Network Marketingde Kim, Neden Başarısız Olur?

İnsanların %95'i, network marketinge neden başarısız olmaktadır?

Network marketingde kim neden başarısız olur? Network marketingde başarısız olmak deyimi nedir? Doğrudan satış sektörü insanlara kendi işlerini kurabilme fırsatı vermektedir. Bazı insanlar başarılı, bazı insanlar ise başarısız olabilmektedir.

Bugün sizlerle paylaşacağımız konu hayalleri peşinden giden insanları yakından ilgilendirmektedir. Ek gelir kazanmak, sosyal bir çevre edinmek, yurt içi veya yurt dışı tatile çıkabilmek isteyen insanlar var. Ayrıca çocuğunun okul masraflarını veya evin mutfak masraflarını karşılamak vb isteyenler de var. Ancak herkesin aklını kurcalayan bir nokta network marketingde başarısızlık nedenleridir. İnsanların %95’i, network marketinge neden başarısız olmaktadır? Ya da soruyu tersten düşünelim, nasıl oluyor da %5’lik kesim başarılı oluyor?

Başarısızlıklarından Ders Çıkartabiliyorsan, Doğru Yoldasın >>

Network Marketingde Başarısızlık Nedir?

“Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil.” – Ben Sweetland

Öncelikle bu sözü aklımızın bir köşesine kazımamız gerekiyor. Neden mi? Çünkü doğamız gereği düşündüğümüz, içimizden geçen her şeyin, hemen olmasını istiyoruz. Hemen ödülü istiyoruz. Araba hayali kuruyoruz, anında evin önüne bakıyoruz orada mı diye. Dikkat edin hayal etmekten bahsetmiyoruz… Hiçbir bedel ödemeden, çaba sarfetmeden, plan yapmadan, çalışmadan ödülü istiyoruz. İstediğimiz olmayınca da oturup ağlamaya, arabesk müzik dinlemeye, eski sıradan hayatımızda yaptıklarımızı tekrar yapmaya başlıyoruz.

Doğrudan Satışta Yönetim Moduna Girmek >>

Network marketingde başarısızlık, klasik ticarette yaşanılan başarısızlıklar gibidir. Ya da hayatın herhangi bir yerinde yaşanılan başarısızlıklarla aynıdır. Farklı bir neden aramak, ancak sıradan insanların düşünce yapısıdır. Ticaret yapıyorsunuz. Serbest piyasadasınız. Elbetteki birileri başarılı olacak. Ürünlerini daha iyi tanıtacak.Müşterilerini bulacak ve onları daha iyi etkileyecek. Çevresindeki insanlara göre daha fazla emek verecek. Bazı insanlarsa, bunun tam tersini yapacak. Ya da hiçbir şey yapmadan başarı kovalayacaklar.

Dünya genelinde 7 milyardan fazla insan vardır. Bu insanların yalnızca 120 milyona yakını network marketing içerisindedir. Ve Bu gruptakilerin birçoğu da aktif olarak yapmamaktadır. Geriye kalan insan sayısını düşünün. Sizi başarıya götürecek insan sayısı hala aklınızın alamayacağı kadar fazladır. Bu nedenle becerileriniz üzerine odaklanın.

Kısa Hikayeler – Başarısız Bir Adam, Abraham Lincoln >>

Network Marketingde Kim, Neden Başarısız Olur?

Network marketingde başarısızlık konusunda atlanılan nokta, başarının bir süreç olduğuyla alakalıdır. Beklentilerimizi doğru ayarlamak, sadece network marketinge başlarken değil, her işe başlarken yapmamız gereken bir şeydir.

►Network Marketing İle İlgili Tüm Konu,Soru ve Cevaplar YouTube Kanalımızda

***

Bu video sorularınıza yanıt verdi mi? Sizler de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi, yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.