Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 42. Hafta

42.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

42.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1) Network marketing ile klasik ticaret arasındaki farklar nelerdir?

Bu konuyla ilgili bir youtube videosu yapacağız yakında.. cevap buraya sığmaz 🙂 Çok fark var. Sermaye, risk, bir işi ypabilmek için bilgi, kurallar, manevi ve sosyal tatmin gibi liste uzar gider.. Ama meslekleri kıyaslamak anlamında bir yazımız var onu okuyabilirsiniz. Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

2 ) Toplantıya olumsuz yorum yapan arkadaşını (habersiz) getirene nasıl sunum yapmalı?

Güzel soru.. Bu pek tavsiye ettiğimiz bir şey değil ama bazen etkileneceğini düşündüğümüz kişileri toplantıya sokmak, kalabalığı, pozitif ortamı görmesi açısından iyi olabilir. Yine de o kişi büyük ihtimalle kendini kapatacaktır bu şekilde çağrıldığında.. bu yüzden tanıtım çok önemli değil, tanıtımdan öncesi önemli.. tanıtımı açık bir şekilde dinlemesini sağlamalıyız o kişiyle.

Güven geçidini sağlamak için; tanıtımı yapacak kişi ve üst bulmak (hobi, kültür vs)ve empati yapmak, sohbet etmek gerekir. yani üzerinde hissettiği baskıyı kaldırmak için kısa bir ilişki kurmak iyi olacaktır. Yani kısaca; o kişinin gardını indirmek ve toplantıya açık girmesini sağlamalıyız.

3 ) Network marketing muazzam bir ticaret yöntemi, insanların çoğu bu işe dolandırıcılık deyip geçiyorlar sizin…. ?

Bu konu hakkında konuştuk aslında.. Neden network marketing dolandırıcılığı diyorlar.. buradan ulaşabilirsiniz. (yeni videoları kaçırmamak için abone olup zili açmayı unutmayalım)

4 ) Eşleşme gelirinden sürekli faydalanabilmek dini açıdan doğru mu?

Dini konulara girmiyoruz çünkü herkes farklı yorumlayabiliyor. Ama kaldıraç elde etmek için bir sistem kurmak ve sonra o sistemin işlemesi ve pasif gelir elde etmenin bir sakıncası yok. O zaman bir sanatçının 30 sene önce yaptığı albümden hala para kazanması da yanlış olabilir. Dinimizde ticaretin kuralları açık aslında ama her duruma göre bir kılıf uydurulabilir. O yüzden dini açıdan  uygun mu değil mi diye duruma göre faklı değerlendirmek daha sağlıklıdır. Bunu değerlendirmek için de hem dini emirlerine hem konuya hakim olmak gerekir bilgi açısından..

5 ) İnsanlar kendine güvenmediği için network yapmıyorlar benim düşüncem, size göre doğru mu?

Sana bir sır vereyim. İki hafta sonra youtube kanalımızda “insanlar neden satın almaz” konusu olacak.. şşş kimseye söyleme. Tespitinde haklısın insanların kendine güvenmemesi büyük nedenlerden biri..

6 )Düşünceleriniz yazılarınız çook güzel o yüzden  takip ediyorum. Ama ne satıyorsunuz bilmiyorum?

Teşekkürler.. Bildiğim kadarıyla bir şey satmıyoruz. Zorla sattıracaksınız bir şeyler 🙂

7 ) Yemi firmalar sizce güvenilir mi?

Arkadaşlar biliyorsunuz ki hiçbir firmayla ilgili tavsiyede ve yorumda bulunmuyoruz. Ama o kadar çok soru ve istek geliyor ki, bizde bunları değerlendiriyoruz. Firmaları tarafsız bir şekilde değerlendirmek için bir çalışma yapacağız 2020’de.

8 ) Neden yazılarınızda her firmanın liderine yer vermiyorsunuz?

Emin olun bunu biz de isteriz. Ama maalesef her istediğimiz olmuyor. 🙂 Birincisi, büyük ve geçmişi olan ya da kitlesi olan firmaların, en üst liderlerine, kazanan ve tecrübeli kişilerine yer vermeyi tercih ediyoruz. İkincisi, bir çok liderle ve firmayla irtibat halindeyiz. Bizim ulaştıklarımız ve bize ulaşanlar var. Bazı firmalar ve liderler kapalı olmayı tercih ediyor ve tecrübelerini bildiklerini paylaşmak istemiyor. Biz kimsenin tavuğuna kış demiyoruz ulaşabilir herkes bize 🙂

9 ) 17  yaşındayım yaş grubuma göre tavsiyeniz bize önereceğiniz şey nelerdir?

Güzel kardeşim öncelikle bu yaşta bir şeyler yapmak farkındalığına sahip olmak büyük şans. Birkaç önemli tavsiye verebilirim, Öncelikle sen daha küçüksün dersine odaklan laflarını çok ciddiye alma, küçük değilsin. Hem dersine hem kendini geliştirmeye odaklan hem de hayattan keyif almaya. İkincisi, küçük riskler almaktan korkma, sana zarar vermeyecek bir şeyler denemekten çekinme. Okul kulüplerine gir, kaliteli insanlarla tanışabileceğin ortamlara gir ve tanış. Erteleme ! Üniversiteye de gitsen, ufak ufak para kazanmayı öğren. Çağrı merkezinde çalış, organizasyon işleri yap. Bunlar çok şey katar. Kitap oku, tv’yi hayatından çıkar. Daha çok var ama bunlar fark yaratman için yeterli… Başarılar.

10 ) Kopyalamanın sırları?

Basit şeyler yap.(herkes yapabilmeli) Basit şeyler yapıp sonuç al. Basit şeyler yapıp, sonuç alıp, bunu göster. Emir verme. İyi bir insan ol. (seni severlerse, senin mesajını da severler)

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>