Network Marketing’de Savaşçı Olmak İçin Düşünmeniz Gereken 3 Şey

Savaş odası, savaş kararlarının alındığı bir yerdir.

Savaş odası, savaş kararlarının alındığı bir yerdir. Stratejik hareketler ve konumlandırmanın, bir satranç oyunu gibi, savaş odasında kendi kökenleri vardır. Network Marketing’de bir imparatorluk kurmayı planlıyorsanız, savaşa girmenin ciddiyeti ile strateji oluşturmalısınız.

Buralarda öylesine takılıyor musunuz? Yoksa sektörünüze ve şirketinize hükmetmeyi mi planlıyor musunuz?

Düşünülmesi gereken şeyler var:

İttifaklar – Kiminle iş yaptınız? Hayatınızda dikkate değer hiçbir şey yapmayan (ama takılmak için eğlenceli) biri olan en iyi arkadaşınız Mehmet mi yoksa savaş (iş) deneyimine sahip olan biri mi ? Bu hayatınızda büyük bir fark yaratabilir.

Saldırı Planı – Pazarlama stratejiniz nedir? Potansiyelleri nasıl buluyorsunuz? Hangi sistemleriniz var? Stratejiniz var mı? Unutmayın:

Umut bir strateji değildir!

Sizin hiç durmadan çalışmanız gerekiyor. Network Markketing bir “umma” ticareti değildir. Her işte olduğu gibi Network Marketing’de de başarılı olmak için çalışmalısınız.  Yani sadece  oturarak bir şeylerin size  gelmesini bekleyemezsiniz. Hiçbir şey yapmadan arabanızı, evinizi alamaz; Dubai’de, bol gömlek, kapri ve elinizde tropikal meyve suyunuz ile Burj Khalifa’nın karşısında oturamazsınız. Saldırı planını neden yaptınız? Tabiki de savaşı kazanmak için. O zaman planınızı uygulamaya koyulun!

Eğitim – Askerlerinizi nasıl eğitiyorsunuz (yeni iş ortaklarınızı)? Onlara sadece bir silah verip onları savaşa mı gönderiyorsunuz yoksa savaşın (iş) sert gerçekleri için mi hazırlıyorsunuz? Onları kör olarak gönderiyorsanız birçok, zayiata maruz kalacaksınız demektir.

Bunlar, Network Marketing’de hedeflerinize ulaşabilmek için stratejinizi planlarken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli 3 şeydir.

***

Organizasyonunuzda savaşçı kişilik oluşturmak için hangi stratejileri kullanıyorsunuz? Tecrübelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.