fbpx

Doğrudan Satışta Sorumluluk Almak

Birkaç dakikanızı ayırıp bu yazıyı okuyarak, kendi doğrudan satış pazarınız için neden% 100 sorumluluk almanız gerektiğini anlamalısınız. Bazılarınız için bu düşünce gelip geçici olacak, bazılarınız içinse bu bir göz açma dersi olabilir.

Hayatında belli bir başarıya ulaşmış insanların hayat hikayelerine baktığınız zaman göreceğiniz veya öğreneceğiniz şey, kesinlikle sizin yaşadıklarınızdan daha fazla olumsuzluk yaşadıkları olacaktır. Onlar kendi eylemlerinin ve yanındaki insanların sorumluluğunu alan kişiler olmuşlardır. İyi liderlerin mazeretleri yoktur. Her zaman eylemleri ve liderlik ettikleri insanların eylemleri için sorumluluk alırlar. Başarısızlıklarından, hatalarından dolayı, kendilerinden başka kimseyi suçlamazlar.

Bu dersin hayatınızda ve işinizde ÇOK değerli olacağını anlamalısınız. Hemen hemen herkesin kurbanlık zihniyetine sahip olduğu ve kendileri ile ilgili herkesin ve herkesin hayatını suçladığı bir toplumda yaşıyoruz.

  • İnsanlar başarısız evliliklerinden dolayı eşlerini suçluyorlar.
  • Kariyer başarısızlıklarından dolayı patronlarının eksikliğini suçluyorlar.
  • Şimdiki “yaşam” statüleri için, kendilerini yetiştiren insanları suçluyorlar.
  • Ekonomi konusunda devleti suçluyorlar.
  • Ve liste böyle devam ediyor.

Gerçek şu ki, başarılı bir kurbanla hiç karşılaşmayacaksınız. Hayatında başarılı olan tanışacağınız tek insanların, kendi yaşamları için% 100 sorumluluk alan insanlar olduklarını göreceksiniz. Geleceklerinin ve başarılarının kendi ellerinde olduğunu biliyorlar ve bu sorumluluğu benimsemişlerdir.

Doğrudan Satışta Sorumluluk Almak

Doğrudan satış ticaretiniz söz konusu olduğunda, kendi işinizin sorumluluğunu üstlenmelisiniz. Hiç kimsenin geleceğinizle ya da işinizle ilgilendiğiniz kadar ilgilenmediğini anlamalısınız. Düşüşünüzü, şirketinizi, düşkünlüğünüzü veya eksiklikleriniz ve sektördeki başarısızlıklarınızdan dolayı endüstriyi suçlamak hiçbir şekilde size yardımcı olmaz.

Elbette, bir başkasını suçlayarak sonuç eksikliğinizi haklı göstermeniz uygun olabilir. Ama bu ne kadar sorumluluk sahibi yapacak sizi? Parayı seçen liderlere saygı duyuyor musunuz? Hatalarından asla sorumluluk almayan biri için çalışmak ister misiniz?

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, aynada size bakan kişiye bakmalı ve “ben kendi hayatımın sorumluluğunu alıyorum!” demelisiniz. Kazananların tavrı budur.

Tabii ki, özellikle iş dünyasında hala başarı garantisi yoktur. “Erkek ” ya da “kadın” olmanız sizin başarılı veya başarısız olmanıza engel değildir. Doğrudan satışta sorumluluğunu üstlenseniz bile, yine de başarısız olabilirsiniz. Bu girişimci olmanın bir parçası. Gerçeği söylemek gerekirse,% 100 verdiğinizi ve elinizde hiçbir şey kalmadığını bildiğinizde, başarısızlığı kabul edebilirsiniz, belki… Ama kendi potansiyelinizi vermediğinizi biliyorsanız, kendinizle savaşmalısınız.

  • Sponsorunuzu istifa etmekle suçlamayı bırakın.
  • Size yardım etmekle meşgul üst seviyenizi suçlamayı bırakın.
  • Ekibinizi üretmediği için suçlamayı bırakın.
  • Ürünlerin işe yaramadığını veya çok pahalı olduğunu söyleyerek şirketi suçlamayı bırakın.

“Yapamam” sözcüklerini kelime bilginizden kaldırın ve şu ifadeyle değiştirin: “Yapabilirim. Yapacağım. Yapacağım. ”

Bir hedef belirlerseniz, bir plan geliştirirseniz, planınızı uygularsanız, devam ederken öğrenirseniz, başarılı olana kadar sebat eder ve eylemlerinizin sorumluluğunu üstlenirseniz, hayattaki her şey mümkündür.

Günün sonunda, doğru olanı yapın ve işinizde (ya da yaşamınızdaki) eksikliğiniz için mazeret yaratıp başkalarını suçlamayı bırakın. Kaderinizin kendi ellerinizde olduğunu bilin ve en iyi vuruşunuzu yapın.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,969BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,400TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...