fbpx

Networkte Başarılı Bir İlişki Nasıl Kurulur?

Hayatımızda farklı tür ilişkiler vardır. Kendinizi şuna ikna etmelisiniz; “Bankacımla benim aramda da bir ilişki var, değil mi? Dişçimle bir ilişkim var. Komşumla bir ilişkim var. Doğru mu? Eşim ve çocuklarımla bir ilişkim var. Peki bu ilişkilerin hepsi aynı mı? Hayır, hepsi farklı seviyelerde. Farklı güven seviyeleri, farklı mahrem alanları var. Farklı seviyelerden kasıt, bu ilişkiye ne kadar yatırım yaptığımla alakalıdır.”

İşimizdeki ilişkiler hakkında konuştuğumuzda, normal ilişkilerden bahsediyoruz aslında. İkisi de aynıdır. İlişkilerimizdeki denklik, evimizdeki en yakın ilişkidedir. İlişki, onun için zaman ayırdığımız ve güvenin olduğu ve de mahremiyetin olduğu şeydir.

Peki bunu nasıl yapacağız?

  • Öncelikle sizi bilen insanlar,
  • sizi seven insanlar
  •  size güvenen insanlar olmalıdır.

İnsanların sizi tanımasını nasıl sağlarsınız?

İlk başta sadece tanıdıklarınızla işi konuşabilirsiniz ve eğer geniş bir liste yapmamışsanız tedirgin olursunuz ve insanlara korkarak gidersiniz. Bunu insanlar hisseder ve muhtemelen size katılmazlar.

Ancak Network Marketing, sizin gelişiminiz konusunda ucu bucağı olmayan bir deniz gibidir. Çünkü bu iş insanlarla konuşma, insanları kendi vizyonunuza ortak etme ticaretidir. Ne kadar utangaç olursanız olun, ne kadar güvensiz hissetseniz de, insanların sizden hoşlanmayacağından, size “hayır” diyeceklerinden korksanız da insanlarla konuşmak zorundasınız. İnsanların sizi tanımasını sağlamalısınız.

Evet, insanların sizi tanıması iyi bir şey ama insanların sizden hoşlanmasını da sağlamalısınız. Daha önceki hayatta nasıl bir kişi olduğunuzun hiçbir önemi yok. Hiç arkadaşınız olmayabilir. Utangaç ve küstah da olabilirsiniz, agresif de. Önemli değil. Elinizde yapabileceğiniz ne olduğuna odaklanın. Samimi değilseniz samimi olmayı öğrenin, kendinizi geliştirin. Ve insanlara yardım etmeyi sevin. İnsanlara yardım etmek, onların bir sorununa yardımcı olmak, samimi bir yardım, insanlarla güçlü ilişkiler kurmanızda çok önemlidir.

Ayrıca bu insanların güvenini kazanmak var.

İnsanların güvenini nasıl kazanırsınız?

İnanılır olarak, sahici olarak, dosdoğru olarak ve de olmadığınız biri gibi davranmayarak. İşimizle ilgili abartılı beyanlarda bulunmayarak; iddialı söylemlerde bulunmayarak olur. İş hakkında her şeyi bilen biri gibi davranmayarak, bir uzmanmış gibi davranmayarak; kendiniz gibi davranarak olur. Kendiniz olmanız, dürüst olmanın temelidir. Kendiniz olduğunuzda güvenilir olursunuz. Şimdi tabi ki bir ilişki ancak insanların sizi tanıyıp, sevip, güvenmesiyle olur.

Peki bunlarla bitiyor mu?

Bir ilişkiyi nasıl kurarsınız?

Bir ilişkiyi ancak kendinizi tanıtmak için çalıştığınızda, sevilmek için çabaladığınızda ve bunların seviyesini artırdığınızda geliştirirsiniz. Bu bazı tehlikelere açık olmak ve belki de hiç hoşlanmadığınız şeylere maruz kalmak demektir. Aynı zamanda, ilişkinin 2 yolu vardır.

  1. Aynı şeyi yapar ve takımınızdaki insanların tanıması için zaman harcarsınız ve
  2. takımınızdaki kişilerin sizden hoşlanmasını sağlarsınız.

Peki siz ekibinizdeki herkesi seviyor musunuz?

Hayır. Gerçek bu. Takımınızdaki her insanın her şeyini sevecek misiniz? Hayır. Yine de bir ilişki mükemmelliği aramak değildir çünkü mükemmel diye bir şey yoktur.  Bir ilişki kurmak, gerçekten de iyi ile kötüyü ayırabilmekle ilgilidir. Çünkü kelimenin tam anlamıyla mükemmellikten uzağız. Kendimiz mükemmel değilken başka insanlardan mükemmel olmalarını bekleyemeyiz.

Bu noktayı görmeye çalışın.

Eğer birisinin 10 davranışı varsa, bunların 4’ü kötü, 6’sı iyiyse, 6’sına odaklanın. Eğer sadece 1 tane iyi şey varsa o bir taneye odaklanın. Ve sadece onu görün. Bu insanı sadece iyi bir şey için nasıl takdir ettiğinizi görün, gösterin. Yani onları bilin. Doğum günlerini biliyor musunuz?

Liderlerinizin doğum günlerini, yıldönümlerini bilmiyorsanız nasıl sağlıklı bir ilişki kurabilirsiniz ki?  Aranızdaki ilişki sadece iş ilişkisi olur. Onlar hakkında çok şey öğrenin. Onlarla zaman geçirin, ve onların da sizi bilmesini sağlayın. Onlar hakkında bildikçe onları daha çok seveceksiniz. Sevecek bir şey bulacaksınız ve daha çok güveneceksiniz.

Network Marketing‘de iniş- çıkışlar vardır. Mükemmellik diye bir şey yoktur. Zorluklarla dolu bir iştir bu. Yine de ilişkiler, her şeyden önce gelir. Siz ilişkilerinizi sağlam temeller üzerine oturtursanız, siz ve ekibiniz tüm zorlukları aşmaya muktedir olacaktır. Sevmek ve güvenmek! Bunlara bağlı kalın. Olasılıklarınıza, yeni katılanlara ve takımına bağlı kalın. Bunu aynı şekilde takımınıza kopya edin. Ve ilişkileriniz nasıl güçlendiğini görün. İlişkiler iyi oldukça onlar da birlikte iyi olmaya başlayacaktır.

Martin Luther King;

‘’Sevginin gücünü keşfedeceğiz. Sevginin affedici gücünü keşfedeceğiz.’’

Çünkü bunu yaptığımız zaman eski dünyayı yeni dünya yapacağız. Sevgi tek yoldur! İşimizde nasıl başarılı oluruz? Nasıl birer kar kraliçesi ve kralı oluruz?  Her şeyi sevmenin gücünden yararlanarak. Sevginin gücü sayesinde işimiz yapıyoruz. İşiniz mücadele gerektirebilir, siz şu anda işinizle ilgili bir mücadelede olabilirsiniz.

İnsanların size katılması için uğraş veriyor olabilirsiniz. İnsanların size inanması için uğraşıyor ya da ekibinizi bir arada tutmak için çabalıyor olabilirsiniz. Tüm bu mücadelenin içinde olabilirsiniz ve hepimiz bir şekilde bir noktadan başka bir noktaya gitmek için çabalıyoruz.

Sevginin gücünü takımınızda uygulayabildiğinizi hayal edin.

Takımınıza aşk gözlüğüyle bakabildiğinizi,  takımınızdaki tüm farklılıklara ve zorluklara sevgi merceğinden baktığınızı düşünün. Neler olacağını görün. İşlerin nasıl değiştiğini, satışlardaki değişimi katılımdaki artışı, insanların yükselişini ve de kazancınızın nasıl arttığını görün. Bence sevginin yararlılığını işimize uygulayabilirsek, eski düzeni getirebiliriz ve statüler yer değiştirir.

Günümüzde, sizlerin de hoşlanmadığı bu düzen değişir. Böylece emin olun ki siz Yeni Dünyayı göreceksiniz. Sevginin işlevini de göreceksiniz. Yeni dünyada güven olacak, gelişme olacak, güç, toparlanma ve de lütuf olacak. Nihai olarak da başarının olduğu yerde birlikte olacağız çünkü sizler, kalıcı olanı inşaa etmenin yolunun birlikte olmaktan geçtiğini biliyorsunuz. Siz ve takımınız birlikte daha iyi olacaksınız.

Bol kazançlar…

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,404TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketing Herkes İçin Değil

Kendi işini kurmak, ek gelir sağlamak, girişimci olmak söz konusu olduğu zaman, herkes cesaret edemez. Kabul edelim ki network marketing de herkes için değil....

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...