Performansınızı Zirveye Çıkarın ve Zihin Gücünüzü Sağlamlaştırın

Performansınızı Zirveye Çıkarın ve Zihin Gücünüzü Sağlamlaştırın

Kişisel gelişime odaklanırken beynimiz elzem bir kısımdır, çünkü hayatımızın ne yönde ve nasıl gittiğini -beynimizin ne kadarını kullandığımızın yanında- düşünce şeklimizle belirleriz(zihin gücü ve davranış).

Zekanızın tam kapasitesinden nasıl faydalanırsınız :

Önemli gerçekleri hatırlamak bazen zor olabilir. Özellikle hatırlamak istediğimiz bilgi karışıksa ve hiç de ilgi çekici değilse. Neyse ki, beynimiz çok güçlü bir kastır ve çalışıp geliştirilebilir. İşte bazı ipuçları:

-Asla öğrenmekten vazgeçme! Beynimizin tam kapasitesinden faydalanmak için sürekli olarak onu çalıştırmamız önemli. Sadece beyninizi sınırsız miktarda bilgiyle doldurmanız gerektiğini unutmayın çünkü bunun hafızanız üzerinde faydası çoktur.

-Duyguları ilişkilendirin! Hiç binlerce önemsiz şeyi hiçbir ezberleme tekniği olmadan aklımızda tuttuğumuzu fark ettiniz mi? Yani eğer bu tekniği bir şeyi ezberlerken ya da çalışırken kullanırsanız çok yüksek verim alabilirsiniz.

Zihin gelişimi – Zihninizin gücünü zirveye çıkarmak:

-Sınırlayıcı düşüncelerinizden kurtulun! Sınırlayıcı düşünceler hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmenizi engelleyen düşüncelerdir. Düşüncelerinize önem vererek bu olumsuz inançlardan kurtulabilirsiniz.

-Kendinizin farkına varın! Başarılı ve refah içindeki insanların kendilerinin farkında olmak ve kendilerine karşı dürüst olmak gibi ortak karakter özellikleri gösterdiklerini fark etmişsinizdir.

-Zorlukları Kabul edin! Kendinize zorlayıcı hedefler koyarak zihninizin gücünü ve iradesini geliştirecek güçlü tecrübeler elde edebilirsiniz.