Doğrudan Satış Dünyasında Başarıya Giden 4 Adım

Unutmayın, bıraktığınız zaman gerçekten başarısız olursunuz.

Hedeflerinizi Belirleyin

Daha sonra bunları başarmaya sürekli olarak çalışın.

Her psikolog size bir öğrenci, atlet ya da iş adamı olmanıza bağlı olmaksızın, hedef belirlemenin “ödüle” odaklanmanız için bir gereklilik olduğunu söyleyecektir. Ne için çok çalışıyorsunuz? Yeni bir araba mı, yeni bir ev mi, yoksa gurur duyabileceğiniz bir kariyer mi istiyorsunuz? Hedeflerinizi yazın ve bir hedef tarih belirleyin. Daha sonra bunları başarmaya sürekli olarak çalışın.

Heves Edin

Coşku, olumlu tutum ve yüksek düzeyde enerji anlamına gelir.

Doğrudan satış işinizi heyecan verici yeni bir yolculuk olarak düşünün. Yapacağınız şey konusunda hevesli olun ve coşkularınızın sizi yolda tutmak için gereken yakıt olmasına izin verin. Coşku, olumlu tutum ve yüksek düzeyde enerji anlamına gelir. Enerji ve pozitiflik bulaşıcıdır (gerçekten öyle!) Ve potansiyel müşterileriniz sonuç olarak kesinlikle daha ulaşılabilir olacaktır.

“HAYIR”lar olabileceğini kabul edin

 Her “hayır”dan bir şeyler öğrenin ve tekniğinizi geliştirin.

Herhangi bir işte olduğu gibi, Network Marketing’de de başarısızlık zamanlarının olacağını kabul edin. Ama “hayır”, sizi “evet” e yaklaştırıyor olabilir, bu yüzden umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Zaman zaman başarısız olmak, aslında neyin yanlış olabileceğini ve bunu iyileştirme için bir fırsat olduğu için faydalıdır.

Kendinizi Dışarı Atın

Unutmayın, bıraktığınız zaman gerçekten başarısız olursunuz.

Bir birey olarak inanılmaz şeyler yapabilirsiniz, ancak sizin yaptığınız gibi aynı hedefleri paylaşan insanlarla ekip kurarak gerçekleştirebileceğiniz daha da büyük şeyleri gördüğünüzde şaşıracaksınız. Katıldığınız şirket tarafından düzenlenen etkinliklere gidin, satış görüşmeleri yapın ve doğrudan satış işiyle ilgili olabildiğince çok sayıda etkinliğe katılın. Bir networker olarak tüm bunların başarınıza çok faydalı olduğunu kanıtlayabilecek bağlantılar kurabilirsiniz.

Motivasyon, aslında, mücadelede kalmanın anahtarıdır. Başarının tek seçeneğiniz olduğunu ve bu küçük aksaklıklardan öğrenmeniz gereken dersler olduğunu bildiğiniz sürece, doğru tutuma sahip olarak satışları arttıracak bir kazanan tutumu geliştirmeye başlamalısınız. Kendiniz için doğru olanı yapın ve pes etmeyin!

Unutmayın, bıraktığınız zaman gerçekten başarısız olursunuz. Bu bir klişe gibi gelebilir, ama çoğu klişe aslında doğrudur!