Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 48. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

48.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 )  Atalet duygumu atamıyorum plan yapıyorum ama sonuna kadar gidemiyorum ne yapmalıyım?

Nedenini bulman lazım. Yanlış hedefe plan yapıyor ve yeterince heyecan hissetmiyorsundur, hedef doğru plan yanlıştır bu yüzden ulaşılmaz geliyor olabilir. İkisi de doğru ama sen o iş için yanlışsındır 🙂 Tavsiyem; büyük büyük planlar yapma haftalık plan yap ve ulaşılabilir hedefler koy. Eğer sana heyecan vermiyorsa, heyecanlanacağın bir iş yap veya heyecanlanan insanlarla iş yap. Neden erteliyorsun? Videosunu izlemediysen bir bak. 

2 ) Kendi işimi kuracağım ama nasıl başarılı olabilirim, teşekkürler?

Ablacım ne cevap vereceğim diye düşünmekten error (hata) verdim.

İş ne? Sektör ne? Hedefin ne? Müşterin kim? Ürün ne? Planın ne? Bir milyon tane bilinmeyen var. Nasıl bir hap vereyim ben başarılı olmanız için. Siz en iyisi başarı hikayelerine bir göz atın ?

3 ) Network Markteing sektöründen soğuyan kişiye nasıl yaklaşmalıyız?

Dinleyin. Kimse bir şeyden durduk yere soğumaz nedenini bilmediğin bir şeyi de çözemezsin. Önce dinle. İlişkini arttır.

4 ) Size çok teşekkür ediyorum gerçekten, bu değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için?

Napalım mezara götürünce bir işe yaramıyor ki bilgi:) Biz teşekkür ederiz.

5 ) Gelecek yıl için çok endişeliyim?

Daha endişelenecek bir şey yokken, şimdiden endişe yaşayarak endişelenecek şeyleri kendine çektiğini biliyor musun peki?

6 ) Bir şeyi yaparken bunun istediğimiz şey olduğuna inanmak mı yoksa sıradanlaşmak mı lazım?

İstediğin şey ise aşk olur değilse sıradan 🙂

7 ) Bunu okuyan kişiye şahsi sorum var networkte başladığında en çok yaptığın 3 yanlış 3 doğru neydi?

3’er soru çok 🙂 En çok yaptığım yanlış her şeyi kendim yapmaya çalışmak, sorumluluk vermemek. En doğrusu ise networke başlamak 🙂

8 ) Bulunduğum konumu hiçbir zaman beğenmiyorum. Hep bir üsttekilere bakıyorum, şükretmiyorum?

Denge kardeşim denge.. Mutluluğun ve başarının sırrı bu. Şükretmek demek daha iyisini istememek demek değil. Şükür, an ile ilgili. Şu an sağlıklıysa, aç değilsen şükret. Daha iyi günler için ise yetinme. Şükret  ki güzel olan şeyler eksilmesin. Sen zaten azimliysen, niyetin iyiyse daha iyisi de gelecektir.

9 ) Başaracağımı biliyorum ama bir türlü başlayamıyorum haftaya sunumum var çok tedirginim korkuyorum?

Mesela her gün sunum olsa bu kadar tedirgin olmazsın. Haftada bir ise, korkman normal.

10 ) İşime ilk başladığım heyecanım azmim yok eskisi kadar hevesle yapamıyorum istiyorum ama olmuyor?

Başlangıç enerjisinin azalması normaldir. Sanırım yeni bir hayal listesi yapma vaktiniz gelmiş. Ayrıca pozitif insanlarla vakit geçirmeye çalışın. Ve şirket toplantılarına kesinlikle katılın. İnancımı nasıl arttırabilirim?

***

Bir haftanın daha sonuna geldik herkese teşekkür ederiz 🙂 Şirket ismi kullanarak sorduğunuz soruları maalesef yayımlayamıyoruz. Kişisel soruları da özelden cevaplamaya çalıştık. 2019’un son haftasında herkese bolluk bereket ve sağlık diliyoruz. Haftaya görüşmek üzere 🙂

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>