Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 22. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

22.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Hangi firmaları tavsiye edersiniz? Sizin tavsiyeniz çok önemli?

Öncelikle bu güven için teşekkür ederiz. Network okulu olarak temel prensibimiz, tarafsız ve her firmaya eşit mesafede olmak.. Bu sebeple bir firma tavsiyesi yapmamız mümkün değil. Networkokulu.net adresinde paylaştığımız yazıları okuyarak firmalar hakkında bilgi edinebilir, doğru firma seçimiyle ilgili tavsiyeleri değerlendirebilir ve yasal firmaların kriterlerine bakabilirsiniz.. Network marketing şirketleriyle ilgili en çok sorulan sorular için Buraya tıklayabilirsiniz.

2 ) En iyi sunum en kısa ve kolay olandır tezi size göre de doğru mu?

Networke yeni başladığım zamanlarda her şeyi anlatmanın daha iyi olduğunu düşünüyordum ve yaklaşık 2 saat tanıtım yapıyordum. Tanıtımdan sonra hem benim hem arkadaşların ne konuşacak ne de bir şey soracak hali kalıyordu. 11 yıllık tecrübem, ne kadar kısa ve basit o kadar iyi.. Doğru tanıtım nasıl yapılır yazımıza göz atın.

3 ) Takip nasıl yapılmalı?

Her hafta cevaplıyorum artık bu soruyu..

1- Sinirlenmeyin

2- Dinleyin

3- Empati yapın

4- Avcı gibi yaklaşmayın

5- Önemli olan bir sonraki takibi ayarlamak “Takip nasıl yapılmalı?” yazımıza göz atın.

4 ) En yakınlarım davetimi kabul etmedi. Soğuk kontak listesi illa başlangıç yapabilir miyim?

Muhtemelen daveti yanlış yapıyorsunuz. Genelde davette sıkıntı yaşayanlar, bilgi verdikleri için ve soruları cevapladıkları için böyle durumlar yaşar. Kişisel olarak soğuk listeden başlamanızı tavsiye etmem ama bu konuyu kendi liderinize sormalısınız. Doğru davet nasıl yapılmalı? yazımıza göz atın.

5 ) Azerbaycan’da bu sektöre insanların güveni çok az. Negatiflerle nasıl savaşmalıyız?

Negatiflerle savaşmak gibi bir misyon edinmeyin. Size güvenen insanlarla çalışmalısınız. Eğer sisteminize ve ürününüzün gücüne kalitesine inanıyorsanız, bunu yakınlarınızla paylaşın. Azerbaycan’da başarılı olan birçok firma ve para kazanan binlerce bağımsız temsilci var. İnsanlar işe değil size katılırlar. yazımıza göz atın.

6 ) Network marketing’ de aylık kazancınız ne kadar sorabilir miyim? Gizli değilse.

Muhasebe mi tutacaksın yoksa istemeye mi geleceksin 🙂

11 yılda bir kişiye bile kazanç söylemedim, çek göstermedim. Bunu doğru bulmuyorum. Kimse kimsenin kazancıyla gaza gelmemeli ya da inancını kaybetmemeli.. Herkes kendi kazancıyla ilgilenmeli. Kusura bakma.

7 ) Devamlı insanlar kazancın ne diye soruyorlar ne yapmalıyım?

Bunun sizinle ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Yani sürekli inanlardan aynı soruyu alıyorsanız muhtemelen bir şekilde onlara kazancınız konusunda şüphe uyandırıcı bir şeyler diyorsunuz ya da tavrınızla hissettiriyorsunuz. Eğer daha yeniyseniz ve para kazanmıyorsanız, bu normaldir.

Kimse üniversiteye gidip ilk gün doktor olmaz. Spora gidip ilk gün fit olmaz. Kimse bir günde gitar çalmayı öğrenmez. Networkte hayallerinizi ve inancınızı paylaşın, buna niye inandığınızı da plan olarak anlatın. Şu an kazanmamış olmak bu dediklerimin olmayacağı anlamına gelmez o yüzden dürüst olmaktan korkmayın..

8 ) Güven nasıl verilir?

Çok geniş soru tabii ki gerçek bir güven ilişkisi kurmak yıllar sürer. Ben yeni tanıştığım insanlara karşı güven kazanmak için 2 şeyi önemsiyorum;

  • Dürüst olmak(her konuda)
  • Samimi olmak

9 ) Sosyal girişimcilikte neye dikkat etmeliyiz?

Girişimcilik üzerine söylenecek çok söz var. İlerleyen zamanlarda youtube kanalımızda bu konuları da konuşacağız. (network okulu tv)

  1. İlk şey, bir sorunu keşfetmek ve o soruna çözüm bulmak,
  2. ikincisi hemen harekete geçmek,
  3. Üçüncüsü yapacağınız girişimcilik ile ilgili potansiyel müşterileriniz ile fikir alışverişi yapmak (geri bildirim),
  4. Dördüncüsü kaynaklarınızı doğru yönetmek süreklilik.. İlk aklıma gelenler bunlar..

10 ) Benim Network marketing ekibim var ama denge koluma kayıt alamıyorum 80 sunum koydum sonuç hep hayır?

Neyi yanlış ya da eksik yaptığınızı tahmin edemem. Ama bu durum özgüveni etkiler ve bu stres, kaygı tanıtımlarınıza yansır. Bu sebeple tecrübeli ve para kazanan üst levelinizden yardım alın. tanıtımları o kişiyle yapın.

11 ) Mesleğiniz ne dendiğinden cevap ne olmalı sizce?

Ben “interaktif ürün dağıtım organizasyonu kuruyorum.” diyordum, nasıl havalı değil mi?

12 ) Nasılsınız?

Süperim.. Youtube çekimlerine başladık.. güzel fikirlerimiz, planlarımız var.. Çalışmaya devam.. Yoğunuz ama mutluyuz. Şimdiden network okulu tv’ye abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

13 ) Temel ve üşengeç birisi Network marketing de etkili olabilmesi için neler fark yaratır?

40 sene her gün sabah 8 akşam 5 işe git gel yerine 4 sene gece gündüz çalışıp sonra bir daha istemediği bir işte çalışmak zorunda kalmamak, istediği saatte uyanmak, tatil yapmak istediğinde yapabilmek bence Network marketing tembellere göre bir iş zaten.. Tembelliğinizi bir kaç sene erteleyin ki ömrünüz boyunca tembellik yapabilin.. Yoksa hep çalışacaksınız.

***

22. Hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>