Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı… Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem arz etmektedir. Çünkü bu işin kendi içinde kuralları vardır.

Burada, bu iş için yeni olan birçok kişinin sorduğu anahtar sorular var. Bu meraklı sorulara cevap vermeye ve ayrıca size sürdürülebilir ve başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacak tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır. Tabii ki bunun yanında insanların hemen para kazanma isteğini de anlamalısınız. Ancak anında size para kazandıracak bir işin de ne kadar legal olacağı meçhul olacaktır. Çünkü hemen bir ürün aldınız diye zengin olamazsınız.

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders >>

Peki doğrudan satışa başlamadan önce bilinmesi gerekenler arasında bazı önemli noktalar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim: 

Ne kadar kazanabilirsiniz?

Doğrudan satışta ne kadar kazanacağınız gerçekten size bağlı. Bu noktada işler tamamen diğer meslekler gibi çalışır. Bir gecede hiçbir şey olmaz. Eğer zaman verirseniz, sabırlı olursanız ve şirket ile üst düzeylerden aldığınız eğitimi takip ederseniz, böylece başarılı olabilirsiniz. Sonuç tamamen verdiğiniz çabaya bağlıdır.

Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz?

Bu, iş için gelen her yeni kişinin sorduğu önemli bir sorudur. Ve cevap bir önceki soru ile bağlantılıdır. Doğrudan satış, bir şantiyede elle çalışma yapmak kadar zor değildir. Ancak önemli bir çabayı gerektirmektedir. Kesinlikle kolay ve ‘hızlı zengin ol’ çabası değildir.

Rahat bir yaşam kurabilirsiniz, ancak sonuçlarınız sadece çabalarınız kadar olacaktır.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren Firmalar Hakkında Rehber >>

Endüstri ve Şirket Hakkında Bilgi Edinmeli Miyiz?

Evet. Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında endüstri bilgisi ve başlayacağınız firmanın bilgileri de bulunmaktadır. Endüstriler, büyüme paterni ve başarılı ürün kategorilerinin eğilimleri hakkında her şeyi okuyun. Bu bilgiler, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu gibi endüstri sitelerinde ve networkokulu.net’te kolayca bulunabilir.

Şirketin kurumsal broşürünü, web sitesini, ürün portföyünü, pazarlama materyallerini okuyun ve her şeyin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için politikaları ve prosedürleri inceleyin. Bilgi güçtür. Neye başladığınızı anlamazsanız, bu sektörün potansiyelini hiçbir zaman tam olarak kullanamazsınız demektir.

Reddedilmeye Hazır Olun

Hadi yüzleşelim. Doğrudan satış, iyi anlaşılan işlerden değildir. Medyada, doğrudan satış konusunda yanlış varsayımlara dayanan, yanıltıcı raporlar bulunmaktadır. Bu tür şeyler bu sektör için bir algı sorunu yaratmıştır.

İşinizin doğasını yeniden ve yeniden açıklamak için istekli olmalısınız. Doğrudan satışı hiç duymamış veya bu konuda olumsuz bir fikir sahibi olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için çok daha fazla çaba göstermelisiniz.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bazı önemli noktaları sizlerle paylaştık. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce başka önemli noktalar var mı? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Her türlü iş, ilişki kurmayı gerektirir. Mükemmel bir sosyal iletişim becerisine sahip olanlar bir adım öndedir. Fakat çoğumuz bunları edinmek ve geliştirmeden için önce deneme yanılma yapmalıdır. İşte sıcak pazarınız konusunda endişe ediyorsanız işinizi kolaylaştırmak için birkaç ipucu;

1 – Bir liste oluşturun.

Sıcak pazar listenizi oluşturduktan ve tanıdığınız herkesi bir kere yazdıktan sonra, satacağınız ürün/hizmet türünü kullanacağını düşündüğünüz başka bir kişi listesi oluşturun. Sonra son ve en muhtemel listeyi derleyin. Bunlar sizden derhal satın alacağınızı ve yeni işinizi destekleyeceğini düşündüğünüz insanlar olacaktır.

2 – “Büyük olasılıkla” listenizdeki kişileri küçük bir partiye veya barbekü’ye davet edin.

Toplantıda yeni işinizi duyurun. Henüz bir şey satmaya çalışma. Sosyal ortam olmasına dikkat et. Yeni iş hakkında konuşmak için ayrı ayrı görüşmek üzere randevu isteyin.

3 – Öncelikleri belirleyin.

Randevularınızı büyük olasılıkla listenizden takip etmeye başladığınızda, yeni işiniz için en heyecanlı ve sizi desteklemeye istekli olanları arayın. Bu insanlar sizinle iş yapması en muhtemel kişilerdir ve size tavsiyelerini gönderirler.

4 – Müşteri memnuniyeti önemli.

En heyecanlı insanlarınıza sürekli olarak mükemmel müşteri hizmetleri sunun. Muhtemelen sizin sadık müşterileriniz olacak ve tekrar müşteri olmaya gelecekler.

5 – Bağlantı kurun.

İlişki kurma sürecini başlatmak için sıcak pazar listenizdeki tüm insanlarla Facebook’ta veya diğer sosyal ağlarda bağlantı kurmaya başlayın.

6 – Vakit geçirin.

Bu arada, listenizin geri kalanını da arayın ve yeni girişimi tartışmak için insanlarla kahve ya da kahvaltı için buluşmayı isteyin.

7 – Randevularınızı daima sosyal, arkadaşça ve baskıdan uzak tutun.

Önce bunları sorun ve ürünlerinizin / hizmetlerinizin karşılayabileceği ihtiyaçlarını keşfedin. Ardından ürünlerinizin / hizmetlerinizin insanların sorunlarını çözmelerine nasıl yardımcı olduğunu paylaşın. Dolayısıyla, kendileri için ilgi duymasalar bile, faydaları görecekler ve yine de size bir ya da iki tavsiye verecekler. Tavsiyelerine sizin için iyi bir kelime söylemelerini isteyin.

8 – Çözüm sunun.

Sosyal ağınızı çevrimiçi olarak oluştururken, arkadaşlarınızın sorunlarını çözen ürünleriniz / hizmetleriniz ile ilgili çözümler sunun. Çevrimiçi satış yapmadan ürünleriniz / hizmetlerinizle ilgili ipuçlarını / kullanılabilir bilgileri paylaşın. Sosyal ağınızı, yeni ürünlerinizi / hizmetlerinizi tanıtmanın ve e-ticaretinizi tanıtmanın ince bir yolu olarak düşünün.

9 – Aile, arkadaş ve diğer sosyal toplantılara gitmeye başlayın.

Sosyal olun ve satış yapmayın, ancak yeni işiniz hakkında soru sorarlarsa, görüşmek üzere randevu almayı teklif edin. Randevu defterinizi her zaman yanınızda bulundurun, müsait olduğunuz tarihleri verin ve açık uçlu bilgi için herhangi bir istek bırakmayın.

10 – Sıcak pazarınızın organizasyonlarına ve traininglerine katılmaya başlayın ve gerçekten katılın.

Bu etkinliklerde onlarla birlikte olmak, güvenebileceğiniz ve yüz yüze yönlendirmeler yapmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelebilir.

11 – Miktar prensibini ve sayıları kullanın.

Bu noktada, sıcak pazarınız üzerinden mümkün olduğunca çok kişiyle bağlantı kurmak istiyorsunuz. Bu insanların dönüştürülme olasılığı daha yüksektir, çünkü size ve / veya sıcak pazar yönlendirmelerinize güvenirler. Satış becerilerinize güvenmeyin, sayılara güvenin. Bu şekilde eğer birkaç tane alırsanız, cesaretiniz kırılmayacak, çünkü konuşacak çok insan var.

12 – Bir noktada, sıcak pazarınızdan birileri hayır diyecektir ve bu beklenen bir şey.

Ancak, ilerlemenizle ilgili olanları güncel tutun. İlk başta neden hayır dediklerini asla bilemezsiniz: belki önce sizi görmek isterdiler, sizi denemek istediler ya da zamanlaması kötü olmuştu.

Her seferinde bir adım atın. Sosyal olarak bağlanın, ilişkiler geliştirin, randevu isteyin ve ardından satışı isteyin. Satıştan sonra, alımlarından memnun olduklarından emin olmak için takip edin. Başarının anahtarı süreçten geçmek, hatalarınızdan ders almak ve bir süre buna bağlı kalmaktır. Sonunda, iş becerilerinizi geliştirmenize ve başarı için daha fazla fırsatlara yol açmanıza yardımcı olacaktır.

Sıcak pazarınızla nasıl çalışıyorsunuz? Bunun için yeni birine ne gibi ipuçları verirsiniz? Yorumlardaki düşüncelerinizi okumak isteriz!

Network Marketing’e başlamadan önce, muhtemelen kendi işinizin sahibi değildiniz. Bu durumda, yeni bir yola çıktığınızı unutmayın. Bu yol güllük gülistanlık olmayabilir. Ama başarı için tek gerçek var o da devam etmektir. Bazı durumlarda hayal kırıklıkları yaşayabiliriz.

Peki bu durumda ne yapmalıyız?

Hayal kırıklığınızı disipline etmeyi öğrenmelisiniz;

Hepimiz, her şeyin karşımıza çıktığı ve sıkıntılarımızı herhangi bir yerde arkada bıraktığımız günler yaşadık. Ama bu zihniyette kalırsak yaşamda veya işte çok da fazla ileri gidemeyiz.

Hayatımız dikensiz yollardan oluşmuyor. Network Marketing’de de durum benzer olacak. İnsanların sizi hayal kırıklığına uğratması muhtemeldir.

Her zaman bir hayal kırıklığı olacak;

Network Marketing ile ilgili anlamanız gereken bir şey, ne yaparsanız yapın hayal kırıklığının olacağıdır. İşe yaramayan şeyler, bozulan planlar, sözlerini tutmak istemeyen insanlar, beklenmedik değişiklikler ve sıkıntılar olacak. Bu hayal kırıklıkları geldiğinde, kendinize sahip çıkıp sizi kontrol etmelerine izin vermemelisiniz. Hayal kırıklığı düzeyinizi ve onun sizi ne kadar etkilediğini kontrol edebilirsiniz.

Hayal kırıklığınızı geride bırakın;

Bazılarınız aylar boyunca hayal kırıklığıyla uğraşır, herkese bunu anlatır ve bu hayal kırıklığının markanızı etkilemesine izin verir. Bu hayal kırıklığını iki haftaya, daha sonra iki güne, sonra da iki saate indirmenin zamanı geldi. Hayal kırıklığını geride bırakın.

Amacınıza geri dönün;

Günün sonunda, amacınıza ve neden dünyaya geldiğinize geri dönün. Dünyaya, “Vay başıma gelenler. Hayal kırıklığını hak etmiyorum!” demeye gelmediniz. Geride bırakın. Daha güçlü, daha iyi ve daha cesur olun.Hayal kırıklıkları içinde zaman kaybetmeyin, çünkü geleceğiniz ve amacınız sizi bekliyor.

Ticaretimizde gerçek kopyalama ve servet yaratma formülünü sizinle paylaşalım. Size çok sıradan ve basit gelebilir, ama size söz veriyoruz, aslında oldukça derin. Bu formül, kopyalamanın yaşadığı yerdir.

Sürdürülebilir bir süre boyunca sürekli olarak birkaç basit eylem yapmak için geniş bir grup insanı yönlendirin.

Formülü oluşturan üç bölümün olduğunu fark edeceksiniz:

Birincisi, büyük bir insan grubudur.

Çekiş gücü ve kopyalamak için yeterli kritik kalabalığa ihtiyacınız var.

İkinci unsur, bu kişilerin sadece birkaç eylem gerçekleştirmesini ve bu eylemleri basit tutmasını sağlamaktır.

Yeni gelenlerin yaptığı en büyük hatalardan biri; her şeyi denemek, ölçmek ve bunu yaparken olaya çok fazla karmaşıklık katmaktır. Gerçek kopyalama için, büyük gruptaki herkesin çoğaltabileceği kadar basit eylemlere odaklanmamız gerekir.

Ve sonunda, uzun bir süre boyunca bunun devam etmesine ihtiyacınız var.

Katı bir ağ oluşturmanın 2 ile 4 yıllık bir plan olduğuna inanacaksınız. Birçok lider ise 5 diyor.

Yani bu bir iki veya altı ayda gerçekleşmez. Sürekli harekete geçen insanlara ihtiyacımız var. Network Marketing’de servet bu şekilde yaratılır.

Bir gecede gerçekleşmez, ama formülü takip ederseniz – eninde sonunda gerçekleşir!

Takip için ipuçları

Networkerler genellikle ilk takibin sonunda potansiyel müşterilerin evet demesi  gerektiğini düşünerek hata yaparlar. Ancak 10’da 9, büyük bir ihtimal bir sunumdan sonra kaydolmaz. Müşterilerin sonsuz bir listesine sahip olabilir ve en iyi sunumları yapabilirsiniz, ancak potansiyel müşterilerinizi takip etmezseniz, kimseyi kaydedemezsiniz.

Verimli takip için bazı ipuçları:

Yapacağını Söylediğiniz Şeyi Yapın

Potansiyel müşteri ile ilk toplantınızın sonunda ister telefon görüşmesi ister başka bir toplantı olsun, onlarla iletişim kurmak için belirli bir süre belirlemiş olmanız gerekir. Yani, onları belirli bir zamanda arayacağınızı söylerseniz, onları o zaman arayın.

Sunum Sonrası Takip Ayarlayın

Unutmayın, işiniz fırsatınız hakkında olası müşterilerinizi eğitmek ve bir karara varmalarına yardımcı olmaktır. Çoğu zaman, bu birden fazla takip gerektirir ve bu nedenle her zaman bir sonraki takibi ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde, bu fırsata asla geri dönmeme ve bu fırsattan vazgeçme riskiyle karşı karşıyasınız.

Birden Fazla Sunum Yapın

Yine, bir müşteri bir karar vermeden önce büyük olasılıkla birkaç sunum gerekecektir. Aslında, ortalama potansiyel müşterinin katılması için ortalama 4 ila 6 sunum gerekebilir. Yani, takip etmek her bir müşteri için yapabileceğiniz bir şey değil.

Sabırlı olun

Sadece sunum sonrasında takibe devam edin. Ürün ve fırsatlarınız hakkında onlarla konuşmaya devam edin. Katılmaya niçin karar verdiğinizi anlatın.Değiştirilmiş hayat hikayelerini anlatın. Tazminat planları, şirket, ürün ve diğer her şeyle ilgili sorularına cevap verin. İtirazlarını ve endişelerini anlayın ve empati yapın. Ama en önemlisi, onlarla ilişki geliştirin.

Takipler Arasında Uzun Zaman Bırakmayın

Müşterilerinizin bir karar vermesi zaman alacak olsa da takip arasında çok fazla zaman gerçekten zarar verebilir. Hayatın dikkat dağıtıcı bir yolu vardır.

Bu nedenle, takipleri birbirine yaklaştırın. Bir görüşme yapın, üç yönlü bir görüşme yapın ve bir ya da iki haftada bir video gösterin. Ama bunu çabuk yapın. Bu durum fırsatınızı, müşterilerinizin zihninde tutacak ve gerçekten düşünmek için bir şansları olacak.

Network Marketing’in Yüzde 95’i: Takip Etmek yazısı için >>

Hedeflerinizi Belirleyin

Daha sonra bunları başarmaya sürekli olarak çalışın.

Her psikolog size bir öğrenci, atlet ya da iş adamı olmanıza bağlı olmaksızın, hedef belirlemenin “ödüle” odaklanmanız için bir gereklilik olduğunu söyleyecektir. Ne için çok çalışıyorsunuz? Yeni bir araba mı, yeni bir ev mi, yoksa gurur duyabileceğiniz bir kariyer mi istiyorsunuz? Hedeflerinizi yazın ve bir hedef tarih belirleyin. Daha sonra bunları başarmaya sürekli olarak çalışın.

Heves Edin

Coşku, olumlu tutum ve yüksek düzeyde enerji anlamına gelir.

Doğrudan satış işinizi heyecan verici yeni bir yolculuk olarak düşünün. Yapacağınız şey konusunda hevesli olun ve coşkularınızın sizi yolda tutmak için gereken yakıt olmasına izin verin. Coşku, olumlu tutum ve yüksek düzeyde enerji anlamına gelir. Enerji ve pozitiflik bulaşıcıdır (gerçekten öyle!) Ve potansiyel müşterileriniz sonuç olarak kesinlikle daha ulaşılabilir olacaktır.

“HAYIR”lar olabileceğini kabul edin

 Her “hayır”dan bir şeyler öğrenin ve tekniğinizi geliştirin.

Herhangi bir işte olduğu gibi, Network Marketing’de de başarısızlık zamanlarının olacağını kabul edin. Ama “hayır”, sizi “evet” e yaklaştırıyor olabilir, bu yüzden umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Zaman zaman başarısız olmak, aslında neyin yanlış olabileceğini ve bunu iyileştirme için bir fırsat olduğu için faydalıdır.

Kendinizi Dışarı Atın

Unutmayın, bıraktığınız zaman gerçekten başarısız olursunuz.

Bir birey olarak inanılmaz şeyler yapabilirsiniz, ancak sizin yaptığınız gibi aynı hedefleri paylaşan insanlarla ekip kurarak gerçekleştirebileceğiniz daha da büyük şeyleri gördüğünüzde şaşıracaksınız. Katıldığınız şirket tarafından düzenlenen etkinliklere gidin, satış görüşmeleri yapın ve doğrudan satış işiyle ilgili olabildiğince çok sayıda etkinliğe katılın. Bir networker olarak tüm bunların başarınıza çok faydalı olduğunu kanıtlayabilecek bağlantılar kurabilirsiniz.

Motivasyon, aslında, mücadelede kalmanın anahtarıdır. Başarının tek seçeneğiniz olduğunu ve bu küçük aksaklıklardan öğrenmeniz gereken dersler olduğunu bildiğiniz sürece, doğru tutuma sahip olarak satışları arttıracak bir kazanan tutumu geliştirmeye başlamalısınız. Kendiniz için doğru olanı yapın ve pes etmeyin!

Unutmayın, bıraktığınız zaman gerçekten başarısız olursunuz. Bu bir klişe gibi gelebilir, ama çoğu klişe aslında doğrudur!

İşinizi büyütmek için ev sunumlarını kullanan kişilerden biri olduğunuzu varsayalım. Harika fikir, çünkü harika çalışırlar. Aslında işini yürütemeyen eğitmenler tarafından başlatılan söylentilerin aksine, bu yeni dijital çağda ev toplantıları daha da iyidir. Belki de insanlar Facebook gibi siteleri sadece sosyalleşmek için kullanmaya alıştıkları için, evlerinde tanıdıkları birini ziyaret etme şansına atlıyorlar. Bu toplantıları daha da etkili hale getirmenin basit bir yoluna bakalım.

Ev toplantılarında başarı için en önemli adımı, bir araya gelmeye başladığınız 30-60 saniyedir…

Bunu “üretim” haline getirmeyin. Başlama zamanı geldiğinde, kalkın ve sessizce şöyle bir şey söyleyin, “Geldiğiniz için teşekkürler. Sizleri buraya çok heyecanlı olduğum bir işletmeye bakmanız için çağırdım. Sizleri çağırdım çünkü her biriniz beni etkilediniz ve bu şeyi başarabileceğinizi düşünüyorum. ”

Bunu "üretim" haline getirmeyin.

Burada kritik bir şey yapıyorsunuz:

Öncelikle, insanların bunun sizin yaptığınız bir şey olduğunu ve bunun hakkında heyecan duyduğunuzu bilmelerini sağlayın. Sponsorunuz gibi şeylerden bahsetmekten daha büyük bir fark yaratır. Onlara bir şey göstermek istediğinizi belli eder. Onları göstermek üzere olduğunuz şeylere inandığınız için davet ettiğinizi açıkça belirtmelisiniz.

Ardından sunum yapan kişiyi veya sunumu düzenleyin.

Bazı olası örnekler:

-Ek gelirin yaratılmasıyla ilgili 30 dakikalık güçlü bir video izlemek üzeresiniz. İşiniz bittiğinde, sorularınızla ilgili konuşabiliriz.

-Bu işin en başarılı insanlarından olan dostum Mehmet Yılmaz’ı duymak üzeresiniz. Bittiğinde, sizin için bazı özetlerim olacak ve kafanızdaki soruları cevaplayacağım.

Sunum için beklenti yaratmanız, basit ve kopyalanabilir tutmanız ve bir dakika veya daha kısa bir sürede yapmanız gerekir. Böyle bir tonu ayarlamak, ev toplantılarınızın başarısında büyük bir fark yaratır.

Network Marketing ticareti yaşadığımız zaman dilimine ciddi manada etki etmiş sektörlerin başında gelmektedir. 130 milyona yakın insanın hayatına doğrudan etki etmiş ve büyüklüğü 200 milyar dolara yaklaşmıştır. Oyun, müzik ve film sektörünün toplamından daha büyük hale gelmiştir.

Yalnız networke başlayan birçok insan, başarı için çok büyük değişimlerin, çok büyük dokunuşların veya sihirli bir değneğin dokunması gerektiğine inanmaktadırlar. Yeni bir ticaret, yeni bir bakış açısı gerektirdiği doğrudur. Ancak ister inanın ister inanmayın, işinizde en ufak detaylar bile sizi vasattan muhteşeme götürebilir!

Nasıl mı? İşte size  fark yaratacağınız püf noktalar:

Genel olmayı bırak!

Genel ve mülayim satış hatlarını kullanmayı bırakın ve kendinizi diğerlerinden ayırın. Tipik olarak bir insanın ilk düşüncesi “ah, doğrudan satış!” demek ve sonra ondan uzaklaşmaktır.

Gönderdiğiniz her şeyin SİZİN kişiliğinizi ve SİZİN stilinizi gösterdiğinden emin olun – sonuçta, bu yüzden SİZE geri geliyorlar!

Arkadaşlarınıza dırdır etmeyi bırakın, bundan bıkıyorlar.

Söyleseler de söylemeseler de. Ürünlerinizi satmak için arkadaşlarınızı tekrar tekrar denemek hiçbir işe yaramaz

Güveninizi oluşturmaya başlayın.

Güven, satışlarınızı artırmak için üzerinde çalışabileceğiniz en önemli özellik. Birisi size bir ürün hakkında soru sorduğunda, niçin tereddüt etmeden onu almaları hakkında hiç düşünmeden cevap verebiliyor olmanız gerek.

Ürünlerinizi inceleyin. Ürünlerinizi kullanın. Ürünlerinize aşık olun. Bu satışları kolaylaştıracak, çünkü otantik ve gerçek olacaksınız.

Sosyal becerilerinizi artırın, dışarı çıkın, eğlenin ve yabancılarla konuşmaya başlayın.

Arkadaşlarınızı ve ağınızı büyütmek, işinizin uzun vadede başarısı için kritik bir öneme sahiptir. “Yabancılar” genellikle henüz tanışmadığınız arkadaşlardır, bu yüzden arkadaşça davranın ve onlarla iletişime geçin.

Bir ilişki oluşturmak için önce ortak ilgi alanları hakkında konuşmaya başlayabilir ve işinizi nasıl konuşabileceğiniz ve nasıl başarabileceğinizi görebilirsiniz.

Rahatsız edici olma, ama birileri seni duyar ve sana bir şeyler sorarsa, ona koş!

Doğrudan satış, en hızlı büyüyen endüstrilerden biridir ve giderek daha fazla gelir elde etmeyi düşünenler için popüler bir seçim haline gelmektedir. Birçok kişi, finansal hedeflerine ulaşma umuduyla doğrudan satış şirketlerine katılır, ama ne yazık ki, hepsinin bekledikleri gibi takımlarını inşa etmeleri mümkün olmaz.Hayal kırıklığı yaşamamak ve bu yolculukta başarılı olmanız için 6 ipucu ;

Vizyonunuzu Oluşturun.

Hedefleriniz yazılmalı ve sık sık göreceğiniz bir yerde, bir dergi veya ofisinizde bir vizyon panosu gibi tutulmalıdır.

Vizyonunuz, gelecekte kendinizi gördüğünüz yerdeki resminizdir. En iyinizi vermek için her gün işe başlamanıza devam etmenizi sağlayan şey budur. Vizyonunuzun detaylı olması bu nedenle çok önemlidir.

 

Hedeflerinizi Takip Edin.

Vizyonunuz, gelecekte kendinizi gördüğünüz yerdeki resminizdir

İyi bir hedefin özellikleri, belirli (ayrıntılı olarak), ölçülebilir (hedefe nasıl ulaştığınızı bilmelisiniz), eyleme geçirilebilir, gerçekçi (sizi konfor bölgenizden çıkarmanız gerekir) ve zamana bağlı olmasıdır (bir bitiş tarihi olmalı). Hedefleriniz yazılmalı ve sık sık göreceğiniz bir yerde, bir dergi veya ofisinizde bir vizyon panosu gibi tutulmalıdır.

 

Beklentilerinizi Ayarlayın.

Başarı uygulama ile gelir ve bu uygulama zaman alır.

Network Marketing’e başladıktan sonra, satışlar otomatik olarak paraya dönmeyecek ve bir gecede zengin olmayacaksınız. Başarı uygulama ile gelir ve bu uygulama zaman alır.

 

Zihniyetinizi ve Tutumunuzu Ayarlayın.

Olumlu olun, çünkü insanlar olumlu insanlarla iş yapmayı severler!

Doğrudan satış, basit bir kavramdır, ancak bu, zorluklarla karşılaşmayacağınız anlamına gelmez. Zihninizi ayarlamak, işler plana göre gitmediğinde yardımcı olacaktır. Olumlu olun, çünkü insanlar olumlu insanlarla iş yapmayı severler!

 

Profesyonel Olun.

Herkese saygılı ve nazik davranın ve her zaman profesyonel olun.

Bu, müşterilerinizle olduğu kadar takım lideriniz ve satış yöneticiniz ile olan etkileşimlerinizi ifade eder. Herkese saygılı ve nazik davranın ve her zaman profesyonel olun. Eğer üst düzey birinden yardıma ihtiyacınız varsa, sabırlı olun ve onların zamanlarını da düşünün.

 

Öğrenmeye Devam Edin.

Öğrenmeye Devam Edin.

Sattığınız ürünler konusunda uzman olun, çünkü bu müşterinize güvenilirlik sağlar. Kullanabileceğiniz satış araçlarını nasıl kullanacağınızı öğrenin, çünkü kendinizi güçlendirmekte muazzam miktarda mutluluk var!