fbpx

Ağ Pazarlama İşiniz İçin Liste Oluşturma

Bugün, ağ pazarlaması işiniz için listenizi nasıl oluşturacağınızı tartışacağız.

Başlamak için, sıcak pazar listenizden bahsetmediğimizi bilmelisiniz. Bu, networke ilk başladığınızda oluşturduğunuz adaylarınızın listesi değil. Bunun yerine, sizinle işiniz, ürünleriniz veya hizmetiniz hakkında onlarla iletişim kurmaları için imkan veren kişilerin bir e-posta veya doğrudan posta listesini ve normal isim listenizi oluşturmaktan konuşacağız.

Muhtemelen paranın listede olduğunu duymuşsunuzdur. Muhtemelen pek çok başarılı ağ pazarlamacısının ve çevrimiçi pazarlamacının bir liste oluşturmanın ne kadar önemli olduğunu söylediğini duymuşsunuzdur. Bir çok insan için de ev tabanlı işlerinde yaptıkları her şeyden sonra kendi listelerini oluşturmak alabilecekleri en akıllı kararlardandır.

Listenizi oluşturmanın sayısız yolu var. Kendinize bir sistem de geliştirebilirsiniz. Bazı insanlar blog yazısı yazar, bazı insanlar kartpostal gönderir. Bazı insanlar sosyal medya araçlarını kullanır. Diğerleri seri ilanlar veriyor. Bazı insanlar listelerini yüz yüze oluştururlar. Başarının anahtarı, sizin için işe yarayan bir strateji bulmaktır. Tek bir doğru cevap ya da tek bir doğru yolu yoktur.

Kendi listenizi oluşturma süreci oldukça basittir

İlk adım, hedef pazarınızı seçmektir. Listenize hangi tür insanları eklemek istiyorsunuz? Diğer ağ pazarlamacılarını, iş fırsatı arayıcılarını, ürün hattınızla ilgilenen kişileri, küçük işletme sahiplerini veya başka bir grup insanı işe almaya mı çalışıyorsunuz? Ürün yelpazenize ilgi duyacak insanlara odaklanmanızı öneririz. Ne yaparsan yap, belirli bir niş hedeflemek en iyisi olacaktır.

İkinci adım bir teklif oluşturmaktır. Bu sizin iş fırsatınız olmamalıdır. Ücretsiz ürün numunesi, ücretsiz e-Kitap, ücretsiz DVD, ücretsiz koçluk seansı, danışma veya hedef pazarınızdaki kişilerin ilgileneceği herhangi bir şey gibi bir ücretsiz olanak sunmanız yeterlidir.

Üçüncü adım, işinizi kolaylaştıracak bir sistemine sahip olmaktır. Çevrimiçi bir liste oluşturuyorsanız, internet üzerinden size yardımcı olacak programlar alabilirsiniz. Çevrimdışı bir liste oluşturuyorsanız, insanların ücretsiz bir numarayı arayabildiği ve posta adreslerini ve telefon numaralarını bırakabileceği önceden kaydedilmiş bir çağrı kullanabilirsiniz.

Dördüncü adım, ücretsiz teklifinizin reklamını yapmaktır. Kartpostallar göndererek, doğrudan postayla, makale pazarlamasından, seri ilanlarla, tıklama başına ödemeyle veya çeşitli diğer reklam yöntemleriyle yapabilirsiniz. Bu, süreçteki önemli adımdır. Çünkü kendinizi tanıtmak istiyorsunuz ve bu olmadan herhangi bir potansiyel müşteri oluşturmazsınız.

Beşinci adım, listenizdeki insanları takip etmek ve onlarla iyi bir ilişki kurmaktır. Bu, insanların çoğunun karıştığı yer. İşlerinin değer sunmaktansa, onlarla her iletişim kurduğunda listelerindeki insanlara hemen bir şey satmaya çalışmak olduğunu düşünüyorlar. Asıl işin, listenizi eğitmek ve onlarla bir ilişki kurmak, böylece sizi tanımaları, sizin gibi size güvenmeleri olduğunu unutmayın.

Bunu sık sık iletişim kurarak (haftada en az bir kez) ve değerli içerik, eğitim ve bilgi sağlayarak yaparsınız. İş fırsatınızı boğazından aşağı atmaya çalışmıyorsunuz. Bunun yerine, bildiğiniz şeyleri onlara aktarmaya ve problemlerini çözmelerine yardımcı olun. Evet, onlara iş fırsatınızı ve ürünlerinizi bildirirsiniz, ancak onlara katılmaları veya satın almaları için baskı yapmazsınız.

Altıncı adım, yüz yüze liste oluşturmak

Bunun için eğitim grupları, kafeler, partiler, düğünler olabilecek yerlerdir. Bu gibi yerlere katılarak kart alışverişi yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, bir partide negatif etki bırakmanız durumunda başka birine çağrılmayacak olmanızdır. Bir network uzmanı olmak istiyorsanız, insanların sizden nefret etmesine neden olmayın. Düğünde halay çekerken tanıtım yapmaya kalkmayın.

Ya da yeni tanıştığınız insanlara hemen sunum yapmaya çalışmayın. Bu işin de bir raconu olduğunu unutmamak gerekir. İnsanlara avcı gibi yaklaşırsanız, kendilerini de av gibi hissederler ve sizden kaçarlar. Onlarla ilişki geliştirmeye, zaman geçirmeye odaklanın. Uzun vadeli düşünmelisiniz.

Son düşünceler

Ağ pazarlama işiniz için listenizi bu şekilde oluşturabilirsiniz. Özet olarak bu. Bu roket bilimi değil.

Siz sadece sisteminizi kurun ve başlayın. İlk ipucunu alarak başlıyorsun ve gittikçe öğreniyorsun. Bugünden itibaren kendi listenizi oluşturmaya başlamak için taahhütte bulunun. Günde bir ila iki kişiyi listenize eklemek için küçük bir hedefle başlayın. Zaman geçtikçe, bu sayıyı günde beş ila on kişiye çıkarın.

Bunu yapabiliyorsanız, pazarlama ağı işiniz artıyor ve sınırlar büyüyecek demektir. İnsanlar seni lider olarak görecekler. Sizi çözüm sağlayıcıları olarak görecekler. Bu kişilerin bazıları takımınıza kendi başlarına katılacak veya sizi sponsorluk için arayacaklar.

Profesyonellerin de yaptığı budur. Avcı olmayın. İnsanlar sizinle vakit geçirirken eğlenmelidir.

Unutmayın, para listededir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,743BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,625TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mayıs Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Mayıs ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Farkındalık Kazanmanın Değeri

Kişisel gelişim bölümümüzde bu defa farkındalık üzerine duracağız. Farkındalık nedir? Farkında olmak nedir? Kişisel farkındalık kazanmak insanların hayatı anlama noktasında aşacağı engellerin başında gelir....

Kısa Hikayeler – Mutsuz Kral Hikayesi

Mutsuz kral hikayesi nedir? Bakış açınızı değiştirecek anlamlı hikayeler son derece önemlidir. Kısa hikayeler bölümümüzde mutsuz bir kralın hikayesini paylaşıp mutluluk kavramı üzerinde duracağız. Nedir...

Network Marketingde Olumlu Düşünmenin Önemi

Network marketingde olumlu düşünmenin önemi nedir? Network marketing en çok kazananlar listesi içerisinde bulunan liderlerin düşüncelerini hiç merak ettiniz mi? Bazıları için, bir network...

Kendinize Her Zaman Hatırlatmanız Gereken 8 Nokta

Kendinize her zaman hatırlatmanız gereken şeyler nelerdir? Zorluklar, başarı yolunda aşmanız gereken engellerdir. Hayatınız sizin seçimleriniz üzerine kurulu olup, zorluklara karşı bakış açınızı değiştirmeyi...

Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın....