fbpx

Network Marketingde Başkalarının Başarısı

Network marketing sektöründe üstesinden gelmek zorunda olduğunuz en büyük zorluklardan biri, başkaları için başarıyı, kendiniz için istediğinizden daha fazla istemektir.

Doğal olarak insanlara yardım etmeyi seven bir insan olabilirsiniz. Diğer insanların en iyi durumda olmalarını görmeyi ve yapabildikleri şeylere odaklanmayı seviyor olabilirsiniz. Bazen hayattaki misyonunuzun diğer insanları “kurtarmak” olduğunu da hissediyorsunuzdur. Ancak networkte bu doğru bir düşünce mi?

Ekibinizden birinin başarmasına yardımcı olmak için zamanınızın, paranızın ve kaynaklarınızın bir tonunu döküyorsunuz. Her gün telefonda onlarla konuşuyorsunuz, postayla, internetle eğitim materyalleri gönderiyorsunuz ve hatta insanları kendi ekiplerini kurabilmeleri için alt kol bile oluşturuyorsunuz.

Bu insanlara olan bağlılığınız olmasına rağmen, çoğu durumda, bu insanlar birkaç aydan daha az bir sürede tükeniyorlar. İşi bıraktılar ve sihirli toz bulmak için bir sonraki fırsatlarını aramaya başladılar. Daha da kötüsü, etraflarına sadık kalıyorlar ama işlerini kurmak için hiçbir şey yapmayacaklar. Hatta bazıları büyük bir oyun bile konuşsa da hepsinin ortak yanı, işi yapmamalarıdır. Dudakları saatte 180 mil hızla hareket eder, ancak ayakları hala donmuş halde beklemektedir.

Takımında böyle biri var mı?

Network marketingde başkalarını başarılı edebilmeniz konusunda düşünce yapınızı değiştirmekte fayda var. Bu sektörde 10 seneden fazla bir süredir organizasyon kuran bir lider bu konuda şunları belirtmiştir; ” Networkte diğer insanları başarılı yapmak için ne kadar emek verirsem vereyim, onları hayatta başaralı yapamayacağımın farkına varmam 10 yıldan fazla sürdü. İnsanları ağ pazarlamasında da başarılı edemezsiniz. Başarı içeriden gelir ve insanlar bir şeyleri başaracaklarsa, yapmak için ARZUya ve İŞ AHLAKINA sahip olmalıdırlar.”

Bitiş çizgisinde birisini sürükleyemezsiniz. Belki yapabilirsiniz, ama hiç eğlenceli olmadığını da bilmelisiniz.  Geri adım atıp işinize objektif bir şekilde baktığınızda, en başarılı insanlarım en az zaman harcadığınız insanlar olduğunu göreceksiniz! Başarılı olan insanlar, boğayı boynuzlarından tutan ve işlerine sahip olanlardır.

Evet, bir kısmına, bazılarına rehberlik edebilirsiniz, ancak çoğu durumda, ilk günden itibaren network marketing ticaretlerine sahip olurlar ve işlerini ileriye taşımak için yapmaları gereken her  şeyi yaparlar. Liderler ve bu yüzden başarılı oldular.

İşinizi oluşturacak %5’lik kesime odaklanın

Gerçek şu ki, ekibinizin% 95’inin ellerinden tutmaya ihtiyaçları olacak. Yine de, ekibinizin büyümesinin en az% 95’inden sorumlu olacak şey, çok az yaptığınız, çok az görüştüğünüz % 5’lik kısım olacaktır.

Bu günden itibaren, vaktinizin% 95’ini, organizasyonunuzun % 5’i ile harcamak ile geçireceğinizi unutmayın. Elbette, herkese yardım etmeliyiz. Yardımcı olmalıyız.  Ama asla birileri için, kendileri için yapmaya istekli olduklarından daha fazlasını yapmayın. İnsanların çabalarını eşleştirin, ancak işlerini onlar için oluşturmayın. Ve işe yaramayacak insanlarla zamanınızı boşa harcamayın!

Çoğu insanın büyük bir şekilde başarılı olmak için arzu, liderlik niteliği veya iş ahlakına sahip olmadığını kabul edin. Bu sadece insan doğasıdır.  Bunu bilerek, gözlerinizi ve kulaklarınızı keskin insanlar için açık tutun. İşinizde sponsor olmak için liderleri ve satıcıları arayın.

Derinlikte bir lider bulduğunuzda, onlarla kişisel olarak çalışın. Ve unutmayın, sadece iki ila beş kilit lider bir hanedan kurmanıza yardımcı olabilir.

  • Kiminle çalıştığınıza veya zamanınızı nasıl harcadığınıza bakmaksızın, ilişkinin verildiğinden ve alındığından emin olun.
  • İstekli ile çalışın.
  • Her kişiye bir ödev verin.
  • Eğer yaparlarsa, onlarla çalışmaya devam edin.
  • Yapmazlarsa, onları yalnız bırakın ve yapacak birilerini arayın!

“İnsanların eylemlerini izleyin; yapacaklarını, söyleyeceklerini değil.”

Unutmayın, network marketing ticaretinizde birilerini başarılı yapmak sizin işiniz değil. Bunun yerine, başarılı olmak isteyenleri (eylemleriyle) tanımlamak ve onlarla çalışmak sizin işiniz. Umarız bu konu size yardımcı olur.

***

Ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,976BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,403TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Ekim Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için Ekim Ayı burç yorumlarında neler var? Ekim ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil....

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...