fbpx

Networkte Etkinizi Artırmanın 4 Yolu

Etki sadece hayatımızın belli bir alanında değil, her alanında bizim için önemlidir. Network içerisinde de etkili olmanın önemi asla yabana atılamaz. Etkili olmanın ana itici gücü pratiktir . Eğer spor yapmak gibi müzik aleti çalmak gibi veya kas hafızası alan benzer bir aktivite yaptıysanız, kendinizi iyileştirmenin asla pratik olmadan gerçekleşmeyeceğini biliyorsunuzdur.

“Gelişme, asla pratik olmadan gerçekleşmez.”

Tekrarlamak, sizi güçlendirir.

Örneğin, 10 yıldan uzun süredir golf oynadığınızı ve ailenizden ve arkadaşlarınızdan ne yapacağınızı söylemekten yorulduğunuzu varsayalım. Bir koç tutmaya karar verdin. Koçun senden atmanı isteyeceği ilk adım, hızını göstermektir. Tarzını gözlemlemek istiyorlar. Golf sopasını birkaç kez salladıktan sonra koçunuz sizden kaçmaya başlar. Burası bazılarınızın vazgeçeceği yerdir.

Bilinçaltınız size doğru ya da rahat hissetmediği takdirde yanlış olması gerektiğini söyler. Ancak golf antrenörünüzün ve antrenmanınızın tavsiyesine uyursanız, aniden vuruşunuz düzelir. Etkinizi arttırmak da aynı kavramdır.

Herkes , güvenilirliği, güveni ve en önemlisi nüfuzunu arttıracak bir ün sürdürmeyi istiyor. Çoğu kişi hayatında hızlı bir düzeltme istiyor, ancak bir koç tutmak veya antrenman yapmak anında etki göstermeyecektir.

Konuştuğunuz her kelime ve yaptığınız her hareketle, pazartesiden pazara kadar etkili olmak kasıtlı olarak pratik ve çok sıkı bir çalışma gerektirir. Bu kadar!

Asıl gerçek, etkili olmanın günlük etkileşimlerle pratik yapmanın ömür boyu sürecek olmasıdır. İyi haber şu ki 7/24 iletişim kuruyoruz. Çalışmak için zamanın olmaması bir bahane değil.

“Etkili olmak, günlük etkileşimlerle pratik yapmanın uzun bir yolculuğudur.”

Bu önemlidir ve bir şeyler yapmak için çabalamak gerekir sürekli. Etki alanları arasında yapılan araştırmalar, yalnızca canınız istediği zaman bir şeyi yapmak değil, yapmak istemediğiniz zaman bile çalışarak, çalışarak yapıldığını göstermektedir.

“Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı – Stephen Covey” adlı çok okunan makalemiz için>>

Bu nedenle rahatsızlık duyuyorsanız rahat olun.

“Rahatsızlık hissetmek, konfor bölgemizin dışında veya mevcut yeterliliğimizin ötesinde yeni bir beceri uygulamaya başladığımızda gösterdiğimiz, tamamen normal bir reaksiyondur.”

Golf örneğimize geri dönelim: Sizce kaç kişi eski hallerine geri dönüyor? Yeni bir girişim çok rahatsız edici ve dönüşümü gerçekleştirmek çok fazla çaba gerektiriyor, çok! Kaçık veya rahatsız edici hissettiği için etkileyici becerileri kullanmayı bırakan, kaç kişiyi tanıyorum sizce? Çok!

Network marketing sektörüne katılan kişilerin de durumu aynıdır. Sektöre katılmak insanları, sizi zengin etmez. Katıldınız diye insanlar sizi takip etmez. Siz bir karar verdiniz diye insanlar da hemen değişmez. Network zengin olmak için aracı bir sektördür. Her sektörde olduğu gibi burada da uymanız gereken kurallar, etkili olmak için edinmeniz gereken özellikler bulunmaktadır. Networkte etkili olmak için burada bahsedilen noktalaruı hayatınızda da uygulamalısınızç

Bu hafta bu dört aşamalı taahhüdü üstlenin. Ve bundan sonra hayatınızda uygulamaya başlayın;

  1. Berraklık

Ne kadar pratik yapmanız gerektiğini belirlemek için ne istediğinizi açıkça yazın. Ne elde etmek istediğinizi açıkça belirlediğinizde, istediğiniz sonuca ulaştığınızı anlayabilirsiniz.

  1. Geri bildirim

Geri bildirim istemek disiplini gerektirir. Sizi motive etmek ve odaklanmak için ne gerekiyorsa yapın, böylece geri bildirim üzerinde harekete geçerek istediğiniz sonuçlara ulaşmanız daha da kolaylaşabilir.

  1. Bir göz atın

Dinleyicilerinizin gözleri ve kulaklarıyla kendinizi düzenli olarak göremiyor ve duymuyorsanız, etkinizi iyileştirmek için büyük fırsatları kaçırıyorsunuz demektir. Başkalarının sizi nasıl algıladığını net bir şekilde anlamanın tek yolu video ve ses kayıtlarıdır. Bir sonraki toplantınızda, teknik cihazınızdaki “kayıt” düğmesine basmanız yeterlidir. Ses telefon görüşmelerinizi kaydedin.

  1. Güven

Kaydettiğiniz videoları izlemeden veya konuşmaları dinlemeden kendinizi kaydetmek işe yaramaz. Videonuzu gözden geçirirken istediğiniz “siz”i görebiliyor musunuz? Neyi geliştirmek veya değiştirmek istersiniz? Video oynatmanın gösterdiklerine güvenin. Hiçbir şey daha dürüst değildir.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,634BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,568TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

İşinizde Odaklanma Sorunu Nasıl Aşılır?

İş hayatında odaklanma sorunu ve konsantrasyon bozukluğu nasıl çözülür? Kendi işinizin patronu olduğunuz için, kendi çalışma programınızı ve günlük yapılacaklar listenizi oluşturmak zorundasınız. Peki...

Başarılı İnsanların Yapılacaklar Listesindeki 29 Madde

Başarılı insanların yapılacaklar listesi içerisinde neler var? Öğrenen, motivasyonu yüksek bir lider olmak için neler yapmalısınız? Kişisel olarak kendinizi geliştirmeyi düşündüğünüz zaman bunun içerisine...

İnternet Kullanımının Öğrencilerin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri

İnternet kullanımının öğrencilerin ruh sağlığı üzerinde son derece büyük etkileri bulunmaktadır. Eğitim öğretim hayatında, internet çok güçlü bir araçtır. Doğru kullanımı ruh sağlığı açısından...

Aylık Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2021 Nisan Ayı Nasıl Geçecek?

Network Okulu aylık burç yorumları köşesinde girişimcileri neler bekliyor? 2021 Nisan ayı burç yorumları sizi etkiliyor mu? Burç yorumları okumak, hayatınıza dair birtakım bilgiler...

Strateji Ne Demek? Stratejik Düşünme Nedir?

Strateji ne demek? Stratejik liderlik için gerekli olan stratejik düşünme ve stratejik bakış açısı nasıl geliştirilebilir? Perspektif geliştirmek liderlik konumu için son derece önemlidir....

Benlik Nedir? Yüksek Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik nedir? Benlik saygısı nasıl nedir? Yüksek özgüvene sahip olmanın önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü kendinize olan saygınız, sizin hayattaki konumunuzu belirleyecektir. Peki özgüven...