Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 45. Hafta

45.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

45.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Neden herkez network marketing i bir iş değil de dolandırıcılık olarak görüyor ???

Herkes değil ama genel bir algı var diyebiliriz. Bunun nedenlerinden biri;  network yaptığını söyleyen  insanların, network marketingi yanlış algılayıp, yanlış tanıtmalarıdır. Bu sebeple birçok insan mağdur olduğu için genel olarak önyargı oluşmuştur. Diğer sebepleri için “network marketing dolandırıcılığı” videomuzu izleyebilirsin.

2 ) Ürünlerin %100 güvenilir demek mi? Yoksa ben %100 güveniyorum  demek mi?

Ürünlerine güveniyorsan, eminsen ne dediğinin önemi yok ama yalan söyleme. Son videoda anlattığımız gibi ne olursa olsun; özellikle sağlık ürünleri için kanseri geçiriyor, zayıflatıyor, herkes için mucizeyi bir ürün gibi sunmak yanlış. Faydası olabilir, yardımcı olabilir demek daha doğru olur ama sonuçları hakkında kesin konuşmak doğru değil. Networkten nefret edilmesinin 3 sebebi adlı videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) Network marketinge başlamak istiyorum ama hangi firmayla başlamam gerekir?

Firma konusunda tavsiyede bulunmuyoruz ama yasal bir firmada çalıştığınızdan emin olmak için yukarı kaydırıp “yasa dışı firmalara dikkat” videomuzu izleyin.

4 ) Network Marketing sektöründe neden aktiflik var?

Yan gelip yatarak para kazanmak olmasın diye..

5 ) 3 ay gibi bir süredir bırakmıştım özgüvenimi kaybettim ne yapmalıyım?

Neden özgüvenini kaybettin?

Başarısız olduğunu düşündüğün ve özgüvenini düşüren konunun özüne in. Çok abartıyor olabilir misin? Mesela beklentin çok yüksektir 10 tane hayır duymuşsundur ve özgüvenin düşmüştür. Bilsen ki bu çok normal ve çoğu lider başardı  ilk yıllarında yüzIerce hayır duydular ve basarılı oldular. O zaman özgüvenin düşer miydi?

-Bunu keşfet.

-beklentini ayarla.

-kısa vadeli hedefler koy(tutturabileceğin olmalı).

6 ) İşe giren insanlara 8 temel tuğla eğitimini kısa uzun mu tutmamız gerek ?

İnsanları eğitimle boğmayın. Bilmesi gerektiği kadar olmalı. Aksi halde kafa karışıklığı yaşar ve çok zor bir iş gibi görmeye başlar. Amacımız basit, kopyalanabilir tutmak olmalı.

7 ) İnsanlar isteyerek kayıt olup sonra neden hiç alışveriş yapmazlar sizce?

İnsanlar neden satın almaz? Videomuz izlediniz mi?

8 ) 1 yıl ve daha kısa zamanlı yatırım mı? 1 yıl ve daha uzun süreli yatırım mı daha kârlı?

Yani herkes kısa zamanda kazanmak ister ama kısa zamanda kazanacağım diye de elinizdekinden olmayın. Hangisi karlı diye bir şey yok. Neye yatırım yaptığınızla, piyasa koşullarıyla, sektörle alakalı değişiklik gösterir.

9 ) İnsanlar neden başarısız olunca hemen karalama yapar anlamadım firma kötüleyenlere ne denir?

Her konuda öyle değil miyiz? Asla başarısızlıklarımızı kabullenmeyiz. Kendimiz dışında her şeyi suçlarız 🙂 Ne zaman sorumluluğu üzerimize alırız o zaman sonuçlar da farklı olur.

10 )  Şimdi sıradan çarşıdan bir dükkan açsak ismini de N.M. olsa oradan da davet yapsak nasıl olur?

Evet kapıya bir de tabure koy, orada otur; tavla atarken gençleri çevir içeri..

11 ) Çok fazla sorunla baş etmek için en iyi tavsiyeniz nedir?

Çok fazla sorunla karşılaşmak ve geçmek 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>