Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 52. Hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir. Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür; şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazen de farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun aslında ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle, tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak; hangi firmada olursa olsun, network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta pazartesi günü saat 21.00-23.00 arasında Instagram hesabımızda canlı soru/cevap yaparak sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Elli ikincisini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik.

1 ) Bu hafta son mu soru cevap? Geçen hafta öyle demiştiniz, üzüldüm

Evet tam 1 yıldır aralıksız her pazartesi buradayız.. Biraz ara verelim, yapılacak çok iş var 🙂

2 ) Network okulunda yazar olabilir miyim?

Size bir müjde vereyim; networkokulu.net yenileniyor. Yeni yüzüyle çok yakında sizlerle olacak. Bununla birlikte yazmak isteyen herkese kapımız açık.. Yazar olmak isteyen, Uzmanlığını ve bilgisini paylaşmak isteyen herkes ücretsiz olarak network okulu ekibinin parçası olabilir. [email protected] e mail atın, değerlendirelim

3 ) Network işinde etkinliklerin önemi nedir?

Ne güzel soru

Network marketingde başarılı olmak için farklı bakış açısı kazanmak gerekir. Etkinlikler hem başarılı insanların bakış açılarını öğrenmek hem bilgi edinmek hem de motivasyon kaynağı olarak çok ama çok önemlidir. Davet, tanıtım, takip gibi etkinliklere katılmak da zorunluluktur.

4 ) Satış yapmada zorlanıyorum etkileyici sözler yada kalıplar var mı?

Satış yapabilmekte başarılı olmak için, dinlemek, anlamak ve karşımızdaki kişinin duygularına hitap edebilmek lazım. Bunu kalıp ezberleyerek yapmazsınız. Geçen haftanın, bir danışman gibi yaklaşın videosunu izlemediyseniz izleyin lütfen. Satışta etkinizi artırmak için hikaye anlatmayı ve soru sormayı da öğrenmenizi öneririm. Onların da videosu network okulu tv de var 🙂

5 ) Ekibimi büyütmek istiyorum. Bebeğim var saha çalışması yapamıyorum ne yapabilirim?

Evden çıkamayacak kadar küçükse bebeğiniz, evinizde yapın. Evinizi home ofis olarak kullanabilirsiniz. Bir çay demleyin ve arkadaşlarınızı davet edin normal de de bunu yapmıyor musunuz?

6 ) Şehrin ilk networkeri sizseniz ve çok fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız strateji ne olurdu?

Tanıtım yapmak!

7 ) Çıkış yolu yoksa?

Bu dünyada mı? Her şeyin bir yolu var. Tek çıkış yolu olmayan gerçek; ölüm. Ölmediysen umut vardır.

8 ) Okuduğumu daha iyi anlamak için ne yapmam lazım, bazen okuduğum hiç aklımda kalmıyor?

Dostum konunun uzmanı değilim ama uyguladığımı söyleyeyim; açıkcası ben de bir kere okuyunca aklımda çok kalmıyor çok çarpıcı değilse. Bu yüzden bazen 2-3 kere okuyorum baştan, bu normal ‍♂️

İkincisi, aklımda kalmasının istediklerimi not alıyorum. Not almak, çok etkili.

Üçüncüsü de sesli okumak. Sesli okuduğunda hem söylüyorsun hem duyuyorsun; o yüzden etkisi artıyor.

9 ) Networker kesinlikle hangi kitapları okumalı. Hangi filmleri izlemeli en sağlam listeniz?

Networkokulu.net➡ Kitap&film kategorisi➡ Kitap ve film listeleri

Bak istersen 🙂

10 ) Çok güzel paylaşımlarda bulunuyorsunuz. Böyle devam edin sevgilerle.

11 ) Videolar çok etkileyici izledim her videoda durumu benden kötü olanlar vardı bu da bana güç kaynağı oluyor.

Faydalanıyorsanız ne mutlu.

12 ) İdeal ekip kurmak sistemli çalışmak nasıl oluyor?

Yeni başlayan birinin sıfır noktasından liderliğe kadar her aşamada neler yapacağını bilmesidir sistemli olmak.

13 ) Öğretilerini kendi hayatında uyguluyor musunuz?

Elimden geldiğince ama bizde insanız tabi; kaytarıyoruz, tembellik yapıyoruz, erteliyoruz.

14 ) Attığınız her videoyu dikkatlice dinledim ve not aldım. Uyguladım ve sonuç gerçekten harika.

Süper sonuçlarınızı, tecrübe ettiklerinizi, nelerin değiştiğini youtube da yorum olarak paylaşırsanız bize de destek olmuş olursunuz. ❤

15 ) Kendime olan öz güvenim arttı. İyi ki şans eseri karşıma çıktı.❤

❤ Bize de dua edin o zaman arada.

***

Tam 52 haftadır yani 1 yıldır her pazartesi sorularınızı cevaplamaya çalıştık. Çok keyifliydi; hepinize teşekkür ederiz. Bir yanlış anlaşılma olduysa affola. Bugün son kez soru cevap yaptık, ama sizden gelen güzel mesajlara kayıtsız kalmamak adına, pazartesileri olmasa da arada sırada soruları cevaplamaya devam edeceğiz..
Bu hafta networkokulu.net kullanıcı dostu yeni yüzüyle, yani logosuyla sizlerle olacak.. Takipte kalın dostlar.. Gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle..

***

Her hafta pazartesi günleri saat 21.00-23.00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Youtube Hesabı >>

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>