissetmeniz için bazı ipuçları:

Sakin olun

Her şeyden önce, kendinizi sakinleştirin. Panik yapmayın. Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın. Eğer sakin iseniz artık aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

 

Zihninizi olumlu düşüncelerle besleyin

Depresyonda olduğunuzda, olumsuz düşüncelerin kısır döngüsüne düşmek kolaydır. Negatif döngü, bir şeylerin gerçekte olduğundan daha kötü görünmesini sağlar. Bu döngüyü kırmanız, böylece kendi düşüncelerinizin kurbanı olmamanız önemlidir.

 

Büyük resme odaklanın

Büyük resme odaklanırsanız kötü görünen bir olay artık o kadar da kötü görünmeyebilir. Olayları içeriğe yerleştirin. Hayatınızı harika kılmak için gerekli olan tek bir mozaik parça olduğunu düşünün.

 

Her şeyin yolunda olacağına inanın

İnandığınız şeylerin üzerinizde büyük etkisi vardır. Eğer bazı şeylerin yanlış gittiğine inanıyorsanız, bu genellikle geçerli olur. Öte yandan, her şeyin yolunda gideceğine inanıyorsanız, kazanırsınız.

 

Affedin

Bazen kötü hissetmenizin bir nedeni, affetmemenizdir. Belki geçmişte hatalar yaptınız ve bunun için kendinizi suçladınız. Artık kendinizi affetmelisiniz. Ya da belki birisi sana kötü davranmış olabilir. Onları affetmelisiniz.

 

Harekete geçin

Hiçbir şey yapmazsanız işler daha iyi olmayacak. Ne kadar kötü şeyler olduğunu düşünmek yerine, sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi düşünün ve harekete geçin.

 

Olumlu bir şey söyleyin

Olumsuz sözler; güven ve motivasyonunuz üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Yani her ne zaman negatif bir şey söylemek üzereyseniz, kendinizi durdurun ve derin bir nefes alın. Söyleyeceğiniz şeyleri yeniden değerlendirin ve onları pozitifleştirerek söyleyin.

 

Diğer insanları düşünün

Kendinizi daha iyi hissettirmenin en iyi yollarından biri, odağı kendinizden uzaklaştırarak olur. Sorunlarınız hakkında ne kadar düşünürseniz, o kadar kötü hissedersiniz. Yani diğer insanları ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünmeye başlayın. Bunu yaptığınızda, problemleriniz artık çok zor görünmeyecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,384BeğenenlerBeğen
75,880TakipçilerTakip Et
538TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Bilimsel Destekli Öneriler

Hiç yeni şeyler öğrenmek istediniz, ancak çok fazla çaba gerektirdiğini, çok yaşlı olduğunuzu ya da çok zor olduğunu düşündünüz mü? Birçok insan yeni bir...

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir...

Psikoloji Nedir?

Psikoloji nedir? Sorusu insanların cevabını merak ettiği konulardandır. Psikoloji, insan düşüncesi, davranışı, gelişimi, kişiliği, duygu, motivasyonu ve daha fazlasını içeren geniş bir alandır. Daha...

Robotik Kodlamanın Aile ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Robotik kodlamanın aile ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? Robotik kodlamanın önemi nedir? Teknolojik gelişmeler, beraberinde robotik kodlamayı da hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Ancak...

Churn Nedir?

Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık , karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir...

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorum Diyenler Bu Yazı Sizin İçin!

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını...