fbpx

Kuşkuları Yok Etmenin ve Daha Güçlü Bir Lider Olmanın 4 Yolu

Hepimizin kendi mücadeleleri var: Doğru kararı vermemizi engelleyen kuşkular, yeniden yaşamak istemediğimiz anılar, gece bizi rahatsız eden pişmanlıklar. Bu liderlerde de bir istisna değildir ve öyle gibi de davranmamalıdırlar.

İş yerinde ortaya çıkan güven sorunları için daha güçlü ve daha güvenli bir ekip oluşturulabilir. İşçiler sizi hala hata yapan ve korkuyla savaşan bir insan olarak gördüğünde, kendi hatalarıyla kendilerini daha rahat hissederler.

Kusurlarınızı ve zayıf yönlerinizi açığa vurmaktan korkmayın; aslında, tüm ekibin görmesi için onları kucaklayın. İşte, bir lider olarak, iş yerindeki güvenlik açıklarınızı gizleyen şeyleri kaldırmak için neler yapabileceğiniz.

 

Kendinizle ilgili olan kuşkularınızla karşı karşıya gelin

Sadece, şirketinizde yüksek bir güç sahibi olmanız kendinizden asla şüphe etmediğiniz anlamına gelmez. Elbette, kendinden emin görünebilirsiniz ve bu, ilk etapta size o pozisyonu vermiş olabilir. Ancak hiç kimse endişesiz değildir.

 

Takımınıza güvenin

Çalışanlarınız için iyi bir örnek oluşturmak istiyorsanız mükemmel olamazsınız. Aslında, kusurlarınızı gizlemek sadece ekibinize gerçekçi olmayan beklentiler verecektir.

Mücadelelerinizi paylaşmak, hataları ve sağlıklı risk almayı teşvik etmek için harika bir yoldur. Aynı zamanda akranlarınızın ve çalışanlarınızın, sizinle olan bağınızı güçlendirecek daha kişisel bir taraf görmelerini sağlar.

Buna ek olarak, diğerlerine güvenmek onlara güvendiğinizi ve geri bildirim ve desteklerine değer verdiğinizi gösterecek ve bu da kalıcı bağlar yaratacaktır.

 

Hatalarınızı kabul edin

Eğer bir şeyleri batırırsanız onu örtbas etmeye çalışmayın. Bu sadece ekibinize, bir hata yapmanın kabul edilemez olduğunu, stresli bir ortam yaratacağını ve onlarla olan ilişkinize gerilim katacağını gösterecektir.

 

Yardımı kabul edin

Yardım için size başkalarının gelmesine alışkın olabilirsiniz ama bu aynı şeyi yapmayacağınız anlamına gelmez.

“En iyi liderlerin bile yardıma ihtiyacı olduğunu hatırlamak ve aslında yardıma ihtiyaç duyduklarında onları çok etkili kılan şeylerin bir parçası olduğunu bilmek, önemlidir”.

Şükran ve alçak gönüllülük ile desteği kabul edin. Siz kimseden daha iyi değilsiniz ve başka kimse sizden daha iyi değil. Yardım almakta utanılacak bir şey yok – bu şekilde hem bireysel hem de işbirliği içinde büyürsünüz.

 

***

Takım çalışması büyük işler yapmanın temel anahtarıdır. Ve bir takıma liderlik etmek için de bazı konularda bilgiye sahip olmak ile mümkündür. Yukarıda paylaştığımız başlıklar aslında insanların kafalarındaki çıtaları kırabilecek, özgüvenli ve güçlü bir takım kurmanızı sağlayabilecek temel anahtarlardır. Liderlik ettiğiniz bir grubunuz varsa, bu konulara dikkat ederseniz grubunuzun nasıl daha güçlü ilişki ve özelliklere sahip olacağını göreceksiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...