Doğrudan Satışta Perakende Satış, İşe Alma, Ekip Oluşturma

Bugün, doğrudan satışta perakendecilik, işe alım ve ekip oluşturma hakkında bilgi paylaşmak istiyoruz. 

Bugün, doğrudan satışta perakendecilik, işe alım ve ekip oluşturma hakkında bilgi paylaşmak istiyoruz.

Eğer doğrudan satış içerisindeyseniz, bu ticari modelin birden fazla şekilde size para kazandırabileceğini de biliyorsunuz demektir. Doğrudan satışa başladığınız zaman artık çalışan kafasından çıkmanız gerekmektedir. Burada artık kendi işinizin patronusunuz. İşinizi bırakmaktan bahsetmiyoruz, ancak zihin olarak, zihniyet olarak çalışman kafasından çıkmanız gerekiyor. Burada patronunuz yok, sponsorunuzdan veya üst basamağınızdan işinizi öğrendikten sonra kendi kararınızı verecek, kendi planınızı yapacak, kendi organizasyonunuzu büyütmeye başlayacaksınız. Bunların hepsi sorumluluk gerektiren noktalardır.

Ancak bugün doğrudan satışta üç aşamayı, perakende satış, işe alma ve ekip oluşturma konuları üzerinde genel bilgiler paylaşacağız. Doğrudan satışa girmek sizi zengin etmez. Doğrudan satış, yattığınız yerden para kazanma ticareti değildir. Eğer size bu şekilde sunum yapılmışsa, sizi yanlış beklentiler ile işe almışlar demektir. Bu ticari alan içerisinde beklentilerinizi doğru ayarlamalısınız. Bunlar işin püf noktalarıdır diyebiliriz. Bu konular hakkında bilgi edindikten sonra uygulamaya koyulmanız gerekiyor.

Perakende

Öncelikle, işe ilk başladığınızda perakende satış bir numaralı hedefiniz olmalıdır. Bir pazarlama ağına ilk katıldığınızda, herhangi birine sponsor olmaya çalışmadan önce, en kısa sürede beş perakende müşterisini bulup bulmalısınız. Bir defalık alım yapan insanlardan bahsetmiyoruz. Her ay otomatik sipariş veren perakende müşterileri bulmaktan bahsediyoruz!

Beş sadık, tekrar alışveriş yapan müşteri bulmak için 10 ila 15 müşteri bulmanız gerekebilir. Ne yaparsanız yapın, en az beş iyi müşteriniz oluncaya kadar müşterilerinizi almaya devam edin. Bunu iki nedenden ötürü yapmanız gerekiyor;

Öncelikle, işinizde sağlam bir perakende kar elde etmenize yardımcı olur, böylece ürünlerinizi her ay ücretsiz alacak, işletme giderlerinizi karşılayacak ve hatta biraz kar bırakacak kadar para kazanabilirsiniz. Çoğu doğrudan satış şirketiyle beş iyi perakende müşterisi sizin için ayda en az 100 – 200 TL değerinde olacaktır.

Perakende müşterileri istemenizin ikinci nedeni, henüz kendiniz para kazanmıyorsanız, insanları “para kazanma fırsatına” alma hakkını kazanmamış olmanızdır.

Bazılarınızın bu fikre katılmayabilir. Beş sadık müşterinizi bulduğunuzu varsayarsak, artık karlı bir işiniz var ve aynı şeyi yapmaları için başkalarına da öğretebilirsiniz. Mantıklı değil mi?

Perakende müşterileri istemenizin üçüncü ve nihai nedeni, işinizde örnek olarak liderlik yapmak istediğinizdir. Kendinize herhangi bir müşteriniz yoksa ekibinize dışarı çıkıp müşterileri bulmalarını söyleme hakkınız yoktur. Hareketleriniz sözlerinizle eşleşsin. Öne geçin ve grubunuzun yapmanızı istediğiniz şeyi, sizin yaptığınızdan emin olun.

İşinizi yarı zamanlı olarak kurduğunuzu varsayarak, beş sadık müşteri bulmalı, perakende müşterileri bir ila iki ay içinde tekrar etmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Kişisel İşe Alma

İkinci adım, aynı zamanda kişisel işe alma olarak da bilinir. Bu, başkalarına iş fırsatı sunduğunuz zamandır. Kişisel işe alımda öncelikli amacınız koçluk çekebilecek ve çalışmaya istekli beş kişi bulmak. Muhtemelen çalışmaya istekli beş kişiyi bulmak için 20 aktif kişiye kişisel olarak sponsor olmanız gerekecektir.

Uzman networkerlerin deneyimlerime göre, yaklaşık on kişiden birinin koçluğa sahip olduğunu ve işle ilgili her şeyi yapmaya istekli olduğunu bilin. Bu nedenle, birlikte çalışabileceğiniz beş kişiyi bulmak için yaklaşık 50 kişiye sponsorluk yapmanız gerekecektir. Haftada sadece bir kişiye sponsorluk yaparsanız, kişisel sponsorluğunuzu bir yıl içinde bitirebilirsiniz. Fena değil!

İşe aldığınız kişilerin çoğu, ilk katıldıklarında bir iş kurma niyetinde olsalar bile, basit bir ürün kullanıcısı olacaklar. Çoğu insan, iş etiği, vizyon, motivasyon veya başarılı bir iş kurma taahhüdüne sahip değildir (her türlü). Bu sade gerçeklik. Bunu şimdiye dek çözmüş olmalısınız.  Herkesin numarası farklı olabilir. Bazı insanlar en az 20 kişiye sponsor olarak beş ciddi kişilerini bulacaklar. Bazı distribütörlerin bundan daha fazlasına sponsor olması gerekecek.

Önceden nitelikli müşterilerle konuşarak ve sponsor olarak başarınızı artırabilirsiniz. Beş ciddi insanınız olduğunda, üçüncü adıma geçebilirsiniz.

Takım Oluşturma

Burası işin eğlenceli hale geldiği yerdir. Bu, çabalarınızı kişiselden işe alımlara kaydırdığınız ve zamanınızın çoğunu beş ciddi insanınızla çalışarak geçirdiğiniz yerdir. İşiniz, bilginizi mümkün olan en kısa sürede onlara aktarmak ve onların beş müşterisini ve beş ciddi kişiyi bulmalarına yardımcı olmaktır.

Sadece açıklığa kavuşturmak için, beş ciddi insanınıza yardım ederken, daha az ciddi olan bazı kişilerinizle birlikte kişisel olarak işe alım ve perakende satış yapıyor ve çalışıyorsunuz. Ancak, muhtemelen bunu yaparak çalışma saatlerinin sadece% 20’sini;  çalışma saatlerinin yaklaşık% 80’ini ciddi insanlara yardım etmek için harcıyorsunuzdur. İşleri kuruluncaya kadar her ciddi kişiyle (lider) çalışmalı ve artık sizin yardımınız olmadan kendi sorumluluklarını almalılar. Bu noktada, çalışmak için başka bir kolunuzla başlayabilir veya sadece derinlemesine çalışmaya devam edebilirsiniz!

Milyon Dolarlık Bilgelik

Bu makaleden başka bir şey çıkarmazsanız da bunu unutmayın; Genişlik size anında kâr sağlar, ancak derinlik, uzun vadeli güvenliğinizin ve uzun vadeli paranızın nereden geldiğidir.

Her biri yüzlerce seviye derinlikte üç ila beş kol size yetecektir.  Sponsor olduğunuz herkesin en az bir yeni kişiyi kaydetmesine yardımcı olmak için bir hedef yapın ve ardından o kişiyle çalışmaya başlayın. Bu işlemi tekrar tekrar derinlemesine tekrarlayın ve asla durmayın. Her zaman kuruluşunuzun en derin seviyesinde, en yeni ve en heyecanlı kişiyle çalışın.

Ayrıca, ekibinizin yaklaşık% 90’ı sadece ürün kullanıcısı olacak, yaklaşık yüzde 8’i yarı zamanlı olacak ve yaklaşık yüzde 1-2’si sizinle devam edecek.

Unutmayın, devam eden kalıntı kontrolünüz için% 90’ın hayati öneme sahip olduğunu unutmayın. Onlara iyi davranın ve onlara değer verdiğinizi söyleyin, ancak zamanınızın yaklaşık% 80’ini yüzde 1 ila 2’lik kısımla, zamanınızın yaklaşık% 20’sini % 8 yarı zamanlı networkerler ile geçirin

Son düşünceler

Bu gerçekten endüstrimizdeki başarının anahtarıdır. Akıllıca çalışmalı ve ne için çalıştığınızı bilmeniz gerekiyor. Beş iyi müşteri bularak başlamalısınız. Bir sene boyunca devam ettiğinizde, kişisel olarak yaklaşık 20 ila 100 kişiye (veya daha fazla) sponsor olacaksınız ve beş ciddi kişinizi bulacaksınız. Bu noktada, derinlemesine çalışarak ekip oluşturmaya odaklanmayı istemelisiniz. Yukarıda belirtilen üç adımı izleyerek, tazminat planınızdaki en üst sıralara yükselmelisiniz.

Bu konsept hakkındaki düşünceleriniz neler? Size mantıklı geliyor mu? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi günler.