Hayatta Asıl Önemli Olana Nasıl Odaklanırım

Çoklu-görev abartılmış bir şeydir

Çoklu-görev aslında önemli olan şeye odaklanmamıza yardımcı olmaz, dikkatimizi tek bir şeye vermemizi engeller.

 

Hayatınızda vazgeçilmez olan şeyi bulun

Sizin için neyin önemli olduğunu bulun. Hayatınızda ne gibi özellikler sizin için önemli, bir listesini yapın. Bu sayede odağınızı, zamanınızı ve yatırımınızı ona harcayın.

 

İlgiyi hak etmeyen şeyleri belirleyin

Kendinize şu soruyu sorun: “Ne benim vaktimi harcıyor?” ve. “Zamanımı nasıl daha iyi kullanabilirim?” Hayatınızda neyin önemli olup olmadığını bilmek inanılmaz derecede önemlidir.

 

İyi alışkanlıklar vs Kötü alışkanlıklar

Hepimizin alışkanlıkları vardır; bazıları iyi ve bize yardımcı olacak alışkanlıklarken bazıları değildir. Bu alışkanlıkları sürekli olarak tekrarladığımız için, hangilerinin nasıl olduğunu keşfetmemiz önemlidir.

 

Dikkat dağıtan şeyleri ve rastgele aktiviteleri eleyin

Zamanınızı çalan ve hayatınızın önemli bir kısmı olmayan aktivite, hobi ve alışkanlıkları keşfettiğinizde onları yapmayı hayatınızdan çıkarmanız gerek.

 

Güç seansları

Güç seansı, verilen bir zamanda yalnızca verilen bir işe odaklandığınız zaman aralıklarıdır. Bu seanslar birçok işinizi sizi bölen bir şey olmadan yapmanızı sağlar.

 

Anahtar kelime “HAYIR”

Günlük yaşantınızda, bizi gerçekten önemli olan şeylerden alıkoyan birçok dikkat dağıtıcı şeyle karşılaşırız. Bunlara anında hayır demeniz gerekmektedir.

 

Önceliklerinizi belirleyin

Önceliklerinizi belirleyin ve zamanınızı bu önceliklere göre harcayın.