Her Networkerin Yapması Gereken 5 Kritik Şey

Bugün, sizinle iş dünyasında başarılı olmak istiyorlarsa, her ağ pazarlamacısının yapması gereken en önemli 5 kritik şey hakkında konuşmak istiyoruz.

Her Networkerin Başarılı Olması İçin Yapması Gereken En Önemli 5 Kritik Şey

Bugün, sizinle iş dünyasında başarılı olmak istiyorlarsa, her ağ pazarlamacısının yapması gereken en önemli 5 kritik şey hakkında konuşmak istiyoruz. Bu konu, network sektöründeki en önemli konulardan biridir. Networkerlerin zihniyet olarak, en temel konularda kendilerini geliştirmeleri gereken yerlerdir. Başarı olmuş insanlarla sıradan insanları ayıran noktalar olduğunu biliyoruz. Aynı konu network marketing için de geçerlidir. Bilgileri yararlı bulursanız lütfen yer işaretinize ekleyin ve ekibinizle paylaşın.

Paylaşacağımız bu maddelerden hariç bir çok konu var. Ancak burada paylaşılacak bilgiler elzem gördüğümüz noktalar ile ilgilidir.

Her networker, takip edebileceği bir iş planı geliştirmelidir.

HERHANGİ bir işe kendi başınıza başlayacak olsanız, YAZILAN bir iş planınız olurdu. Bir işletme kredisi almaya çalışıyorsanız, çoğu banka bu iş ile ilgili bir planı görmek ister. Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir sektörde, bir iş planı olmayan başarılı bir işletme sahibiyle hiç karşılaştınız mı? Asla!

“Plan yapmamak, başarısız olmayı planlamaktır.”

Şimdi, pazarlama ağı işiniz söz konusu olduğunda, kapsamlı bir şeye ihtiyacınız yoktur. Rafta oturan ve toz toplayan 30 sayfalık bir belgeye ihtiyacınız yoktur. Ancak, hedeflerinizi, vizyonunuzu, benzersiz satış teklifinizi, pazarlama stratejinizi ve günlük eylem planınızı özetleyen basit bir sayfalık bir iş planınız olmalıdır. Bu, günlük olarak atıfta bulunduğunuz ve sık sık güncellediğiniz canlı, nefes alan bir belgedir. Sizi yönlendirir ve odaklanmanızı ve takip etmenizi sağlar.

Her networker günlük eylem planına sahip olmalıdır.

Artık bir iş planınız olduğuna göre, günlük bir eylem planına ihtiyacınız var. Bu, ne olursa olsun, her gün yapmayı taahhüt ettiğin kısa bir faaliyet listesinden başka bir şey değil. Genelde işinizi büyütmenize yardımcı olacak 3-5 para kazanma aktivitesinin bir listesidir.

Örnek bir günlük eylem planı şunları içerebilir:

 • İki yeni insanla tanışın ve iletişim bilgilerini alın
 • Üç müşteri adayı ile görüşün
 • Bir takip yap
 • Planı göstermek için randevu alın
 • Bir takım üyesini arayın
 • Upline ile konuş

Herkesin günlük eylem planı, hedeflerine, mevcut zamana ve iş kurma stratejisine göre değişecektir. En önemlisi, günlük bir eylem planınız olması ve buna bağlı kalmanızdır. Bu, sizin üretken olmanızı sağlayan şeydir.

Her networker bir sistem geliştirmeli veya var olan bir sistemi takip etmelidir.

Sistemler, endüstrimizde çok fazla atılan bir kelimedir. Sistem, belgelenmiş bir şey yapmanın,  basit bir yolundan başka bir şey değildir. Basit ve işe yarayan bir şey yapmanın kanıtlanmış bir yöntemidir.

İşletmeniz için bir lider üretim sistemine, bir eğitim sistemine ve bir takip sistemine ihtiyacınız var. Üst hattınızın sistemini kullanarak başlayın. Bu sizin için işe yaramazsa, kendi sisteminizi geliştirmeniz gerekecektir.

İşte kullandığım sistemlerin bir açıklaması:

Aday Müşteri Oluşturma Sistemi – Müşteri adaylarınızı, davet edildiğiniz bir etkinlikten, gittiğiniz kurslardan oluşturabilirsiniz.

Takip Sistemi – Tüm ekibinize ve potansiyel iş ortaklarınıza ayda bir kez postayla gönderilen bir bülten gönderebilirsiniz.

Eğitim Sistemi – Her yeni distribütör için bir eğitim çağrısı oluşturun. Ayrıca ekibiniz için ücretsiz bir eğitim e-kitabımız var. Ek olarak, ayda bir veya iki eğitim çağrısı ve haftada iki eğitim e-postası sunabilirsiniz.

Her networker bir mentor ile çalışmalıdır.

Herkesin bir akıl hocasına ihtiyacı var. Orada olan ve bunu yapan ve size kendi başarısızlıklarından, başarılarından ve yanlışlarından ders verebilecek birisine sahip olmak istersiniz. Mümkün olduğunda diğer insanların deneyimlerinden öğrenin.

Yükselişinizde hayran olduğunuz ve saygı duyduğunuz birini bulmaya çalışın; İstediğiniz başarı seviyesine sahip biri. Onlara senin akıl hocan olacak mı diye sor. Size yardım etmeyeceklerse, yardım edecek birini bulana kadar çevrimiçi aramaya devam edin. Bunu yapmak için kendi kuruluşunuzda birini bulamıyorsanız, yeni bir şirket bulun veya mentorunuz için şirket dışına bakın.

İdeal olarak, ilerlemenizi gözden geçirmek, hatalarınızı analiz etmek ve daha sonra yapılacaklar hakkında net bir rehberlik sağlamak için her ay mentorunuzla zaman geçirmeyi istekli olmalısınız.

Her networker, kişisel gelişim planı oluşturmalıdır.

İşinizin büyümesi ve başarılı olması için bir insan olarak büyümelisiniz, bakış açınız büyümeli. Bu sektörle ilgili en sevdiğimiz şey kişisel gelişimdir. İşinizi bir üst seviyeye çıkarmak için yeni beceriler öğrenmeli ve bir insan olarak büyümelisiniz.

İşte size tavsiyemiz:

 • Beş yıllık, yıllık ve aylık hedefler belirleyin
 • Mentorunuzla ilerlemenizi ayda bir kez gözden geçirin
 • Günde 20 ila 60 dakika kitap okuyun
 • Otomobil üniversitesine kaydolun ve her gün bir kaset veya CD dinleyin (iş, network marketing veya ilham verici bir podcast)
 • Her 90 günde bir etkinliğe katılın
 • Öğrendiklerinizi yansıtmak ve değerlendirmek için haftada 30 dakika ve ayda bir saat harcayın

Son düşünceler

Özetle, başarılı olmak istiyorsanız, network marketing işinizde yapmanız gereken beş kritik şey bu noktalardır. Düşünceleriniz nelerdir? Katılıyor musunuz katılmıyor musunuz? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.