Limitsiz Aday Bulmak İçin 5 Adım – Eric Worre

Eric Worre - Toplumunuzdaki insanlara hizmet verip onları tanımaktır.

Network Marketing sektörü içerisinde insanların kafalarını karıştıran ve onları korkutan durumlardan biri de listelerindeki isimlerin biteceği ve bu işi yapamayacaklarıdır. Ancak network sektörü insanlardan süper ötesi bir güç veya doğuştan gelen bir yetenek aramamaktadır.

Sıradan insanların bile basit bir şekilde yapabileceği bir iş modeli olan network için tabiki de değiştirmemiz ve geliştirmemiz gereken bazı beceriler vardır. Bu beceriler herkes tarafından öğrenilebilir niteliktedir.

Eric Worre, tüm dünyaca tanınan motivasyon koçu, yazar ve multi milyoner bir networkerdir. 20 yılı aşkın süreçte network dünyasına katkıda bulunmuş ve hala bulunmaktadır.

Bu sektöre katılan insanların sınırsız bir aday listesi oluşturmaları için Eric Worre’un bu 5 maddelik süper açıklamasını bilmekte fayda var;

1 – Aktif aday listesi.

Bu liste, bildiğiniz, tanıdığınız her insandan oluşuyor. Her eklediğiniz isim için 1000 dolar kazanıyormuşsunuz gibi düşünün. Bu listeye kaç kişi koyabilirdiniz?

2 – Bu adım sürekli olarak listeyi büyütmek için kurulu.

İleride tanışacağınız insanlardan bahsediyorum. Sürekli listenizi büyütün. Listenize her gün mutlaka 2 kişi ekleyin. O kişilerle nerede tanıştığınızın bir önemi yoktur. Yapmanız gereken bağlantıyı kurup ilişkiyi güçlendirmektir.

3 – Farkındalığınızı artırmak.

Dünyada sürekli farklı insanlarla tanışmak için her gün fırsatlar çıkıyor. Ve biz çoğunun yüzüne bile bakmıyoruz. Farkındalığınızı artırmak, ufkunuzu genişletmek sizin görevinizdir. Network Marketingde en çok para kazanan kişiler farkındalıklarını sürekli artıran kişilerdir. Her zaman fırsat kollarlar. Farkındalığınızı artırmanız gerektiğini sürekli kendinize sorun.

4 – Başka bir zihin yapısı.

Hiçbir zaman önyargılı olmayın. Bu kişi doğru bir aday değil, hiç parası yok demek son derece kolaydır.  Bu kişi doğru bir aday değil, çok parası var çok başarılı vs. Siz başka insanların dünyalarında neler olduğunu bilmiyorsunuz. Son bir hafta içinde potansiyel adayı bile elinizden kaçırmış olabilirsiniz. O kişi belkide bu akşam tutunacak bir fırsat için dua ediyordur. O kişinin aklından ve kalbinden geçenleri bilemezsiniz. Onlara bir fırsat vermelisiniz. Bizim işimiz bu!

5 – İsteyerek ağ oluşturmak.

Yeni gruplara katılıp ufkunuzu genişletmek. Toplumunuzdaki insanlara hizmet verip onları tanımaktır. Yardım kuruluşlarına ve etkinliklere katılın. Gönüllü işler yaparak ne kadar etkili ve güçlü insanlara ulaşabileceğinizi bilemezsiniz. Bunu bir düşünün! Evinizden çıkın ve toplumunuzla bağlantı kurun. Dışarı çıkın ve isteyerek bir ağ oluşturun.