Eğer özel olmadığınızı ve bu dünyada bir şeyleri değiştiremeyeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!

Fark yaratmak mümkün ve düşündüğünüzden çok daha basit!

Fark nasıl yaratırım?

Fırsatları olduğu gibi görün

Hayat size onlarla fark yaratabileceğiniz birçok fırsat sunar. Sadece o fırsatları olduğu gibi görmeniz gerek.

Dünyayı değiştirmek sayılarla ilgili bir durum değildir.

Eğer bir kişiye bile yardım ettiyseniz bu kendi dinamiği olan yararlı bir değişim halkası başlatır. Büyük düşünün ama küçük başlayın!

 

Kendinizi değiştirerek dünyayı değiştirin

Bunu şu şekilde düşünün: Eğer gerçekten etrafınızdaki dünyayı değiştirmeniz gerekiyorsa kendinizi değiştirmeden hala kendi kusur ve hatalarınızla baş başasınızdır , bu yüzden de etrafınızdaki dünyayı değiştiremezsiniz.

 

Başkalarına güç verin

Hepimiz o meşhur Çin atasözünü biliriz “Birine balık verin, onu bir gün doyurursunuz. Ona balık tutmayı öğretin, bir ömür doyurursunuz.” Aynı düşünce dünyayı değiştirme konusunda da geçerli. Yapabileceğiniz en dolu ve yararlı şeylerden biri başkalarına güç vermek ve bu sayede onların da dünyayı değiştirmeye katkıda bulunmasını sağlamak. Eğer güç verdiğiniz kişiler de başkalarına aynısını yaparsa uzun süreçte dünyayı değiştirebilirsiniz.

Sonuç:

Büyük düşünün ama küçük başlayın. Eğer yaptığınız en küçük şeyin bile günbegün birilerinin hayatına dokunduğunu fark ederseniz, dünyayı değiştirmiş olursunuz. Asla unutmayın: Bu dünyada bir fark yaratabilirsiniz!