Yaptığın Şeye İnanıyor Musun?

Yaptığın Şeye İnanıyor Musun?

İnançlı bir kişi, yalnızca ilgisi olan 99 kişilik bir kuvvete eşittir.

– John StuartMill –

Etkili bir yaşam sürmek istiyorsanız, bilmeniz gereken bir şart var:

Yaptığına inanmalısın.

Yaptıklarınıza inanmak önemsiz gibi görünebilir, ama gerçek şu ki büyük bir fark yaratabilir. Yukarıdaki sözün belirttiği gibi, sizi sadece ilgileri olanlardan çok daha güçlü kılar.

Yaptıklarınıza inanmanız için en az üç neden vardır:

Size Başlamak İçin Bir Sebep Verir

Çoğu durumda, bir şey yapmanın en zor kısmı başlamaktır. Başlangıçta üstesinden gelmeniz gereken bir atalet vardır. Üstesinden gelince, işler daha kolay olacak.

İnancınız bu ataletin üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Ne yaptığınıza inanıyorsanız, başlamak için güçlü bir nedeniniz var. Her engeli aşabilecek güçlü bir nedeniniz var. İşte bu zor bir işe başlamanın yoludur.

Enerjiyi Diğerlerine Yaymanıza Yardımcı Olur

Yaptığınıza inandığınızda, hevesli olursunuz. İnsanlar sizinle karşılaştıklarında bunu hissedebilirler. Enerjinizi ve tutkunuzu hissedebilirler. Sonuç olarak, mesajınıza inanmaları daha olasıdır.

Zor Zamanlarda Sizi Motive Tutar

Bu belki de güçlü bir inanca sahip olmanın en önemli faydasıdır. İster beğenin ister beğenmeyin, zor zamanlar kaçınılmazdır. Çok çalışmanıza rağmen sonuçların kötü olabilir. Ya da beklenmedik aksamalarla karşılaşabilirsiniz.

Her durumda, ilerlemeye devam etmek için güçlü bir nedene ihtiyacınız var. Bırakmamak için güçlü bir nedene ihtiyacınız var. İnancınız size bu sebebi verecek.

***

Yaptığın şeye inanıyor musun? Kalbinle ters düşen bir şey yapar mısın? Cevabınız hayır ise, o zaman durumu değiştirmenin zamanı geldi.

Neye inandığını bul ve bunun üstüne oyna. Bizimle paylaşmak istediğin şeyler varsa da yorum kısmına yazmayı unutma.