Network Marketing’de Hazine Takipte Yatıyor

Takip için ipuçları

Networkerler genellikle ilk takibin sonunda potansiyel müşterilerin evet demesi  gerektiğini düşünerek hata yaparlar. Ancak 10’da 9, büyük bir ihtimal bir sunumdan sonra kaydolmaz. Müşterilerin sonsuz bir listesine sahip olabilir ve en iyi sunumları yapabilirsiniz, ancak potansiyel müşterilerinizi takip etmezseniz, kimseyi kaydedemezsiniz.

Verimli takip için bazı ipuçları:

Yapacağını Söylediğiniz Şeyi Yapın

Potansiyel müşteri ile ilk toplantınızın sonunda ister telefon görüşmesi ister başka bir toplantı olsun, onlarla iletişim kurmak için belirli bir süre belirlemiş olmanız gerekir. Yani, onları belirli bir zamanda arayacağınızı söylerseniz, onları o zaman arayın.

Sunum Sonrası Takip Ayarlayın

Unutmayın, işiniz fırsatınız hakkında olası müşterilerinizi eğitmek ve bir karara varmalarına yardımcı olmaktır. Çoğu zaman, bu birden fazla takip gerektirir ve bu nedenle her zaman bir sonraki takibi ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde, bu fırsata asla geri dönmeme ve bu fırsattan vazgeçme riskiyle karşı karşıyasınız.

Birden Fazla Sunum Yapın

Yine, bir müşteri bir karar vermeden önce büyük olasılıkla birkaç sunum gerekecektir. Aslında, ortalama potansiyel müşterinin katılması için ortalama 4 ila 6 sunum gerekebilir. Yani, takip etmek her bir müşteri için yapabileceğiniz bir şey değil.

Sabırlı olun

Sadece sunum sonrasında takibe devam edin. Ürün ve fırsatlarınız hakkında onlarla konuşmaya devam edin. Katılmaya niçin karar verdiğinizi anlatın.Değiştirilmiş hayat hikayelerini anlatın. Tazminat planları, şirket, ürün ve diğer her şeyle ilgili sorularına cevap verin. İtirazlarını ve endişelerini anlayın ve empati yapın. Ama en önemlisi, onlarla ilişki geliştirin.

Takipler Arasında Uzun Zaman Bırakmayın

Müşterilerinizin bir karar vermesi zaman alacak olsa da takip arasında çok fazla zaman gerçekten zarar verebilir. Hayatın dikkat dağıtıcı bir yolu vardır.

Bu nedenle, takipleri birbirine yaklaştırın. Bir görüşme yapın, üç yönlü bir görüşme yapın ve bir ya da iki haftada bir video gösterin. Ama bunu çabuk yapın. Bu durum fırsatınızı, müşterilerinizin zihninde tutacak ve gerçekten düşünmek için bir şansları olacak.

Network Marketing’in Yüzde 95’i: Takip Etmek yazısı için >>