Kuşkuları Yok Etmenin ve Daha Güçlü Bir Lider Olmanın 4 Yolu

Hepimizin kendi mücadeleleri var: Doğru kararı vermemizi engelleyen kuşkular, yeniden yaşamak istemediğimiz anılar, gece bizi rahatsız eden pişmanlıklar. Bu liderlerde de bir istisna değildir ve öyle gibi de davranmamalıdırlar.

İş yerinde ortaya çıkan güven sorunları için daha güçlü ve daha güvenli bir ekip oluşturulabilir. İşçiler sizi hala hata yapan ve korkuyla savaşan bir insan olarak gördüğünde, kendi hatalarıyla kendilerini daha rahat hissederler.

Kusurlarınızı ve zayıf yönlerinizi açığa vurmaktan korkmayın; aslında, tüm ekibin görmesi için onları kucaklayın. İşte, bir lider olarak, iş yerindeki güvenlik açıklarınızı gizleyen şeyleri kaldırmak için neler yapabileceğiniz.

 

Kendinizle ilgili olan kuşkularınızla karşı karşıya gelin

Sadece, şirketinizde yüksek bir güç sahibi olmanız kendinizden asla şüphe etmediğiniz anlamına gelmez. Elbette, kendinden emin görünebilirsiniz ve bu, ilk etapta size o pozisyonu vermiş olabilir. Ancak hiç kimse endişesiz değildir.

 

Takımınıza güvenin

Çalışanlarınız için iyi bir örnek oluşturmak istiyorsanız mükemmel olamazsınız. Aslında, kusurlarınızı gizlemek sadece ekibinize gerçekçi olmayan beklentiler verecektir.

Mücadelelerinizi paylaşmak, hataları ve sağlıklı risk almayı teşvik etmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda akranlarınızın ve çalışanlarınızın, sizinle olan bağınızı güçlendirecek daha kişisel bir taraf görmelerini sağlar.

Buna ek olarak, diğerlerine güvenmek onlara güvendiğinizi ve geri bildirim ve desteklerine değer verdiğinizi gösterecek ve bu da kalıcı bağlar yaratacaktır.

 

Hatalarınızı kabul edin

Eğer bir şeyleri batırırsanız onu örtbas etmeye çalışmayın. Bu sadece ekibinize, bir hata yapmanın kabul edilemez olduğunu, stresli bir ortam yaratacağını ve onlarla olan ilişkinize gerilim katacağını gösterecektir.

 

Yardımı kabul edin

Yardım için size başkalarının gelmesine alışkın olabilirsiniz ama bu aynı şeyi yapmayacağınız anlamına gelmez.

“En iyi liderlerin bile yardıma ihtiyacı olduğunu hatırlamak ve aslında yardıma ihtiyaç duyduklarında onları çok etkili kılan şeylerin bir parçası olduğunu bilmek, önemlidir”.

Şükran ve alçak gönüllülük ile desteği kabul edin. Siz kimseden daha iyi değilsiniz ve başka kimse sizden daha iyi değil. Yardım almakta utanılacak bir şey yok – bu şekilde hem bireysel hem de işbirliği içinde büyürsünüz.

 

***

Takım çalışması büyük işler yapmanın temel anahtarıdır. Ve bir takıma liderlik etmek için de bazı konularda bilgiye sahip olmak ile mümkündür. Yukarıda paylaştığımız başlıklar aslında insanların kafalarındaki çıtaları kırabilecek, özgüvenli ve güçlü bir takım kurmanızı sağlayabilecek temel anahtarlardır. Liderlik ettiğiniz bir grubunuz varsa, bu konulara dikkat ederseniz grubunuzun nasıl daha güçlü ilişki ve özelliklere sahip olacağını göreceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,384BeğenenlerBeğen
75,880TakipçilerTakip Et
538TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Yeni Şeyler Öğrenmek İçin Bilimsel Destekli Öneriler

Hiç yeni şeyler öğrenmek istediniz, ancak çok fazla çaba gerektirdiğini, çok yaşlı olduğunuzu ya da çok zor olduğunu düşündünüz mü? Birçok insan yeni bir...

Doğrudan Satış Neden Gerçek Bir İş Gibidir?

Endüstrimizde her zaman doğrudan satış ticaretinize gerçek bir iş gibi davranmanız gerektiğini söylediklerini duyuyorsunuzdur. Peki bu ne anlama gelmektedir? Neden doğrudan satış gerçek bir...

Psikoloji Nedir?

Psikoloji nedir? Sorusu insanların cevabını merak ettiği konulardandır. Psikoloji, insan düşüncesi, davranışı, gelişimi, kişiliği, duygu, motivasyonu ve daha fazlasını içeren geniş bir alandır. Daha...

Robotik Kodlamanın Aile ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi

Robotik kodlamanın aile ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir? Robotik kodlamanın önemi nedir? Teknolojik gelişmeler, beraberinde robotik kodlamayı da hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Ancak...

Churn Nedir?

Churn, belirli bir zaman diliminde ürün veya hizmetinizden çıkmış olan müşterilerin sayısını temsil eder. Güğüm, yayık , karmaşa, çalkantı olarak da ifade edilir. Bir...

Network Marketingde Çöküş Yaşıyorum Diyenler Bu Yazı Sizin İçin!

Network marketingde çöküş yaşıyorsanız ne yapmalısınız? Network marketingde başarı için yapacağınız aktiviteler nelerdir? Başarınızı yakalamak için tekrardan nasıl ayağa kalkarsınız? Tüm bu soruların cevabını...