fbpx

Depresyondan Çıkmak İçin Bazı İpuçları

Hayatınızın beklenilen gibi gitmediği zamanlar vardır. Belki önemli bir projeniz başarısızlıkla sonuçlanabilir. Ya da işinizden atılabilirsiniz. Herhangi bir sorun sizi depresyona sokabilir. Ama işleri kontrol altına almalısınız. Devam etmelisiniz. Bunun için kendinizi daha iyi hissetmeniz gerekir, böyle durumlarla olumlu bir tutum ile yüzleşebilirsiniz.

 

Depresyonda olduğunuzda kendinizi daha iyi hissetmeniz için bazı ipuçları:

Sakin olun

Her şeyden önce, kendinizi sakinleştirin. Panik yapmayın. Gözlerinizi kapatın ve derin bir nefes alın. Eğer sakin iseniz artık aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

 

Zihninizi olumlu düşüncelerle besleyin

Depresyonda olduğunuzda, olumsuz düşüncelerin kısır döngüsüne düşmek kolaydır. Negatif döngü, bir şeylerin gerçekte olduğundan daha kötü görünmesini sağlar. Bu döngüyü kırmanız, böylece kendi düşüncelerinizin kurbanı olmamanız önemlidir.

 

Büyük resme odaklanın

Büyük resme odaklanırsanız kötü görünen bir olay artık o kadar da kötü görünmeyebilir. Olayları içeriğe yerleştirin. Hayatınızı harika kılmak için gerekli olan tek bir mozaik parça olduğunu düşünün.

 

Her şeyin yolunda olacağına inanın

İnandığınız şeylerin üzerinizde büyük etkisi vardır. Eğer bazı şeylerin yanlış gittiğine inanıyorsanız, bu genellikle geçerli olur. Öte yandan, her şeyin yolunda gideceğine inanıyorsanız, kazanırsınız.

 

Affedin

Bazen kötü hissetmenizin bir nedeni, affetmemenizdir. Belki geçmişte hatalar yaptınız ve bunun için kendinizi suçladınız. Artık kendinizi affetmelisiniz. Ya da belki birisi sana kötü davranmış olabilir. Onları affetmelisiniz.

 

Harekete geçin

Hiçbir şey yapmazsanız işler daha iyi olmayacak. Ne kadar kötü şeyler olduğunu düşünmek yerine, sorunu çözmek için neler yapabileceğinizi düşünün ve harekete geçin.

 

Olumlu bir şey söyleyin

Olumsuz sözler; güven ve motivasyonunuz üzerinde yıkıcı bir etkiye sahiptir. Yani her ne zaman negatif bir şey söylemek üzereyseniz, kendinizi durdurun ve derin bir nefes alın. Söyleyeceğiniz şeyleri yeniden değerlendirin ve onları pozitifleştirerek söyleyin.

 

Diğer insanları düşünün

Kendinizi daha iyi hissettirmenin en iyi yollarından biri, odağı kendinizden uzaklaştırarak olur. Sorunlarınız hakkında ne kadar düşünürseniz, o kadar kötü hissedersiniz. Yani diğer insanları ve onlara nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünmeye başlayın. Bunu yaptığınızda, problemleriniz artık çok zor görünmeyecektir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...