Google Arama Ağı Reklamları Nedir? Neden Önemlidir?

google arama agi reklamlari

Google arama ağı reklamları, Google aramalarında yapılan sorgulamalarda internet sitesi sonuçlarını gösterilmesini yarayan reklam optimizasyonudur. Basitçe bir şekilde ifade etmek gerekirse anahtar kelimeler ile yapılan aramalar sorgulamasında arama sonuçları listelenmesini sağlamaktadır. Çevrimiçi platformlarda reklamcılığın en popüler ve gelişmiş reklam kanalı olduğu bilinen bir gerçektir.

Popüler olmasının en büyük sebebi, arama reklamının kullanımının direkt olarak ürün ve hizmeti arayan kullanıcıları hedeflemesine imkân sağlamasıdır. Yani aradığınız şeyin direk karşınıza çıkmasına sebep olan reklam stratejisine sahiptir. Özellikle ihtiyaç duyulduğu anda, ihtiyaç duyulan şeye ulaşmanızı En kısa yoldan sağlamaktadır.

Arama Ağı Reklamları Hangi Alanlarda Görülür?

Google arama ağı reklamları bu reklamları sağlayan web sitelerinde görülmektedir. Özelleştirilmiş yapısı içerisinde Google reklamı bulundurulan her web sitesinde istediğiniz şeye kolaylıkla ulaşmanız mümkündür. Büyüğünden küçüğüne kadar web sitesi bu reklamları barındırmakta ve çeşitli alanlarda karşınıza istediğiniz ürünü çıkarmaktadır. Dünya üzerinde bu reklam stratejisini kullanan milyonlarca firma bulunmaktadır.

Özellikle elde edilen gelir bakımından oldukça yüksek geri dönüşü bulunan bir reklam türüdür. Önemli olan kullanıcıyı hedefe direkt olarak yönlendirmek olduğu için herhangi bir web sitesinde karşınıza birden çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Duyarlı Arama Ağı Reklamları Nasıl Oluşturulur?

Duyarlı arama ağı oluşturmak için yapılması gereken bir takım adımlar bulunmaktadır. Sırasıyla takip edildiğinde istediğiniz arama kolaylıkla oluşturabilmeniz mümkündür. Adımları incelediğimizde;

  • Adım 1: sol panelde bulunan sayfa menüsünden reklamlar ve uzantılar panelini tıklayın.
  • Adım 2: + düğmesine basarak duyarlı arama ağı bölümünü seçin.
  • Adım 3: URL yit görünen yol metnini girin ve siz yazdıkça Reklamın ön izlemesinin sağ tarafta görüldüğünü göreceksiniz.
  • Adım 4: önişleme olayı bittikten sonra başlıkları girmeniz gerekmektedir. En az 3 başlık gidin ve 15 saate kadar başlık girmeniz mümkündür.
  • Adım 5: gerekli açıklamaları girin ve en az iki açıklamayı yazmanız Dilerseniz de bunu dörde çıkarmanız mümkündür.
  • Adım 6: kaydet panelini Tıklayın ve duyarlı arama anı oluşturun.

Arama Ağı İş Ortakları Nedir?

Arama ağı iş ortakları, Google’ın reklamlarını yayınladığı web siteler ile arasındaki ortaklığa verilen isimdir. Youtube gibi birçok web sitesinde reklam yayınlanır ve bu web siteleri arama ağır iş ortakları olur. Kısacası Google’ın reklam barındıran Tüm web sitelerinin iş ortağı olarak kabul edildiği bilinmektedir.

Arama Ağı Kampanyası Nedir?

Arama ağı kampanyaları, reklamları verirken aynı zamanda ürün ve hizmetlerin kullanıcıya daha uygun bir şekilde verilmesine odaklı bir kampanya biçimidir. Hedefe ulaşma, hedef ile alakalı düzeyi yüksek bir şekilde belirleme kolay kurulum sayesinde milyonlarca insana bir ile Ulaşmak mümkündür.

Arama Ağı Reklam Uzantıları Neden Önemlidir?

Arama ağı reklam uzantılarının çok önemli olmasının en büyük nedeni kesinlikle çok kısa bir sürede yüklenilen ürüne ve hedef kitleye ulaşmasını garanti etmesinden kaynaklanmaktadır. Satıcı ürününü kolaylıkla satabilirken Feride almak istediği ürüne rahatlıkla erişebilmektedir.

Keşfedin: Network Marketing Nedir?