Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı… Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem arz etmektedir. Çünkü bu işin kendi içinde kuralları vardır.

Burada, bu iş için yeni olan birçok kişinin sorduğu anahtar sorular var. Bu meraklı sorulara cevap vermeye ve ayrıca size sürdürülebilir ve başarılı bir iş kurmanıza yardımcı olacak tavsiyelerde bulunmaya çalışıyoruz.

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında özellikle bakış açınızı değiştirme konusu olacaktır. Tabii ki bunun yanında insanların hemen para kazanma isteğini de anlamalısınız. Ancak anında size para kazandıracak bir işin de ne kadar legal olacağı meçhul olacaktır. Çünkü hemen bir ürün aldınız diye zengin olamazsınız.

  • Hemen bir ürün satmanız sizi zengin etmez.
  • Lider yapmaz.
  • Kalabalık oluşturdunuz diye insanlar sizi hemen lider olarak görmeyeceklerdir. Tüm bu süreçleri bilmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. 

Doğrudan Satışta İlk Yılınız İçin 8 Ders >>

Peki doğrudan satışa başlamadan önce bilinmesi gerekenler arasında bazı önemli noktalar nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim: 

Ne kadar kazanabilirsiniz?

Doğrudan satışta ne kadar kazanacağınız gerçekten size bağlı. Bu noktada işler tamamen diğer meslekler gibi çalışır. Bir gecede hiçbir şey olmaz. Eğer zaman verirseniz, sabırlı olursanız ve şirket ile üst düzeylerden aldığınız eğitimi takip ederseniz, böylece başarılı olabilirsiniz. Sonuç tamamen verdiğiniz çabaya bağlıdır.

Para Kazanmaya Nasıl Başlayabilirsiniz?

Bu, iş için gelen her yeni kişinin sorduğu önemli bir sorudur. Ve cevap bir önceki soru ile bağlantılıdır. Doğrudan satış, bir şantiyede elle çalışma yapmak kadar zor değildir. Ancak önemli bir çabayı gerektirmektedir. Kesinlikle kolay ve ‘hızlı zengin ol’ çabası değildir.

Rahat bir yaşam kurabilirsiniz, ancak sonuçlarınız sadece çabalarınız kadar olacaktır.

Ülkemizde Faaliyet Gösteren Firmalar Hakkında Rehber >>

Endüstri ve Şirket Hakkında Bilgi Edinmeli Miyiz?

Evet. Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler arasında endüstri bilgisi ve başlayacağınız firmanın bilgileri de bulunmaktadır. Endüstriler, büyüme paterni ve başarılı ürün kategorilerinin eğilimleri hakkında her şeyi okuyun. Bu bilgiler, Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu gibi endüstri sitelerinde ve networkokulu.net’te kolayca bulunabilir.

Şirketin kurumsal broşürünü, web sitesini, ürün portföyünü, pazarlama materyallerini okuyun ve her şeyin nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için politikaları ve prosedürleri inceleyin. Bilgi güçtür. Neye başladığınızı anlamazsanız, bu sektörün potansiyelini hiçbir zaman tam olarak kullanamazsınız demektir.

Reddedilmeye Hazır Olun

Hadi yüzleşelim. Doğrudan satış, iyi anlaşılan işlerden değildir. Medyada, doğrudan satış konusunda yanlış varsayımlara dayanan, yanıltıcı raporlar bulunmaktadır. Bu tür şeyler bu sektör için bir algı sorunu yaratmıştır.

İşinizin doğasını yeniden ve yeniden açıklamak için istekli olmalısınız. Doğrudan satışı hiç duymamış veya bu konuda olumsuz bir fikir sahibi olan potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için çok daha fazla çaba göstermelisiniz.

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bazı önemli noktaları sizlerle paylaştık. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Sizce başka önemli noktalar var mı? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.