fbpx

Network Marketingde En İyi Müşteri 

Bugünkü yayınımız, endüstrimizdeki birçok insanın yanlış anladığı bir kavram olan, network marketingde en iyi müşterilerin kimler olduğu hakkında olacak. İnsanlar ticaretlerini takip ederlerse,  işlerine ve ürünlerine olan inançlarını geliştirirlerse, daha fazla para kazanmaları ve hedeflerine ulaşmaları, gerçekleşecek basit bir fikirdir.

Bahsedeceğimiz bu konsept, kendinizin, en iyi müşterisi olmaktır. Asla başka bir firmanın, bir rakip şirketin ürününü kullanmamalısınız. Network marketing şirketinizde, kullanabileceğiniz bir ürün veya hizmet varsa, KULLANIN. Başka bir şey almayın, daha ucuzdur veya daha çok hoşunuza gidiyordur. Kendi işinizi destekleyin. Bu sadece sağduyulu davranmaktır.

Biraz geriye çekilip şu şekilde düşünün;

 • Audi bayisine sahip olan biri Ford marka araç kullanacak mı?
 • Bir bakkalınız varsa kendinizin, alışverişinizi Migros’tan mı yaparsınız?
 • Kuru temizleme işine sahipseniz, elbiselerinizi bir rakibe götürür müsünüz?
 • Bir yüzme havuzu işletmesine sahipseniz, kendi yüzme havuzunuzu kurmak için başka bir şirketi işe alır mıydınız?
 • Bir restorana sahipseniz, rakip bir restoranda yemek yemeye gider misiniz?
 • Yukarıda sıralanan tüm bu örneklerde, cevabınız hep HAYIR!

Rekabetinizi bu örneklerde desteklemek hiç mantıklı değil! Rekabetinizi destekleyerek, aslında kendi işinizi incitiyorsunuz. Görüyorsunuz, bir işletme sahibi olarak, kendi en iyi müşteriniz olmanız gerekir. Kendi ürün ve servislerinizi kullanmanız gerekir.

Yapmak istediğiniz son şey rekabetinizi desteklemek olacaktır. Kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanmak, kendi paranızın iyi bir sorumluluğu olduğunu gösterir. İş zekasını gösterir. Ne sattığınıza inandığınızı gösterir. Ve bu işiniz için iyidir. Sonuçta, kendi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullanmak istemiyorsanız, neden kullanmak üzere konuştuğunuz başka biri olsun ki?

 • “Kendi ürünlerini veya hizmetlerini kullanmayan işletme sahibinden çok bıktım.Bana kendilerini kullanmadıkları bir şeyi satmaya çalışan birinin bıktım.” diyen birisini görseniz ne düşürdünüz?

İşte size yapmanızı önerdiğimiz şey;

 • Şirketinizin kataloğuna veya web sitesine bakın.
 • Benzer bir ürün kullandığınız katalogdaki her öğenin bir listesini yapın.
 • Ürününüzü evde kullandığınızda, maliyeti daha yüksek olsa bile, kendi network marketing şirketinizdeki benzer bir şeyle değiştirin.
 • Birkaç ay içinde, kendi ürünlerinizle yapabileceğiniz her şeyi evinizde değiştirin.

Bunu yapmanın faydaları çok büyük olacaktır. Hem kendiniz için hem de takımınızdakiler için..

 • Öncelikle, şirketinizin ürünlerini kullanıyorsunuz, böylece özellikleri ve avantajları öğrenebilir ve kendi ürün hikayenizi geliştirebilirsiniz.
 • Ürünleri müşterilere satmaya çalışırken bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 • Diğer bir fayda, maruz kalmadır.
 • İnsanlar evinizi ziyaret ettiğinde ürünlerinizi görürler ve bu kişilerin bazıları müşteri veya distribütör olabilir.
 • Ayrıca, özellikle ekibinizdeki herkese en iyi müşterileri olmayı öğretirseniz, sesiniz daha da artacaktır.

Basitçe söylemek gerekirse, kendi en iyi müşteriniz olmak çok mantıklı.

Herhangi bir tür iş sahibi olduğunuzda, yapmak istediğiniz en son şey bir rakipten alışveriş yapmaktır. Kendi ürünlerinizi satın almak kendi işinize bir yatırımdır. Kendi en iyi müşteriniz olmanın sizi başarılı yapacağını garanti edemeyiz, ancak kendinize en iyi müşterisi değilseniz, pazarlama ağı pazarında başarılı olamayacağınızı garanti ederiz.

Bu kavram hakkında ne düşünüyorsunuz? En iyi müşterin olmak senin için anlamlı mı? Nedenbolmasın? Düşüncelerinizi paylaşmak için aşağıya bir yorum yapın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

İyi günler…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,566TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...

Liderlikte Tutumun Etkisi Nedir?

Liderlikte tutumun etkisi nedir? Bugün sizinle çalışmak için nasıl bir tavır sergilediniz? Ne yazık ki, çok az lider hayatın herhangi bir anında tutumlarının farkındadır....

Doğrudan Satışa Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Doğrudan satışa başlamadan önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Para kazanma, ek gelir imkanı, iş fırsatı... Bu bakış açılarından hangisi ile ticarete başladığınız son derece önem...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Mart Ayı Nasıl Geçecek?

Aylık burç yorumları neler? Girişimciler için 2021 Mart ayı burç yorumları nasıl geçecek? Burç yorumlarınızda sizleri bu ay neler bekliyor? Para, kişisel gelişim, sağlık...

Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım adlı kitabı daha önce hiç okudunuz mu? Jose Mauro De Vasconcelos tarafından yazılan bu eşsiz kitabın, hayatınıza olan etkisini okuduktan sonra fark...

Yeni Tanıştığınız Birini İşe Almak İçin 3 Önemli Kural

Network marketing takımınıza yeni tanıştığınız birini almak için neler yapmalısınız? Eric Worre tarafından da şiddetle tavsiye edilen bu yöntemi işinizde mutlaka kullanmaya özen göstermelisiniz....