Ev Tabanlı İşlerde Hedeflerinize Ulaşmak İçin Yapılması Gerekenler

Kendi işini yapan çoğu insan SMART hedeflerini nasıl belirleyeceğini bilir.

Kendi işini yapan çoğu insan SMART hedeflerini nasıl belirleyeceğini bilir. Zorluk, bu hedefleri gerçeğe dönüştürmek için bir plan yaratıp takip etmekten geçiyor. Hedef belirlemenin ilk günlerinde, coşku, sonuçları elde etmek için motivasyon yaratır, ancak bu durum sürekli devam etmeyebilir.

Çünkü hayatının öncelikleri değişebilir ve hedef hafızadan uzaklaşabilir. Yapılan bir araştırmada insanların yüzde 10’undan azının hedeflerine ulaştıklarını sürekli hayal ettiklerini gösteriyor. Bu, yüzde 90’ın yapmadığı anlamına gelir, bu şaşırtıcı bir sayıdır.

Soru, yüzde 10’un yaptığı fakat yüzde 90’ın yapmadığı şey nedir? Hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığına dair birçok faktör vardır, ancak iki önemli bileşen 1) bir plan ve 2) plana bağlı çalışma taahhüdüdür.

Hedeflerinizi gerçekleştirmeye hazırsanız, işte bir plan oluşturma süreci;

  1. Hedeflerinizin SMART Olduğundan Emin Olun

SMART hedefleri, onlara ulaşmak için netlik ve son tarih verir. SMART hedefleri:

Özel: Hedefiniz açıkça tanımlanmıştır. “Daha fazla para kazanmak istiyorum” belirsizdir. “Ayda 10.000 dolar kazanmak istiyorum” diye açıklıyor.

Ölçülebilir: Amacınızı belirlemeniz gerekir, böylece onu başardığınızı bilirsiniz. Özel olmanın yardım ettiği yer burasıdır. Daha fazla parada “daha fazla” ne oluşturur? Belirli bir dolar miktarı ölçülebilir.

Ulaşılabilir: Sizi zorlayan ve kendinize meydan okuyan hedefler koymak iyidir, ancak hedefiniz imkansızsa, kendinizi hayal kırıklığı ve başarısızlık için hazırlarsınız.

İlgili: Hedefleriniz yaşamdaki nihai planlarınıza uymalıdır.

Zaman: Hedefinize ulaşılacağınız bir tarih belirlediniz.

Hedeflerin, evden çalışarak yılda 50.000 ABD doları kazanmanın yanı sıra, 30 gün içinde blog yazmaya başlamak gibi küçük projeler için veya iki haftada beş serbest müşteri kazanma gibi büyük başarılar kazanmak gibi bir çok konuda işe yaradığını unutmayın.

  1. Kilometre Taşlarını İyi Ayarlamalısın

Hedeflerine ulaşmak için, çoğu zaman son tarihten o kadar uzak ki çoğu insan, bunun farkında bile değillerdir. Bunun yerine, sahip olduğunuz süreye ve ulaşmak istediğiniz hedefe bakarak, sizi büyük hedefe yönlendiren mini hedefler oluşturun.

Örneğin, altı ay içinde işinizde ayda 10.000 dolar kazanma hedefiniz varsa, bir ayın sonunda (yani 2.000 $ / ay) ve üç ayın (yani 5.000 $) ne kadar kazanacağınıza ilişkin mini hedefler oluşturun). Bir ya da üçüncü ay geldiğinde takipte ya da kapalı olduğunuzu veya mini hedefinize çarptığınızı veya kaçırdığınızı bileceksiniz.

  1. Hedeflerinize Ulaşmak İçin Gerekenleri Belirleyin

Bu adımda, zaman dilimi içinde küçük ve büyük hedeflerinize ulaşmak için neye ihtiyacınız olduğuna dikkat edin. Ayda 10.000 dolar hedef örnek kullanarak, daha fazla para kazanmak için daha fazla müşteri edinmeniz gerekir.

Bu adımda, işletmenizde ayda 5.000 ABD Doları ile 10.000 ABD Doları tutarında müşteri kazanmanız gerektiğini belirlemek istersiniz. Satış huninize girmek için kaç potansiyel müşteriye ihtiyacınız var? Bir satış yapmak için kaç adım atılması gerekiyor?Bunları belirlemelisiniz.

  1. Hedeflerinize Ulaşmak İçin Hangi Eylemlerin Yapılması Gerektiğine Karar Verin

Hedefinizi gerçekleştirmek için düzenli olarak hangi görevleri yapmalısınız? Örneğin, iki satış yapmak için 10 kişiyle konuşmanız gerekiyorsa, 10 kişiyi bulmak için ne gibi eylemler yapmanız gerekir? Konuşacak 10 kişi bulmak için 100 ipucu bulmanız gerekiyorsa, 100 ipucu bulmak için ne gibi önlemler alınacaktır?

İşletmelerde, bu bölümdeki görevler genellikle pazarlamayı içerir; bununla birlikte, aynı zamanda kaliteli bir ürün veya hizmet sunmayı ve müşterilerinizi ve müşterilerinizi mutlu etmeyi içerir, böylece geri gelmeye devam eder ve / veya yeni potansiyel müşterileri yönlendirir.

  1. İşlemlerinizi Bir Programa Yerleştirin

# 4’ü tamamladığınızda, hedefinize ulaşmak için tamamlanması gereken görevlerin bir listesi olmalıdır. Şimdi bu görevleri günlük bir plan yaparak programınıza koymanın zamanı geldi. Bunlar, potansiyel müşteriler ve potansiyel müşteriler oluşturmak için her gün yaptığınız görevlerdir. Bunlar ayrıca, ürün veya hizmetinizi oluşturmak ve sunmak için yaptığınız görevlerdir.

Zaten yoğun bir yaşamda yarı zamanlı bir işe başlıyorsanız, günlük rutininize daha fazla görev eklemek zor olabilir. Ancak hedeflerinize ulaşmak için çok önemlidir. Hepsini yapabilmenin bir yolu, zamanınızı nasıl yöneteceğinizi ve en üst düzeye çıkaracağınızı öğrenmek.

  1. Adımlarınızı İzleyin

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, hedefinize yönelik çalışma sürecinde günlük programınıza ve hedeflerinize ateş etmeniz gerekir. Bir sonraki adım programınızı takip etmektir. Yapmanız için görevlendirdiğiniz günlük görevleri yapın. İşlerin iyi gitmediğini hissettiğinizde, kendinizi motive etmenin bir yolunu bulun.(Bu konuda networkokulu.net’i takip edebilirsiniz.)

İnsanlar motivasyonun düşmesini bir saçmalık gibi görünüyor ve çoğu insan hedeflerine ulaşamıyor. Çünkü işleri düzenli ve tutarlı bir şekilde yapmıyorlar. Çoğu durumda, plan başarısız olmaz, insanlar bırakır.

Bu işteyken, başarılarını ve sonuçlarını takip et. Planınızın ne kadar iyi çalıştığını değerlendirmek için her ay bir süre ayırın ve istediğiniz ilerlemeyi gerçekleştiremiyorsanız düzeltin.

Evinizde başarılı olup olamayacağınızı görmek istiyorsanız, sadece iyi bir plan yapmakla kalmayın, planınız üzerinde de çalışmaya başlayın. Pek çok girişimci, bir planlarının olduğu noktasını elde ediyor, ancak bundan vazgeçiyor. Cevap, hedefleriniz hakkında heyecanlanmak, küçük başarıları kutlamanın yollarını bulmak ve her zaman ödülü göz önünde bulundurmaktır.