İç Sesine Meydan Okumak İçin 5 Yol

İçsel eleştirmeniniz, sizi motive etme ya da ruhunuzdaki yıkımı serbest bırakma gücüne sahip olan iç sesinizdir. Her zaman, iç eleştirmen sizi istediğinizi yapmaktan alıkoyarak, kendinizden şüphe duymanız için size birçok neden sunar.

Siz’e karşı iç sesiniz

Psikolojide, iç eleştirmen “eleştirel iç ses” olarak bilinir.

Kişiliğimizin bir alt parçasıdır. Gerçek şu ki, içsel eleştirimiz hep orada olacak. Ondan asla kurtulamayız. Onu asla susturamaz veya üstesinden gelemeyiz. Yapabileceğimiz tek şey ona meydan okumak ve kendi yararımıza kullanmak.

İç eleştirmeninize nasıl meydan okuyabilirsiniz?

Onunla arkadaş olun

Onunla savaşmak yerine neden arkadaşlık etmeyi denemiyorsunuz? İç eleştirmen, bir ebeveyn gibi, sadece size yardım etmeye ve sizi acıdan korumaya çalışır. Bazen sizi incitici kelimelerle kullansa da, asıl amacı size zarar vermek anlamına gelmez.

İç sesinizin eleştirilerinin çoğu olumlu bir şekilde alınabilir, böylece kendinizi daha iyi hissedersiniz. Ona meydan okumak için iyi bir yol, söylediklerine göre işbirliği yapmak ve dinlemektir.

İlerlemeye devam edin

İç eleştirmeniniz biraz sertleştiğinde, bunu görmezden gelin ve ilerlemeye devam edin. Pozitif anıları hatırlamaya çalışın ve size söylediği şey üstünde çok fazla durmayın. Size sunmaya çalıştığı konu hakkında endişelenerek çok zaman harcamak yerine, odağınızı başka şeylere de taşıyabilirsiniz .

Olumlu olun, umutlu olun

Çok fazla olumsuz düşünceniz olduğunuzda iç sesiniz uyanır. Mümkün olduğunca, her zaman pozitif ve açık yürekli kalın. İşler planlandığı gibi gitmediğinde, daha pozitif bir şekilde düşünün. Burada önemli olan şey, iç eleştirmeninizin duygularınız üzerinde hakim olmasına ve sizi karanlıkta tutmanıza izin vermemenizdir.

Geçmişinizle barışın

İçsel eleştirmenizin üstesinden gelmenin bir yolu, geçmişinizle barış yapmaktır. İçsel eleştirmenimiz genellikle travmatik deneyimlerimizden oluşur.

Bu olumsuz duygulardan kurtulmanın en iyi yolu geçmişinizle barışmak ve bağışlamaktır. Size haksızlık yapanları ve kendinizi affedin.

Yanlış olduğunu kanıtlayın

Tıpkı gerçek hayattaki eleştirmenler gibi, onun yanlış olduğunu kanıtla. İçsel eleştirmenine, düşündüğü gibi olmadığını göster. Sen parlak bir insansın. Güvenilir, nazik, vicdanlı ve sevecensin. İç eleştirmeniniz sizi, başkalarının olmanızı istediği gibi olmaya zorlayabilir. Öyleyse ona bunu kanıtlayın ve iç eleştirmeninize neler yapabileceğinizi gösterin.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,421BeğenenlerBeğen
78,027TakipçilerTakip Et
551TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hayatınızda Gerçek Mutluluğu Geliştirmenin 16 Yolu

Gerçek mutluluğu yakalamak için yollar nelerdir? Onu bulabilir miyiz? Mutlulukta sadece stresin yokluğundan daha fazlası olsa da, stres giderici faaliyetler ve mutluluk arasında ilişkiler...

Müşteri Tutma Programlarınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

Müşteri tutma programları boşlukta gelişmez. Tüm çalışmaların pazarlama şemsiyesi altında ve rehberliğinde yapılması gerekir. Böylece yapılanların belirlenmesi ve ölçülmesi söz konusu olabilmektedir. Müşteri tutma...

Konuşmadan Önce Nasıl Düşünmelisiniz? Yardımcı Olacak 7 Şey

Konuşmadan önce düşünmek bize ne kazandırır? İletişim esnasında önce nasıl düşünmeliyiz? Daha etkili bir konuşma yapmak, iletişimimizi kuvvetlendirmek için gelişmeliyiz. Etkili konuşmak konusunda kendimizi...

Doğruda Satışta Perakende Müşteri Bulmanın 10 Yolu

Bugün, daha fazla doğrudan satış perakende müşterisi bulmak konusunda bazı basit ipuçlarını paylaşmak istiyoruz. Size, müşterilerin doğrudan satış işinizin can damarı olduğunu söyleyerek başlamamıza...

Olumlu Bir Zihniyet Nasıl Yetiştirilir?

Olumlu zihinsel tutum nasıl yetiştirilir? Pozitif olmak mümkün mü? Ya da negatif tutumdan nasıl çıkarız? Çevremizde o kadar çok materyal ve içerik var ki,...

Richard Branson Hedeflerine Nasıl Ulaştı? Hemen Takip Etmeniz Gereken 10 Adım Planı

Richard Branson hedeflerine nasıl ulaşır? Başarılı girişimciler yıllık hedeflerine ulaşmak için neler yapıyorlar? Başarılı girişimcilerden bu konuyu öğrenebilir ve yıllık hedeflerimize ulaşabilir miyiz? Evet,...