fbpx

Doğrudan Satışta Zamanınızı Nasıl Ayarlamalısınız?

Bugünün yayınında, doğrudan satış ticaretiniz için zamanınızı ayarlama hakkında konuşacağız. Başarılı olma umuduyla birçok insan sektörümüze katılıyor. Ne yazık ki, aynı kişilerin birçoğu bu hedeflere ulaşmakta başarısız oluyor çünkü aciliyet duygusu yok ve zamanlarını etkili bir şekilde yönetmeyi bilmiyorlar.

Birçok insan haftada bir veya iki hafta işinde çalışır ve neden arzu ettikleri sonucu almadıklarını merak eder. Size sürpriz gelmemeli, ancak bu işte başarılı olmak istiyorsanız çok fazla zaman harcamak zorundasınız ve tutarlı olmalısınız.

  • Geleneksel işleri bir düşünün;

  • Bir restoran sahibi restoranını haftada bir saat açık bırakıyor ve çok para kazanmayı bekliyor.
  • Kuru temizleyici haftada sadece bir gün dükkanı açıyor ve neden para kazanamadığını düşünüyor.
  • Bir emlakçı ayda beş veya on saat çalışmıyor. Ancak aşırı başarılı bir emlakçı olmayı bekliyor.

Sizce yaptıkları ve beklentileri doğru mu?

Doğrudan satışa katılan insanların beklediği budur. İşlerine bağlı kalmak yerine, piyango zihniyetlerine sahipler ve başarılarının şans eseri önlerine düşeceğini düşünüyorlar! Sizinle dürüst olmak gerekirse, insanalar “bir süre” veya “onlar için uygun olduğunda” çalışırlarsa, NASIL başarılı bir doğrudan satış organizasyonu kuracaklarını düşünüyor musunuz?

Network Marketing Hızlı Para Kazanma Yolu Mudur? >>

Doğrudan Satışta Zamanınızı Nasıl Ayarlamalısınız?

Bu işte başarılı olmak için, yarı zamanlı olarak çalışıyor olsanız bile, zamanınıza odaklanmalı ve disiplinli olmalısınız. Çalışma saatlerinizi ayarlamış olmalısınız. İşinizi büyütmek için günde en az bir veya iki saat işinize yatırım yapmanız gerekir. Önceliklere ihtiyacınız var. Ve işinizi yaparken para üreten faaliyetlere odaklanmanız gerekir.

Haftada kaç saat çalışacağınızı belirleyin.

Akıllıca çalışmanın ilk adımı, haftada kaç saat işinize zaman ayıracağınızı belirlemektir. Network uzmanları bunun için haftada en az 10-20 saat öneriyor. Bundan daha az bir şey seni bu yeterince uzağa götürmez. Çalışacağınız zaman, hedeflerinizle eşleşmelidir. Amaç ne kadar büyük olursa o kadar uzun sürer, çalışmanızı ne kadar arttıracağınızı belirlemelisiniz.

Sağlam Bir Organizasyon Kurmanın Sırrı >>

Haftanın hangi günlerinde işinizi kuracağınızı belirleyin.

En azından haftada beş gün işinizde çalışmalısınız. Haftanın altı günü daha iyi, ancak beş en az süredir. Organizasyonunuzdaki herkese pazar günlerini aileleriyle vakit geçirmek ve rahatlamaları için ayarlatabilirsiniz.

İşinizde günün hangi saatinde çalışacağınızı belirleyin.

İşletmenizin haftanın hangi günlerinde çalışacağınızı bildikten sonra, bir sonraki adım işinizde her gün hangi saatlerde çalışacağınızı belirlemektir. İdeal olarak, işinizi her gün aynı saatte yapmaya çalışmalısınız, ancak bunun her zaman mümkün olmadığını da bellidir.

Şuana kadar yukarıdaki maddeleri gözden geçirdiğinizde iş ve aile planlamanıza ve sizin için en iyi olana gerçekten çok yaklaştınız. Sadece bir zaman seçin ve buna yetecek kadar disipline sahip olun.

Nasıl Takip Yapılır? Hemen Öğrenin >>

Çalışırken hangi faaliyetleri yapacağınızı belirleyin.

Çalışırken, işinizde para üreten faaliyetlere odaklanmalısınız. YouTube’da gezinmek, dosya düzenlemek, web sitenizde vakit geçirmek ve konferans görüşmelerine katılmak, para kazanma etkinliği olarak sayılmaz. Tek para üreten aktiviteler, tanıtım, takip, ekibinizin eğitimi ve müşteri edinilmesidir.

Programınızı takip edin ve bir iş gününü ASLA kaçırmayın.

Disiplin, başarının anahtarıdır. Bunu yapmak için yeterli disipline sahip değilseniz, yukarıda belirtilen dört adımı atmanız iyi olmaz. Bahane yok. Her gün işinize gidiyorsunuz, istemeseniz de. Başarılı olmak istiyorsanız, doğrudan satış işinize de aynı şekilde davranmalısınız.

“Bir iş gibi görürseniz doğrudan satışı, size de bir iş gibi ödeme yapacaktır. Bir hobi gibi davranırsanız da size bir hobi gibi para kazandırır.”

Son düşünceler

Günün sonunda, pazarlama ağı işiniz için çalışma saatleri ayarlamanız gerekir. Akıllıca çalışmalısınız. Ve ne olursa olsun, her gün bunu yapmak için yeterli disipline ihtiyacınız var. Bunu birkaç yıllık bir süre boyunca yapın, yolda iyi olacaksınız. Yapmazsanız da başarısız olursunuz, bu kadar basit bir denklem aslında!

Doğrudan satış işinizde çalışma saatleri ayarlama konusundaki düşünceleriniz nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Networkte Takım Oluşturmak İçin 15 İpucu >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....