Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 49. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Kırk dokuzuncusunu gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

2019’un son gününden herkese merhaba, yepyeni bir yıl için hazır mıyız bakalım? Hedefler yazıldı mı? Planlar yapıldı mı? Soru, öneri, iyi dileklerinizi alalım hadi.

1 ) Sağlıkla bereketli yıl olmasını diliyorum.

2 ) Nasıl plan yapacağız yeni yıl için?

Bu haftaki YouTube videosunu izlemedin sanırım 🙂

3 ) Sayenizde çok güzel bir yol oldu benim için iyi ki varsınız.

Teşekkürler sizler de iyi ki varsınız.

4 ) Mucizelerin yeşerdiği şahane bir yıl olacak!

Ne de güzel söyledin. ❤ Kesinlikle

5 ) Network Marketing firmaları hakkında yorum yapmıyorsunuz biliyorum; ama tanıtsanız keşke.

Birçok firmayla irtibat halindeyiz; bazılarını ziyaret ettik.. Bu yıl daha çok firmayı ziyaret edeceğiz ve sizlere tanıtacağız. Güzel projelerimiz var.

6 ) Abi, ders alışmaya başlıyorum ve bir süre sonra çok sıkılıyorum bunu nasıl aşabilirim?

Eğer okuduğun bölüm ilgini çekmiyorsa, bölümle ilgili ideallerin yoksa sıkılman normal. Ders çalışmayı sıkılmadan becerebilen çok az insan var 🙂 Ama bazen bir şeyleri yapmak zorundasındır. Bu yüzden seni sıkan şey yoğunluk ise bu yıl biriktirme derslerini; biriktikçe daha zor olur. Bir de 20/80 kuralını uygula. Önemli olan derslerin önemli konularına odaklan. Odağını onlara ver 🙂 20/80 kuralını zaman yönetimi videosunda anlattık. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz

7 ) İnsanın isteyince başarılı olabileceğini anlayacağımız bir yıl olsun.

İstemek yeterli mi acaba? İstediğiniz şey ne ise, karar ver. Gerekeni yap, gerisini Allah’a bırak. Başarıyı değil de hayırlı olanı dileyelim.

8 ) Şeyma Kayır’ı sayfada gördüm ve psikoloji danışmanı olarak beğendim yazısını.

Evet, sevgili Şeyma da artık Network Okulu’nda yazıyor ve sitenin editörlüğünü yapıyor. Güzel yazıları devam edecek… İyi ki’lerimin mimarı 2019 yazısına buradan gidebilirsiniz.

9 ) Sıfırdan başlamak istiyorum. Ne yapmam lazım? Liste vs. her şey?

Dostum, nereye gideceğini belirle… Sonra yolu belirlersin. Hangi taşıtla gideceğini; hızını, yol durumunu, süreyi belirlersin. Önce hayal listesi, sonra da plan… Hayal listesi yapanlar önce bu videoyu izleyin. 

10 ) Ayrıntılı liste yapma yöntemi?

Her firmanın, takımın, liderin farklı yöntemi olabilir. Üstünüze sormak da fayda var. Ama illa bana bir hap ver diyorsan al hadi. 🙂 Network Marketing yapanlar için liste oluşturmak..

11 ) Ürünleri tanıtmada nasıl bir yol tavsiye edersiniz?

İnsanların networkten nefret etmesinin 3 sebebi videosunda bahsettim aslında. Dürüst olun ve abartmayın. Bu videoya buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Ben de network okulunda yazar olabilir miyim? Bunun için ne gerekli?

Tabii Network Okulu hepimizin… Yazar olmak isteyenler [email protected]’e e-mail atabilirler.

13 ) Rabbim hayırlı, bol kazançlar versin herkese.

Amin

14 ) Motive edici sözleriniz yol gösterici videolar sayesinde hedefimin de üstündeyim bu ay çok teşekkürler.

Böyle mesajlar aldıkça biz kazanmışız gibi hissediyoruz. ❤ başarılar

15 ) Bilgi havuzunda DUŞ ALDIRIYORSUNUZ !!! Yılın sözü olarak tarihe geçsin!

Ahaha tamam, kaydettik. 🙂 Yakında duş yetmiyor, kese atıyor musunuz diyenler olacak diye korkuyoruz 🙂

16 ) Geçen hafta sizin videolarınız sayesinde ilk sunumumu yaptım şimdi sırada bu haftaki sunumda.

Süpersiniz.❤ İleride milyoner olduğunuzda bir yemek ısmarlarsınız artık 🙂

2019’un son soru cevabının da sonuna geldik. Güzel dilekleriniz, mesajlarınız için çok teşekkürler… Network Okulu ailesi olarak hepinize sağlıklı, mutluluk, başarı ve huzur diliyoruz.. Herkese iyi yıllar ❤

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>