fbpx

Ağ Pazarlama İşiniz İçin Liste Oluşturma

Bugün, ağ pazarlaması işiniz için listenizi nasıl oluşturacağınızı tartışacağız.

Başlamak için, sıcak pazar listenizden bahsetmediğimizi bilmelisiniz. Bu, networke ilk başladığınızda oluşturduğunuz adaylarınızın listesi değil. Bunun yerine, sizinle işiniz, ürünleriniz veya hizmetiniz hakkında onlarla iletişim kurmaları için imkan veren kişilerin bir e-posta veya doğrudan posta listesini ve normal isim listenizi oluşturmaktan konuşacağız.

Muhtemelen paranın listede olduğunu duymuşsunuzdur. Muhtemelen pek çok başarılı ağ pazarlamacısının ve çevrimiçi pazarlamacının bir liste oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu söylediğini duymuşsunuzdur. Bir çok insan için de ev tabanlı işlerinde yaptıkları her şeyden sonra kendi listelerini oluşturmak alabilecekleri en akıllı kararlardandır.

Listenizi oluşturmanın sayısız yolu var. Kendinize bir sistem de geliştirebilirsiniz. Bazı insanlar blog yazısı yazar, bazı insanlar kartpostal gönderir. Bazı insanlar sosyal medya araçlarını kullanır. Diğerleri seri ilanlar veriyor. Bazı insanlar listelerini yüz yüze oluştururlar. Başarının anahtarı, sizin için işe yarayan bir strateji bulmaktır. Tek bir doğru cevap ya da tek bir doğru yolu yoktur.

Kendi listenizi oluşturma süreci oldukça basittir

İlk adım, hedef pazarınızı seçmektir. Listenize hangi tür insanları eklemek istiyorsunuz? Diğer ağ pazarlamacılarını, iş fırsatı arayıcılarını, ürün hattınızla ilgilenen kişileri, küçük işletme sahiplerini veya başka bir grup insanı işe almaya mı çalışıyorsunuz? Ürün yelpazenize ilgi duyacak insanlara odaklanmanızı öneririz. Ne yaparsan yap, belirli bir niş hedeflemek en iyisi olacaktır.

İkinci adım bir teklif oluşturmaktır. Bu sizin iş fırsatınız olmamalıdır. Ücretsiz ürün numunesi, ücretsiz e-Kitap, ücretsiz DVD, ücretsiz koçluk seansı, danışma veya hedef pazarınızdaki kişilerin ilgileneceği herhangi bir şey gibi bir ücretsiz olanak sunmanız yeterlidir.

Üçüncü adım, işinizi kolaylaştıracak bir sistemine sahip olmaktır. Çevrimiçi bir liste oluşturuyorsanız, internet üzerinden size yardımcı olacak programlar alabilirsiniz. Çevrimdışı bir liste oluşturuyorsanız, insanların ücretsiz bir numarayı arayabildiği ve posta adreslerini ve telefon numaralarını bırakabileceği önceden kaydedilmiş bir çağrı kullanabilirsiniz.

Dördüncü adım, ücretsiz teklifinizin reklamını yapmaktır. Kartpostallar göndererek, doğrudan postayla, makale pazarlamasından, seri ilanlarla, tıklama başına ödemeyle veya çeşitli diğer reklam yöntemleriyle yapabilirsiniz. Bu, süreçteki önemli adımdır. Çünkü kendinizi tanıtmak istiyorsunuz ve bu olmadan herhangi bir potansiyel müşteri oluşturmazsınız.

Beşinci adım, listenizdeki insanları takip etmek ve onlarla iyi bir ilişki kurmaktır. Bu, insanların çoğunun karıştığı yer. İşlerinin değer sunmaktansa, onlarla her iletişim kurduğunda listelerindeki insanlara hemen bir şey satmaya çalışmak olduğunu düşünüyorlar. Asıl işin, listenizi eğitmek ve onlarla bir ilişki kurmak, böylece sizi tanımaları, sizin gibi size güvenmeleri olduğunu unutmayın.

Bunu sık sık iletişim kurarak (haftada en az bir kez) ve değerli içerik, eğitim ve bilgi sağlayarak yaparsınız. İş fırsatınızı boğazından aşağı atmaya çalışmıyorsunuz. Bunun yerine, bildiğiniz şeyleri onlara aktarmaya ve problemlerini çözmelerine yardımcı olun. Evet, onlara iş fırsatınızı ve ürünlerinizi bildirirsiniz, ancak onlara katılmaları veya satın almaları için baskı yapmazsınız.

Altıncı adım, yüz yüze liste oluşturmak

Bunun için eğitim grupları, kafeler, partiler, düğünler olabilecek yerlerdir. Bu gibi yerlere katılarak kart alışverişi yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, bir partide negatif etki bırakmanız durumunda başka birine çağrılmayacak olmanızdır. Bir network uzmanı olmak istiyorsanız, insanların sizden nefret etmesine neden olmayın. Düğünde halay çekerken tanıtım yapmaya kalkmayın.

Ya da yeni tanıştığınız insanlara hemen sunum yapmaya çalışmayın. Bu işin de bir raconu olduğunu unutmamak gerekir. İnsanlara avcı gibi yaklaşırsanız, kendilerini de av gibi hissederler ve sizden kaçarlar. Onlarla ilişki geliştirmeye, zaman geçirmeye odaklanın. Uzun vadeli düşünmelisiniz.

Son düşünceler

Ağ pazarlama işiniz için listenizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. Özet olarak bu. Bu roket bilimi değil.

Siz sadece sisteminizi kurun ve başlayın. İlk ipucunu alarak başlıyorsun ve gittikçe öğreniyorsun. Bugünden itibaren kendi listenizi oluşturmaya başlamak için taahhütte bulunun. Günde bir ila iki kişiyi listenize eklemek için küçük bir hedefle başlayın. Zaman geçtikçe, bu sayıyı günde beş ila on kişiye çıkarın.

Bunu yapabiliyorsanız, pazarlama ağı işiniz artıyor ve sınırlar büyüyecek demektir. İnsanlar seni lider olarak görecekler. Sizi çözüm sağlayıcıları olarak görecekler. Bu kişilerin bazıları takımınıza kendi başlarına katılacak veya sizi sponsorluk için arayacaklar.

Profesyonellerin de yaptığı budur. Avcı olmayın. İnsanlar sizinle vakit geçirirken eğlenmelidir.

Unutmayın, para listededir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,961BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,374TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...