Network Marketing‘de Kopyalamanın Sırrı ve 3 Yolu

İşe yeni başladıklarında çok sayıda insanın başına gelenleri görüyoruz… Ürün ve fırsatlarla heyecan duydukları bir ekibe katılıyorlar, daha sonra bu heyecanı çabucak kaybediyorlar çünkü üst kolları ne yapmaları gerektiğini ve nasıl yapılacağını söylemiyor. Onlar, ihtiyaç duydukları araçları ve yönlendirmeleri vermedikleri için, bir networker ya da lider olmak yerine bir tüketici olup çıkıyorlar.

Bir lider olarak, insanların etkili bir şekilde başlamasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdur. Bu, momentum ve kopyalamanın sırrıdır ve bunu doğru yapmıyorsanız, işiniz bitmiş demektir. İnsanların etkin bir şekilde çalışmaya başlaması, kopyalamanızın önemli olduğu ama maalesef liderlerin göz ardı ettikleri bir adımdır.

İnsanların etkili bir şekilde çalışmaya başlamasının birkaç yolu vardır, ancak ekibinizde networkerler  ve liderler istiyorsanız, bunun gerçekleşmesi için üç yol vardır:

 

Siz ve ekibinizin her üyesi, ürünün bir hayranı olmalıdır

Herkes ürünü kullanmalı ve dünyaya niçin onu sevdiklerini, onlara nasıl yardım ettiğini ya da hayatlarını nasıl değiştirdiğini söylemelidir. Ürünün etkili bir hayranı olmak, bir sonraki adıma giden hikayenizi oluşturmanıza yardımcı olur…

 

Kişinin hikayelerini oluşturmasına yardım edin

Bu, Network Marketing’in en önemli araçlarından biridir. Onlarla hikayelerinizi paylaşarak, onlara hikayelerini oluşturmalarında yardım edebilirsiniz. Şirkete katılmadan önce nerede çalıştığınızı söyleyin ve neler yaşadığınızı anlatın. Hikayeniz ne kadar kişisel ise, sahip olacağı etki o kadar büyük olacaktır.

 

Her yeni takım üyesinin 30 ila 60 gün içinde ilk başarı derecesine ulaşma hedefi olmalıdır

İlk başarı rütbesini açıklayın ve üyeye sınırlarının olmadığını bildirin, ancak şimdilik bu sıralamaya ulaşma hedefi olmalıdır.

Siz ve ekibinizin her üyesi, insanların etkili bir şekilde başlamasına yardımcı olmak için bu üç şeyi yaparsa, işinizde bir büyüme dalgası göreceğinize söz veriyoruz.

Eğer daha güçlü bir ekip kurmak istiyorsanız, bizi takipte kalmaya devam edin.