Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 26. Hafta

Instagram Haftalık Soru/Cevap Etkinliğimiz - Eğer bir ekmek fırını açmaya karar verirsek önce ekmek yapmayı öğrenmemiz gerekmez mi?

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

26.sını gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Network Marketing için yazılmış kitap listesi?

Networkokulu.net kitap&film kategorisinde 2 tane kitap listesi paylaştık.. Devamı da gelecek.. İster kitap ister film listeleri için siteyi ziyaret edin.. Ben listelerden birini ekledim. Buradan ulaşabilirsiniz.

2 ) Hayatta tüm olumsuzluklara rağmen ayakta durmak için bir söz söyleyin ?

Bütün olumsuzluklar üzerime üzerime geldiğinde hep dedim ki “bu bir sınav, bu sınavı geçersem,büyük ödül gelecek” hep bu motivasyonla devam ettim.. Sen yapman gerekeni yap, niyetini temiz tut, pozitif ol ve çalış.. Her şeyin üzerinde Allah var.. Ona güven.

3 ) Bu işe yeni başladım sizi de takip etmeye başladım. İş için ipuçları verir misiniz?

Bu konuda taze bir paylaşımımız oldu. Hemen bakabilirsiniz 🙂

Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

4 ) İnsanları davet etmekte zorlanıyorum ne yapmalıyım?

İnsanları davet ederken teknikten çok tutumunuzun nasıl olması gerektiğini anlarsanız zorlanmazsınız. ( Bir de bol bol pratik tabii) Mesela, insanların hangi gelir grubunda olursa olsun ek gelire ihtiyacı olduğunu, karşımızdaki kişinin de standartlarını arttırmak, sistemli bir gelir sahibi olmak, kaldıraç sahibi olmak istediğini unutmamalıyız.

Network Marketing’in tüm bu isteklere cevap veren, herkesin rahatça yapabileceği bir iş olduğunu unutmazsak davet yaparken daha rahat oluruz. Doğru davet zihniyeti yazısı için Buraya tıklayabilirsiniz.

5 ) Kadınlar mı erkekler mi networkte başarılı olur?

Networkte kadınlar erkeklere oranla %80’in üzerinde.. Bir kadın eğer duygularını kontrol etmeyi öğrenirse, hiç bir erkek eline su dökemez.. Bu ticarette başarılı olmak için güven vermek, empati yapabilmek, güçlü ilişkiler kurabilmek çok önemli.. Ee bu konularda kadınların daha iyi olduğunu söylemek saçma olmaz 🙂

6 ) Youtube videolarını sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

Biz de bekliyoruz merakla 🙂 Hem sizlere faydası olan hem tanıtımdan sonra eşinize dostunuza izletebileceğiniz videolar hazırlıyoruz.. Sabır.. Abone olmak isteyenler kanala şimdiden abone olabilir.. Buradan abone butonuna gidebilirsiniz 🙂

7 ) Hayallerim için elimden gelen, yapmakta zorlandığım bir süreçten geçiyorum sürdürülebilirlikle önerilerinizi alabilir miyim?

Randy Gage’den cevap verelim..

“Bu işteki ilk 5-6 yılımda içimde inanılmaz inanç vardı. İnsanların sunuma gelmeyeceğine inanıyordum. Sunumlarıma gelen insanların beni reddedip hayır diyeceklerine inanıyordum. İşe katılacakların ilk bir kaç ayda bırakacağını düşünüyordum. Ne oldu biliyor musunuz? İnançlarım ödüllendirildi. Çünkü onlar tam olarak bunlardı. Ne düşünürsek onu çekeriz. Zihnindeki düşünceler aynı türden çekerler.” – Randy Gage

Devamı için buraya tıklayabilirsiniz.

8 ) Networkte sizce en ama  en önemli şey nedir diye sorsam ne dersiniz?

Ah ahh o kadar çok şey var ki.. Ama ilk aklıma gelen ne biliyor musun? “Temiz niyetli olmak”  Kısa zamanda kaybettirebilir ama uzun zamanda kesinlikle kazandırır.

9 ) Ben Samsun’un ilçesinde yaşıyorum, bu iş ilçede yapmak zor mu olur yoksa bu işi sponsorlarla mı yapmak daha iyi olur?

Büyük şehirde zor çünkü..

Küçük şehirde zor çünkü..

Gençken yapmak zor çünkü..

Evliyken yapmak zor çünkü..

Bu liste böyle uzar gider.. İlçede yapan da var köyde yapan da.. yaşlı olup milyoner olan da var 19 yaşında olan da.. En kolayı aramak yerine şu an bulunduğunuz durumun avantajlarını düşünün.. Mesela küçük bir yerde, insanlar birbirine büyük bir metropole göre daha fazla güvenir..

10 ) Artık okumak istemiyoruz. Videolar ne zaman diye sorunca yakın da diyorsunuz ne kadar yakın bu?

Ayıp ama ya  o kadar yazıyoruz, onuda mı gelip biz okuyalım. Yakında…

11 ) Neden doğrudan satış ? Ayrıca bu işin eksik yönleri ne?

Bunun cevabını insanlar kişisel olarak algılıyorlar. Tek bir cevabı yok. Çocukluğumuzdan bu yana yetiştirildiğimiz çevre şartları,”birinin kendi işini kurabilmesi için süper güçlere sahip olması gerekir” tarzındadır. Kendi işinizi kurabileceğiniz basit (ama emek ve sabır isteyen) bir ticaret modeli olduğu için insanlara doğrudan satışı tavsiye ediyoruz. Bu yüzden diğer iş alanlarıyla da karşılaştırabiliriz.

Buraya artıları ve eksiklerini anlatan link bıraktım buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Özel çaba ve atakta bulunmadan günlük hayatta karşımıza çıktıkça network ağını kurmak ne kadardır?

Bir hobi bile haftada bir kaç gün ya da bir kaç saat çaba ister.. Denk geldikçe kurulan herhangi bir şey bilmiyorum.

13 ) Sıcak Listemi arttırmak istiyorum ne yapmalıyım?

İlk kural;

“Her türlü iş, ilişki kurmayı gerektirir.”

Kalıcı bir gelir elde etmenin yolu, insanlarla, kalıcı bir ilişki kurmak niyeti taşımaktan geçer. Hep söylediğim bir söz var” İnsanlara mal muamelesi yapmayın sakın, çünkü bunu hissederler.

Bunu hissederlerse de size katılmazlar. Çünkü insanlar  mal değil.” Sıcak listenizi arttırmak konusunda diğer püf noktalar için makaleyi incelemenizde fayda var.. Linke buradan ulaşabilirsiniz.

14 ) Kopyalamada ki en önemli şey nedir? Nerede hata yapmamamızı önerirsiniz?

En önemli şey ne biliyor musun? İnsanlar kopyalanan şeyin kendileri olduğunu unutması.. Yani gölge gibi düşün, sen ilerlersen gölgen de arkandan gelecektir. En büyük hata için de cevap vermiş oldum.. İlerlemeden bekliyor olmak..

15 ) İşin tanıtımını sponsorlarımız yapıyor. Bizim öğrenmemiz şart mı?

Eğer bir ekmek fırını açmaya karar verirsek önce ekmek yapmayı öğrenmemiz gerekmez mi? Network dünyasında sadece birilerinin kaydını yapmaktan ibaret değildir. Hiç mantıklı değil bu. Networkü  bırakan kim varsa, bu işi öğrenmeye zaman ayırmayan, sorumluluk almaktan kaçınan insanlar olduğunu açıkça görebilirsin.

İşte ilerlememiz için her şeyi bilmemiz gerekir. Bu da bekleyerek sana gelmez. Eksik olduğun konuları belirlemeli ve bir yerlerden başlamalısın. Unutmayın bu işte öğrenmek pratik yapmaktan geçer ve ne kadar çok bilirseniz, başarınız o kadar çok garanti olacak. Bu işte neden uzman olmamız gerektiğini anlatan bir yazı bırakıyorum, buradan ulaşabilirsiniz.

16 ) Network nedir?

Dünya toz bulutuydu.. Neyse şaka tabii.. Network Marketing nedir? yazısını ekledim.

Merak edenler buradan tıkalayarak yazıya ulaşabilirler.

***

26. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>