Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 34. Hafta

Türkiye'nin İLK ve TEK network marketing platformu olarak bütün firmalara ve temsilcilere yardımcı olmaya devam ediyoruz.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

34.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Çökmüş olan ekip nasıl canlanır yeni kişiler katılmadan ama?

İnancı ya da motivasyonu kalmamış bir ekibi sadece bir lider canlandırabilir. Kendinizi ekibinizden farklı görmeyin. Siz harekete geçin, birileri sizden etkilenecektir. Böyle durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2 ) “Başka firma mı yok?” deyip işi bırakan kişiye nasıl yaklaşmalı?

Başka firmamı yok deyip bırakıyorsa orada başka sorun vardır.. Firmayla alakalı olduğunu sanmıyorum. İnsanlarla güçlü ilişkiler kurun, firmalar insanları tutamaz, siz tutabilirsiniz. İnsanlar size katılır yazımızı okumak için Buraya tıklayabilirsiniz.

3 ) Merhaba yeni sunum aldım. Fakat bu işi herkes yapamaz diye düşünüyorum. Sizce?

Evet  herkes yapamaz.. Bunun hakkında youtubeda konuştuk.. Merak edenler buradan videoya ulaşabilirler.

4 ) Takımımdakilerin, nedenlerini nasıl bulacağım? Yolu var mı?

Önce kendi nedenlerinizi bulmalısınız. Yanlış yere odaklanıyorsunuz. Kendi nedenlerinizi, hedeflerinizi onlarla paylaşın.. Takımınızla bol bol vakit geçirin. NEDEN’leri net olamayan birini insanlar takip etmez.. Bu konuda yazdığımız makalemiz sana yardımcı olabilir. Buradan ulaşabilirsiniz. 

5 ) Takımımdakilerin başka şirkete gitmesinden korkuyorum. Sağlam bir ekip nasıl kurabilirim?

İnanç her zaman sonuçlardan önce gelir. Sektörümüzdeki çoğu insanlar başarılı olmak istediğini söyler. Bu iyi bir başlangıç noktasıdır. Ama öte yandan, bu kişilerden çoğu, başarılı olamayacaklarına inanırlar. “Yapabilirim, yapacağım” tavrına sahip değiller. Onlar, başarısızlığın bir seçenek OLMADIĞI zihniyetine sahip değiller. Ve bu, Network Marketing’de insanların %90’ının veya daha fazlasının başarısız olamasının temel nedenlerinden biridir. Neye inanırsan onu kendine çekeceğinden %100 emin olabilirsin. Bu yazımıza da göz atabilirsiniz.. Buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

6 ) Ben pazarlama sektöründeyim. Dış görünüş ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Bir satış durumunda o kişilerle yalnızca bir veya iki kez karşılaşacaksınız, bu nedenle en baştan doğru görünümü yansıtmak çok önemlidir. Ve de gerçek olan şu ki hiçbir zaman ikinci bir şans yoktur. Elindeki şansı iyi değerlendirmek lazım. Profesyonel görünüm nasıl olmalı? Makalemize göz atmayı unutmayın.

7 ) Başarmak istiyorum ama kendime inanıp o yola çıkamıyorum?

Dünyanın yüzde 90’ı böyle, merak etmeyin yalnız değilsiniz.

8 ) Başarısız olduğum için uzun bir süredir devam etmiyorum. Sizce tekrar başlamak ne kadar doğru?

Başarısız olduğunuzu kabul edip bırakmak ne kadar doğru?

9 ) YouTube videolarınızı sayesinde takımım oluşmaya başladı Allah tazı olsun sizden.

Böyle diyorsunuz ama arada beğenip yorum atın bari.

10 ) Takip yapmak istemiyorum. Çabuk sinirleniyorum. Ne yapmalıyım?

Network Marketing’ e her yeni başlayan kişinin çekindiği bir konu olan, aslında bir networkerin öğrenmesi ve kendini geliştirmesi gereken en önemli noktadır; takip. Çünkü Network Marketing sadece okuyarak, video izleyerek para kazanabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz bir ticaret değildir.

İnsanlar “Hayır” diyecek ve siz de onları “Evet”e çevirmeyi öğreneceksiniz. Gerçek bir networker aslında bu noktada belli olur. Bu işin %95 i TAKİP’tir. Doğru takibin nasıl yapılacağı konusunda bu yazımıza mutlaka göz atın.

11 ) Ayrıntılı liste nasıl yapılmalı ? Ve sonraki aşama ne?

Networkokulu.net’te 9 ayda 1000’den fazla yazı paylaştık.. Merak ettiğiniz çoğu şey aslında sitede var.. Düzenli takip eden bütün cevapları bulabilir.. Liste nasıl yapılmalı yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Videolarınızı eğitimlerde ve sunumlarda kullanıyoruz video çekmeye devam edin lütfen.

İşinize yarıyorsa ne mutlu.. Haftada 4 video koyuyoruz takipte kalın..

13 ) Belirli ünvana geldim ama ekibim için neler yapmalıyım bilmiyorum nasıl yol izlemeliyim?

Bir yol gösteren olmadan network kurmak imkansız değil ama çok zor.. Bulabiliyorsanız bir mentor bulun. Bulamıyorsanız yazılarımızı ve youtube kanalımızı takip edin. Network Okulu Tv Youtube’da..

14 ) Network Marketing sektöründeki başarı oranı neden diğer sektörlere nisbeten az?

Neden %95 başarısız olur videomuzu izlediniz mi? Biraz önce paylaştık..

15 ) Başkan lütfen haftada bir kere toplantı yapalım.. Bir toplu konuşma programı bulalım oradan?

30 bin kişiyle mi.

***

34 haftadır olduğu gibi bu pazartesi de elimizden geldiğince sorulara cevap vermeye çalıştık.. Türkiye’nin İLK ve TEK network marketing platformu olarak bütün firmalara ve temsilcilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin yine ilk ve tek Network Kanalı, Network Okulu Tv her hafta 3 kısa video ve 1 eğitim videosu paylaşıyor. Youtube’dan ÜCRETSİZ olarak ulaşabilirsiniz.

Diğer oluşumlar gibi her şeyi paraya dökmek yerine fayda sağlamaya devam edeceğiz. Destekliyorsanız Youtube kanalımıza abone olarak, videoları paylaşarak destek olabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi videoların altında yorum olarak bizlerle paylaşın. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>