Güçlü Bir Takım Kurmak İçin Kültür Yaratmak

Kültür hakkında konuşalım. Opera, bale ve sanat kültürü değil. Ama güçlü, enerjik bir takım yaratmak için kurmanız gereken kültür…

Her organizasyonun kültürü vardır. Bazıları bilinçli tasarıma dayanır, diğeri sadece liderler önderlik etmeyi reddettiği için olur. Ya da güçlendirmek yerine zararlı olan yollarla ilerledikleri için.

İnsanlarınız için, ağınız için doğru kültürü kurmaya yardım etmekten daha önemli bir şey yoktur.

Unutmayın, üç kişi olduğunuzda kültürü siz belirlersiniz.

Telif hakkıyla korunan materyalleri alırsanız veya potansiyel müşterileri çalmaya çalışırsanız, takımınızda bir sahtekarlık kültürü belirlersiniz. Ya da her zaman doğru olanı yapmayı ve bir bütünlük kültürü oluşturmayı seçebilirsiniz.

İşletmenin gerçekleşmesine izin verdiğiniz bir kaygısızlık kültürü oluşturabilir veya aciliyet ve  ilerletme kültürü yaratabilirsiniz.

Olayları geç başlatırsanız, onları son anda planlarsanız ve bittiklerinde biterseniz belli bir kültür oluşturmuş olursunuz. Ya da dakiklik ve profesyonellik kültürünü seçebilirsiniz.

İnşa etmek için mücadele eden insanlar ile aslında güçlendirilmiş bir takımı geliştirenler arasındaki farklılıkları aradığınızda, hangi alanda nasıl kültür yarattıklarını görürsünüz. Network Marketing profesyonellerine göre, güçlü bir kültür yaratmanın 8 önemli noktası vardır:

1) Bütünlük

2) Profesyonellik

3) Çalışma

4) Ürün Kültürü

5) Kendini Geliştirme

6) Etkinlik Kültürü

7) Liderlik

8) Eğlence

Peki takımın için kültürü nasıl yaratıyorsun? Aktif olarak inşa ediyor veya varsayılan olarak gerçekleşmesine mi izin veriyorsunuz? Bu alanlardan hangileri güçlü- ve daha iyi olmak için neye ihtiyacınız var?