Herbalife Nedir? Nasıl Satış Yapılır? 17 Soru 17 Cevap

herbalife

Herbalife, 1980 yılında Mark Hughes tarafından, Amerika’da kurulmuştur. Uluslararası network marketing firmaları arasındaki yerini, kurulduktan 2 yıl sonra Kanada’da şube açarak almıştır. Firma 1988 senesinde tüm dünya genelinde 4 büyük organizasyon düzenlemiştir. Herbalife, 1992 senesinde ise artık tüm dünyada tanınan bir network marketing firması haline gelmiştir. Mart 1998 senesinde ise Herbalife Türkiye operasyonlarını başlatmıştır. Firma şuan dünya genelinde 90’dan fazla ülkede faaliyetlerini yürütmektedir. Herbalife Sosyal Sorumluluk; Firma resmi sitesinde belirttiği üzere Herbalife Aile Vakfı (HFF) aracılığı ile dünyada yetersiz beslenen çocuklara gıda yardımı ulaştırmayı amaçlamaktadır.

Herbalife Bilim; Tüm dünyada ürünlerini Ar-Ge çalışması ile yürüten firma, network marketing alanında yenilikçi olduklarını belirtmiştir. Beslenme Danışma Kurulu ile ürünlerinin kullanımı hakkında insanları bilgilendirmektedir.

Contents

Herbalife Kime Ait?

Herbalife, 1980 tarihinde Mark R. Hughes tarafından kurulmuştur. Şu anda 93 farklı ülkede faaliyetini sürdürmekte olan firmanın 8.000 ‘den fazla çalışanı bulunmaktadır. Gıda takviyesi dışında sporcu beslenme gıdaları ve cilt bakım ürünleri de satmaktadır.

Yaklaşık olarak dünya genelinde 4 milyondan fazla Herbalife ürünü tüketilmektedir. Firmanın amacı, dünyayı daha sağlıklı ve mutlu bir yer haline getirmektedir. Hedefleri ise, daha iyi yaşam için ilham kaynağı sonuçlara ulaşmaktır. Herbalife, 41 yaşındadır. Firma 1980 yılında Mark R. Hughes tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyalatinin Los Angeles şehrinde kurulmuştur.

Herbalife Nasıl Satış Yapılır?

Herbalife ürünleri dükkan ya da mağaza gibi yerlerde satılmadığı için, kişinin distribütör ile direk bağlantıya geçmesi gerekmektedir. Firmanın ürünlerini satabilmek için doğrudan satış yöntemi belirlenmiş firmalar aracılığı ile uygulanmaktadır.

Ürünleri kullanacak kişilerin tam olarak bilgilendirilmesi gerekmektedir. Örneğin; Herbalife Shake satın alan kişinin nasıl ve ne zaman kullanacağı, Herbalife Çayı tüketecek kişilerin günde kaç defa kullanması gerektiği gibi konuları açıklık getirilmesi gerekmektedir. Ürünlerin tanıtılması, kullanıcılara ve distribütörlere çok yararlı sonuçlar vermektedir.

İlginizi Çekebilir: Network Marketing

Herbalife Ürünleri

Herbalife ürünleri, kilo yönetimi, atıştırmalıklar, içecekler ve aktif yaşam ürünlerinin yanında takviye edici gıdalar ve kişisel bakım ürünleri kategorilerinde hizmete sunulmuştur. Firma resmi sitesinde ürünlerinin tanıtımları için Beslenme Danışma Kurulu oluşturduklarını ve bu kurulu oluşturan kişilerin saygın doktorlar arasından seçildiklerini belirtmiştir. Herbalife, 1980 yılında kurulmuş olup, şuan dünya genelinde 90’dan fazla ülkede ürünlerini tüketicinin beğenisine sunmuştur.

Firmanın en çok  rağbet gören ürünleri arasında bulunan Herbalife çay, toz halinde olup sıcak veya soğuk su ile hazırlanabilmektedir. Herbalife Shake ise  B, C, kalsiyum ve demir gibi 22 farklı vitamin ve mineral içeren, öğün yerine geçen besleyici bir üründür.

Firmaya bağlı Beslenme Danışma Kurulu ve Herbalife kullananlar bu ürünleri ilk defa kullanacak olanları, bilgisi olan bir kişiye danışmaları konusunda uyarmaktadır. Firma, insanların internetten sadece yorumları okuyarak ürün alışverişi yapmaları yerine, onları bilinçli şekilde kullanmaları konusunda desteklemektedir. Firmanın ürünleri hakkında daha detaylı bilgi için, firma ile iletişime geçebilirsiniz.

herbalife urunleri

 • Besleyici Shake karışımı formül (Çikolata, ahududu, beyaz çikolata, fındık, vanilya)
 • Protein bar (limon, çikolatalı yer fıstıklı, vanilya aromalı bademli)
 • Efervesan tablet takviye edici gıda
 • L-arjinin ve L-sitrülinli takviye edici gıda
 • Spor İçeceği tozu
 • Proteince Zenginleştirilmiş spor gıdası
 • Izotonik spor içeceği Rebuild Endurance vanilya
 • Spor içeceği tozu Prolong limon
 • Yulaf beta glukanlı aromalı içecek
 • Bitkisel konsantre çay (Konsantre çay şeftali, konsantre çay limonu, konsantre ahududu, klasik)
 • Hazır gurme domates çorbası
 • Aromalı içecek tozu (Muz)
 • Kafein ve mate yapraklı takviye edici gıda tableti Thermo Complete
 • Balık yağı takviye edici kapsül Herbalifeline
 • Kalsiyum takviye edici tablet Xtra-Cal
 • Konsantre içecek Herbal Aloe
 • Yüz temizleme jeli (Aloe vera, narenciye)
 • Bitki özlü tonik canlandırıcı
 • Sıkılaştırıcı göz jeli
 • Nemlendirici göz kremi
 • Kırmızı meyve özlü peeling
 • Nane özlü arındırıcı kil maskesi
 • Besleyici gece kremi
 • Koruyucu etkili nemlendirici
 • Çizgi azaltıcı serum
 • Parlaklık veren nemlendirici
 • 7 günde sonuç seti
 • Herbal Aloe el ve vücut şampuanı
 • Herbal Aloe rahatlatıcı jel
 • El ve vücut losyonu
 • Herbal Aloe güçlendirici şampuan
 • Saç kremi
 • El ve vücut sabunu
 • Amino asit içeren spor gıdası
 • Vitamin ve mineral takviye edici gıda
 • Pro-Boost yüksek proteinli içecek tozu
 • Multi-Fiber lifli ve aromalı içecek tozu
 • Yüksek proteinli soğuk kahve karışımı latte macchiato

Herbalife Aloe Vera Suyu Ne İşe Yarar?

Detoks görevi gören ve bağışıklık sistemini temizlemeye yarayan bir üründür. Ayrıca; enfeksiyon, ülser, kabızlık, gıda zehirlenmesi, mide gastrit rahatsızlığı, ishal ve mide yanması gibi durumlarda kullanıldığında kişiye büyük yarar sağlamaktadır. Herbalife aloe vera suyu, sindirim sisteminden kaynaklanan çoğu probleme fayda sağlayan, kapsamlı ve geniş bir üründür.

Kalori ve şeker bünyesinde bulundurmadığı için sindirim sistemi rahatlıkla besini tüketmektedir. Bunun yanında içinde zengin antioksidan bulundurduğu için vücutta bulunana toksinleri atmaktadır. Besin emilimini artırdığı gibi kabızlığı da önlemektedir. Ülser ve fazla mide asidini bastırmakta etkilidir. Vücut şişkinliğini bastırdığı gibi kilo, enerji cilt problemi ve bağışıklık sindirim sistemine iyi gelmektedir.

Herbalife Multi Fiber Ne İşe Yarar?

Herbalife Multi Fiber, yüksek lifli bir ürün olduğu için diyet yapan kişilerde yeterli miktarda lif almak, sağlıklı bir kolonun korunmasında önemli rol oynamaktadır. Tüketilen lif, bağırsakta hafifçe şişip hareket ederek müshil etkisi göstermektedir.

Ürünün içinde kaygan karaağaç kabuğu ve pisilyum tohumu bulunmaktadır. Ayrıca %100 doğal yulaf kepeği, pirinç kepeği, keten tohumu küspesi ve pisilyum karışımı bulunmaktadır. Bunun yanında omega 3 yağ asitleri açısından zengin olduğu gibi bağırsak florasını beslemeye yardımcı olan prebiyotik olarak frukto oligosakkarit içermektedir.

Herbalife Thermo Tablet Ne İşe Yarar?

Herbalife Thermo tablet, kullanan kişiye enerji sağlayan ağırlık kontrolünde kullanılan gıda takviyesi olarak görev görmektedir. Ürün içinde bulundurduğu doğal besinlerden dolayı beslenme dengesini kontrol tutmak için tasarlanmış özel bir formüldür.

Belli bir forma yaklaşmış durumda olan kişiler daha fazla ilerlemek için bu ürünü kullanması gerekmektedir. Beslenme dengesini kontrol altına almış insanların kilo kontrolünde yaşadıkları zorluklardan kurtulabilmek için Herbalife Thermo Tablet kullanmalıdır.

Gün içinde enerji miktarını artırmak, kilo kaybını kontrole almak ve vücudun aldığı besinlerden daha fazla yararlanmak için etkilidir. Hücresel olarak gelişimi tamamlayan kadın ya da erkeklerde metabolizmayı hızlandırıp daha fazla yağ yakıcı bir etkiye sahiptir. Ürün neye ihtiyacınız bulunuyorsa kiloda o eksikleri tamamlamaya yarayan özel bir yardımcıdır.

Herbalife Çay Ne İşe Yarar?

Herbalife çayı bitkisel bir karışımdan oluştuğu için vücutta yer alan toksinleri dışarı atılmasını ve metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde sağlıklı kilo verme sağlamaktadır.

Herbalife ürünleri arasında en popülerleri arasında yer almaktadır. İçindekiler; yeşil çay ekstresi, siyah çay ekstresi, bamya çiçeği tozu, kakule meyvesi ve ebegümeci çiçeği ürünlerinin birleşimi harmanlanarak üretilmiştir.

herbalife ne

Herbalife Shake Su ile Yapılır Mı?

Shake üretilirken süte göre hesaplanıp tüm dünyaya yayılsa da süte alerjisi bulunan kişiler suya karıştırarak da kullanılmaktadır. Herbalife shake ürünün kalorisi 216’dır. Süt kullanılmadığında alınan kalori miktarı düşeceği için bir miktar daha shake katılmalıdır. Ürün kullanımında değişiklik yaparken, ürünün etki etmesi ve sağlık açısından mutlaka distribütöre ya da koça danışılması gerekmektedir.

Herbalife Üyeliği Nedir?

Herbalife üyeliği, temelde ürünlerin %25 indirimli olmasını sağlayan bir sistemdir. Daha fazla Herbalife ürünü satın alındığında bu oran %35, %42, %50 olarak avantajlar devam etmektedir. İndirimli ürün temin etmenin yanında firmanın adına satış yapma hakkı tanınmaktadır.

Üye olunduğunda, ürünleri daha uygun fiyattan satın alıp sağlıklı ve dengeli beslenme imkanı yakalarken bir yanda da satış yapma hakkı kazanılmış olunmaktadır. Bunun yanında düzenlenen haftalık, aylık ve yıllık konferanslara katılma imkanı da sunmaktadır. Konferanslara katılarak elde edilen bilgiler sayesinde daha hızlı büyüme ve daha fazla kazanç elde etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir: Herbalife Shake Ne İşe Yarar?

Herbalife Pro Boost Ne İşe Yarar?

Herbalife Pro Boost kas kütlesinin yeniden oluşturulmasına ve kemiklerin korunmasına yardımcı olmaktadır. Peynir altı suyu ve soya karışımından oluşturulan protein bakımından zengin bir üründür. Kas kütlesinin yıkımını önleyen makro besin üyesidir. Herbalife Pro Boost; kemik deri ve organ gibi vücudun ana unsurlarını destekleyen kişiselleştirilmiş bir protein tozudur.

Herbalife Shake Ne İşe Yarar?

Herbalife Shake, amacına uygun olarak kullanıldığında kilo aldırmakta işe yaramaktadır. Ürünü öğün olarak kullanıldığında ve günlük beslenme düzenine dikkat edildiğinde kilo alma olasılığı çok düşüktür.

1 öğünde gerekli olan vitamin ve minerallerin alınması sağlayarak, kişinin sağlıklı beslenmesinde yardımcı olmasını amaçlamaktadır. Shake, en basit hali ile bir besin takviyesidir.  Tüm ürünlerde geçerli olduğu gibi Herbalife Shake’de tek başına zayıflatan bir ürün değildir. Kilolardan kurtulmak için dengeli beslenmek gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Herbalife Jet Drink Nedir?

Herbalife Nerede Üretiliyor?

Çin’in Suzhou, Nanjing ve ABD’nin Lake Forest, California ve Winston Salem, North bölgelerinde üretim tesisleri bulunmaktadır. 2015 tarihi itibari ile şirketin beslenme ürünlerinin %58’i firmanın sahip olduğu tesislerde üretilmeye başlanmıştır.

Herbalife Müşteri Hizmetleri

Pazar ve cuma günleri 08.30-12.00 ile 13.00-17.00 arasında 0216 542 75 90 numarasını arayarak destek alınmaktadır. 7 gün 24 saat boyunca 0216 330 25 87 faks numarasından ulaşılmaktadır.

Herbalife Bıraktıktan Sonra Kilo Alınır Mı?

Herbalife kullanımı bırakıldıktan sonra dengeli beslenmeye dikkat edilmezse tekrar kilo alınmaktadır. İstenilen kiloya ulaşıldıktan sonra beslenmeye, spora dikkat edilmez ise tekrar kilo alımı olacaktır.

6 ay diyet süreci olduysa, diyet süreci kadar sıkı olmasa da 6 ay daha dengeli ve kontrollü beslenmek gerekmektedir. Bu süreç vücudun yeni kilosuna alışması için gereklidir. Eğer bu süreç dikkate alınmazsa eski kiloya hatta daha fazla kilo alımına neden olacaktır.

Herbalife Yağ Yakıyor Mu?

Herbalife ürünlerinde genel olarak metabolizmayı hızlandıran ve ödemin atılmasını sağlayan gıdalar bulunduğu için yağ yakımı işleminde büyük rol oynamaktadır. Ürünü satın alırken nasıl kullanılması ve ne miktarda kullanılması gerektiğini öğrenip kullanmak gerekmektedir. En iyi sonuca ulaşmak için nasıl ve ne kadar miktar eklendiğini bilmek gerekmektedir.

Vücut yağının yakılması için kalori açığının oluşması gerekmektedir. Günde 1700 kcal enerji harcanıyorsa tüketilen besinler ise 1700 kcal altındaysa vücut enerji üretebilmek için yağları yakmaya başlayacaktır. Bu sayede gereksiz yağlar erimiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Herbalife Çay Ne İşe Yarar?

 

herbalife nedir

 

Herbalife Türkiye

Herbalife Türkiye operasyonlarına, resmi sitesinde de belirttiği üzere 1998 Mart ayında başlamıştır. Herbalife International Ürünleri Ticaret Ltd. Şti, ürünlerin ülkemize ithalat operasyonlarını yürütmektedir. Firmanın ana merkezi ABD’nin Los Angeles eyaletinde bulunmaktadır. Herbalife Türkiye merkezi ise İstanbul’da yer almaktadır. Firma hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Herbalife Türkiye’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.