fbpx

Networkte Yalnız Bir Kurt Olmak

Network marketingde, birçok uzman networkere göre, yalnız bir kurt olmak büyük bir hatadır. Hatta networkerlerin yapmış oldukları en yaygın hatalardan biri. Bu hatayı çok kez büyük liderler de yapmıştır; ancak bu durumu onlar kabul ediyorlar.

Sektörümüze katılan çoğu insan, cehalet veya gurur nedeniyle her şeyi kendi başına yapmaya çalışmaktadır. Başarılı yükselişlerinden öğrenmek yerine, yalnız kurt yaklaşımını benimsiyorlar ve tüm cevapları bulmak zorunda olduklarını düşünüyorlar.

  • Deyim yerindeyse insanlar tekerleği yeniden icat etme gayreti içerisindeler.
  • Yeni eğitim yaratıyorlar.
  • Yaratıcı, işlerini büyütmenin yeni yolları için beyin fırtınası yapıyorlar.
  • Sunum yapmak için yeni bir yöntemle geliyorlar.
  • Takımın sisteminden sapıyorlar.

Liste bu şekilde devam ediyor…

Çoğu durumda, bu insanlar iş dünyasında 90 günden fazla durmayacaklardır. Network marketingde her şeyi yaptıklarını ve artık hiçbir şeyin işe yaramadığını düşünüyorlar; çünkü onlar için işe yaramadı. Bir takım oyuncusu olsaydı ve aktif olan üst sıralarına bağlansaydı; onlardan yardım alsaydı, sonuçları çok farklı olurdu.

Bu bir takım sporudur

Network marketing bir takım sporudur! Geleneksel iş gibi değildir. Bu sektörde kimseye karşı yarışmıyorsunuz. Bazı fikirleriniz varsa, üst çizginizdeki, çapraz çizginizdeki ve alt çizginizdeki başarılı distribütörlerle iş birliği yaparak akıllıca çalışabilirsiniz. Bu insanların çoğu muazzam bir bilgelik ve deneyim kaynağıdır.

Üst sıranız BEDAVA İŞ kotanızdır. Sizden daha uzun süredir bu işteydiler ve başarılı olmanıza yardım etmek için kazanılmış bir bilgileri var. Para kazanırsan, onlar da kazanır. Sonuç olarak, size yardım etmek istiyorlar. Tek yapman gereken şey; sormak.

Şirketiniz için ana distribütör olmadığınız sürece, üstünüzdeki biri bilgi hazinesidir ve ortak olmanız için muazzam bir kaynak olacaktır. Sponsorunuz veya acil durum hattınız olmayabilir; ancak siz aramaya devam ederseniz, ne yaptıklarını bilen, size yardımcı olacak birilerini bulacağınız konusunda sizi temin edebiliriz.

Ne yaparsanız yapın; her şeyi kendi başınıza çözmeniz gerektiğini düşünmemelisiniz.  İşletmeyle ilgili sahip olduğunuz her “harika fikir” daha önce düşünülmüştür. Güvenin bu bilgiye.  Yükselişteki lideriniz, başarılı olan kişi,  işe yaramayan bir şey için zaman ve para israf etmeden önce fikirlerinizi doğrulamak için harika bir kaynaktır.

Network Marketingde Neden Yalnız Kurt Olmamalısınız?

Neden ağ pazarlamasında yalnız bir kurt olmamalıyız, çünkü;

Öncelikle, ne bilmediğinizi bilmiyorsunuz. Endüstride yeniyseniz ve liderlik, insan becerileri, satış, pazarlama, müşteri adayı oluşturma, liderlik ve iş yürütme konularında güçlü bir geçmişiniz yoksa, ne yaptığınızı öğrenene kadar tekerleklerinizi döndürmek zorundasınız. İyi bir yükseliş, öğrenme eğrinizdeki zaman kısmını kısaltabilir.

Yirmi, on, beş, hatta üç yıl boyunca işi yapan biri muazzam bir bilgi hazinesidir. Muhtemelen, düşünebildiğiniz her fikri denemişlerdir. Bu yüzden onlarla çalışmak ve fikirlerinizi onlardan almak istediğiniz için yanlış tavşan deliğine girmeyin. Neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını zaten o başarılı networkerler olarak biliyorlar.

Yalnız kurt olmamak için başka bir sebep de kredili olmaktır. Görüyorsunuz, çoğu yeni distribütör tanıdıkları insanlarla fazla güvenilirliğe sahip değil. Bununla birlikte, üst seviyenizin aynı bilgiyi sıcak pazarınızla paylaşmasına izin verirseniz, insanların onları dinlemesi iyi bir ihtimaldir. Üstünüzde kanıtlanmış bir sicili ve finansal başarısı olan birisine sahipseniz, potansiyel müşterilerinizin bakış açılarını değiştirmeleri için harika bir insana sahipsiniz demektir.

Yalnız kurt olmamak için başka bir sebep de DESTEK konusudur. İşletmede yeniyseniz, zaman zaman cesaretiniz kırılır.

Üstünlüğünüz, izin verdiğiniz takdirde mükemmel bir destek sistemidir. Kendinizi ne zaman üzgün, aşağı bir durumda veya depresyonda hissediyorsanız, onları arayabilir ve sizi biraz cesaretlendirmeleri için izin verebilirsiniz.

Ek olarak; üst hattınız sizi eğitebilir. Bir kez daha, her şeyi kendi başına anlamaya çalışmak büyük bir hatadır. Deneyimlerini, bilgilerini, sistemlerini ve araçlarını kullanabilir ve doğru şekilde başlayabilirsiniz.

Altı ila on iki ay içinde, network marketingde başarılı olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz. Her şeyi çözmek için kendi kendinize bırakılsaydınız, bu sürenin daha da uzayacağı kesindir.

Kendinizi Liderlerinizi Yükseltme Yolları

Kendinizi ve organizasyonunuzdaki liderleri güçlendirmenin birçok yolu var. İşte bilmeniz gereken birkaç şey:

  • Kapanış konusunda birkaç destek almak,
  • Sunumlara yardımcı olmak,
  • Önde gelen toplantılar düzenlemek,
  • Haftalık eğitime ev sahipliği yapmak,
  • Yeni ekip üyelerinizin doğru şekilde başlamasına yardım etmek,
  • Soruları cevaplamak,
  • Teşvik ve destek sağlamak,
  • Ürün eğitimi yapmak,
  • İş planlaması yapmak ve öğretmek,
  • Yaratma ve fikir üretme üzerine eğitimler,
  • Tanıma partileri veya toplantıları,
  • Ve daha fazlası!

Bir kez daha, tüm bunları kendi başınıza çözmeye çalışmak büyük ve zaman bakımından uzun bir öğrenme eğrisi gerektirecektir.

Son düşünceler

Sonuç, network marketingde yalnız bir kurt olmanın aptalca olmasıdır. Bu bir takım sporu. Sponsorunuz ve/veya başarılı bir üst sıranız muazzam bir bilgi ve destek zenginliğidir. Yardımlarını almak için tek yapmanız gereken şey sormaktır. Ne de olsa, bu işte başarılı olmanıza yardımcı olma konusunda kazanılmış bir ilgileri var.

Network marketingde yalnız kurt olma konusundaki düşünceleriniz nelerdir? Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıya bir yorum bırakın. Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,700BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,040TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kariyerinizde İlerlemek İçin Bu 15 Beceride Ustalaşın

Kariyerinizde ilerlemek için gerekli beceriler nelerdir? Hangi yeteneklere sahip olmak, sizi kariyer basamaklarında daha hızlı ve emin adımlarla yukarı taşıyacak? İş hayatında tüm bu...

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Gülmek Yaşamaktır

Komik ve anlamlı karikatürler bölümümüzde bu kez gülmenin hayatımıza katkıları üzerinde duracağız. Gülmek, yaşamaktır aslında. Ve kahkahalarınız kadar neşeli zaman dilimi biriktirebiliyorsanız, o kadar...

Etkili Karar Verme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Karar verme becerisi, özellikle bir takımda veya bir organizasyonda çalışırken önemli bir konuda hayati bir seçim veya eylem yapma süreci olarak tanımlanabilir. Yaşamınızda dönüm...

Doğrudan Satışta Kısa Süreli Düşünme Sendromu

Doğrudan satışta kısa süreli düşünme sendromu hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satış başarısı ile bakış açınız arasında kuvvetli bir bağ bulunmaktadır. Baş açınızı da...

Müşteri Sadakatini Artırmanın On Etkili Yolu

Başarılı olmak için işletmeler müşteri sadakati geliştirmek için çaba göstermelidir. Etkili bir pazarlama tekniğinin yanında, müşteri memnuniyeti de önemli bir yer tutar. Müşteri hizmetlerinin...

Etkili Öğrenmek İçin Görsel Öğrenme Nasıl Kullanılır?

Etkili öğrenme yaparken görsel öğrenmeden yararlanarak kalıcılık sağlayabileceğiniz kaçınılmaz gerçek. İnsanlar farklı şekillerde öğrenir; birçok öğrenme biçiminden zevkli şekilde öğrenebiliyorlar dediğimiz kuşkusuz ki görsel...