Farmasi’den Nasıl Para Kazanılır? 7 Soru 7 Cevap

farmasiden nasil para kazanilir

Farmasi’den para kazanmak için aşağıdaki 8 adımı takip etmeniz gerekir;

  • Adım 1: Google üzerinden Farmasi’nin web sitesini açın.
  • Adım 2: Sitenin üst tarafında bulunan “Giriş Yap” butonunun üzerine gelin. Bu işlemden sonra “Giriş Yap” ve “Üye Ol” yazan iki kutucuk belirmektedir.
  • Adım 3: “Üye Ol” kutucuğuna tıklayın.
  • Adım 4: Açılan sayfada isim ve soy isim, TC kimlik numarası, adres, posta kodu, telefon numarası gibi bilgilerin doldurulması gereken bir form bulunmaktadır. Bu formu eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • Adım 5: Farmasi para kazanma için bir sonraki adım formun alt tarafında bulunan sponsor kodu kutucuğunu doldurmaktır. Eğer daha önce Farmasi üyesi olan bir kişi aracılığıyla Farmasi ile tanıştıysanız ve onun danışmanlığı altında çalışmak istiyorsanız; sponsor kodu kutucuğuna size verdiği kodu yazmanız gerekmektedir. Herhangi biri ile bağlantılı değilseniz kutucuğu boş bırakabilirsiniz. Bu durumda sponsorunuz Farmasi tarafından otomatik olarak atanmaktadır.
  • Adım 6: Tüm bilgileri ve kutucukları doldurduktan sonra sayfanın en altında bulunan “Kaydet” butonuna tıklayarak formunuzu gönderin.
  • Adım 7: Bir Farmasi üyesi olduktan sonra tüm ürünleri öğrenin ve satışını yapabilecek derecede bilgi sahibi olun.
  • Adım 8: Farmasi’den para kazanma için katalog üzerinden satış yapın ve ürünlerin katalog fiyatlarının %30 ya da %40’ına sahip olarak kazanmaya başlayın. Bununla birlikte satışlara devam eder, bir ekibe dahil olur ve ilerlerseniz daha sonrasında kendi ekibiniz olacaktır. İlerleyerek gelinen yüksek seviyelerden yapılan satışlar haricinde her ay belirli miktarda para da kazanılmaktadır.

Contents

İlginizi Çekebilir: Farmasi Sponsor Nedir?

Farmasi Ne Kadar Para Kazanılır?

farmasiden ne kadar kazanilir

Farmasi kazanılan para her ay ne kadar satış yapıldığına ve gelinen seviyeye göre değişiklik göstermektedir. Farmasi’ye yeni üye olmuş biri girişimci olarak adlandırılmaktadır ve yalnızca satış yaptığı ürünlerden para kazanabilmektedir. Farmasi katalogları kozmetik bölümü ve Cevdet Tuna bölümü olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bir Farmasi girişimcisi kozmetik bölümünden satılan ürünlerden %30, Cevdet Tuna bölümünden satılan ürünlerden ise %40 oranında kar sağlamaktadır.

Farmasi’de bir girişimci yaptığı satışların yanında her ay belirli bir prim de kazanmaktadır. Bir girişimcinin prim kazanabilmesi için her ay 140 TL puan değerinde alışveriş yapıyor olması gerekmektedir. Bunun üzerine çıkan ve bir ay içerisinde 499 TL puan değerinde satış yapan girişimci, %3 seviyesine ulaşmakta ve primi de buna göre belirlenmektedir. Tıpkı %3 gibi sonraki tüm seviyelerde de prim pozitif anlamda değişmektedir.

Farmasi kazanç miktarı, bunlara ek olarak ileriki sevilerde farklı şekillerde elde edilebilen ödüller sayesinde de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin; platin direktör seviyesine ulaşan bir Farmasi üyesi Mercedes CLA 180 kazanmaktadır. Aynı şekilde elmas direktör seviyesine ulaşan bir Farmasi üyesi Mercedes C 200 kazanma hakkına sahip olmaktadır. Farmasi’den ne kadar para kazanılacağı bu şekilde açıklanabilmektedir.

Farmasi’de Lider Ne Kadar Maaş Alır?

Farmasi lider maaşı prim şeklinde hesabına geçmektedir ve maksimum 597 TL olarak bilinmektedir. Farmasi’de bir girişimcinin lider olarak adlandırılabilmesi için %11 seviyesine ulaşmış olması gerekmektedir. % 11 seviyesine ulaşabilmek için ise, bir ay içerisinde bireysel veya ekipçe 4000 TL puana ulaşmak gerekmektedir.

% 11 seviyesine ulaşmış bir Farmasi girişimcisinin kazanacağı minimum prim 298 TL, maksimum prim ise 597 TL şeklindedir. Farmasi’de lider seviyesi dahil olmak üzere tüm seviyelere ulaşabilmekte bir ekip ile birlikte hareket etmek oldukça önemlidir. Belirli bir seviyeye ulaşmak için toplanması gereken TL puanı ekipçe toplamak, tek başına toplamaktan çok daha kolay olmaktadır.

Farmasi Prim Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Farmasi prim ödemeleri her ayın 20’sinde sistemde kayıtlı olan hesaba yatırma şeklinde yapılmaktadır. O ayın 20’si cumartesi veya pazar gününe denk gelmekteyse, ödeme için pazar günü beklenmektedir. Prim ödemeleri üyenin içerisinde bulunduğu seviyeye göre hesaplanmaktadır. Bunun yanında eğer bir danışanın geçmiş borcu bulunuyorsa o ay primi yatmamakta, bir sonraki aya kadar saklanmaktadır.

Farmasi Altın Müdür Ne Kadar Kazandırır?

Farmasi altın müdür kazancı 12 ay boyunca en az 5 kere 18.000 TL tutarında satış yapması dahilinde 13.000 TL olmaktadır. Bu kazanç tüm yılın sonunda bir ödül olarak değerlendirilmektedir ve altın müdürün tek kazancı değildir. Söz konusu kazanç yıl içerisinde her ay alınan primlere ek olarak verilmektedir. Bununla birlikte ödülün kazanılması için altın müdür unvanının her ay korunması gerekmektedir.

Farmasi 3.Seviye Ne Kadar Kazandırır?

Farmasi 3. seviye kazancı, satılan ürünlerden elde edilen karın yanında minimum 10, maksimum 30 TL’dir. 3 seviye ile ifade edilen % 3 seviyesidir ve bir üyenin bu seviyeye ulaşabilmesi için bir ay içerisinde 499 TL’lik alışveriş yapabilmesi gerekmektedir. %3 seviyesindeki Farmasi üyesi girişimci olarak adlandırılmaktadır. Söz konusu seviye Farmasi’deki ilk ve dolayısıyla da en düşük seviye olarak ifade edilmektedir.

Farmasi 3 Olunca Ne Olur?

Farmasi 3 olmak, %3 seviyesine ulaşmak ve maksimum 30 TL değerinde prim kazanmak anlamına gelmektedir. Bir Farmasi üyesinin %3 seviyesine ulaşması bir ay içerisinde 499 TL puan değerinde alışveriş yapmış olması anlamına gelmektedir. Bu seviyeye ulaşan üye primini %3 seviyesine göre alır ve Farmasi’de ilk basamağa adımını atmıştır. Bu seviyeden sonra %7 seviyesi gelmektedir ve %7 olabilmek için bir ay içerisinde 1500 TL puan değerinde alışveriş yapmak gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Farmasi Prim Nedir?