Randy Gage – Bir Networker Nasıl Düşünmeli?

Network  Marketing insanlara kendi işlerini kurma fırsatı veren bir ticaret modelidir.

Network Marketing kendi içerisinde kuralları olan ve tüm dünyada kendini kanıtlamış bir sektördür. Sektörün büyük olması tabii ki de bizim için bir avantaj fakat buradan ne kadar kazanacağımızı bizim bakış açımız belirler. Eğer zenginlik ve refah hakkında düşüncelerimizi değiştirmezsek bu yolda işimiz daha da zorlaşabilir.

İşte bakış açınıza yardımcı olacak çok önemli 4 nokta:

Zengin olmak istiyorsanız, parasız insanlardan mali tavsiye almayı bırakın.

Hayatında başarıya ulaşmış insanların hikayelerini okumuşsanız, projelerine başladıkları zaman çevresindeki insanlar tarafından negatife maruz kaldıklarını görebilirsiniz. Önemli değil. Gittiğiniz yolda eminseniz, bir başarılı insanı kendinize örnek alın ve devam edin. Size tavsiye verecek olan kişilerin, kendi hayatlarında nereye geldiklerini asla göz ardı etmeyin.

Refahınız, refah bilincinizle tam olarak aynı oranda büyür.

Refah konusunda kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Unutmayın, hayaliniz ne kadar büyükse çaba ve isteğiniz o oranda artacak. Yeter kelimesi sizi frenleyecektir. Limitlerinizi sürekli gözden geçirin. Bu arada da banka hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Değer katma ve problem çözme ile varlık yaratılır.

Bize hep yanlış öğretilen bir konu da budur. Aslında girişimci kelimesinin anlamı şudur: “ bir problem vardır ve bu probleme çözüm üreten kişidir”. O zaman biz ne kadar fazla kişiye yardım ederek, onların problemlerini çözersek o  oranda da kendi varlığımızı arttıracağız.

Olmak istediğin kişi olmak için, kim olman gerektiğini söylemek için, istekli olmalısın.

Hiçbir başarının oturduğunuz yerden gelmeyeceğini bilin. Network Marketing’de başarının temel kuralları var. (Bu konular hakkında diğer blog yazılarımızı okuyabilirsiniz.) Bu kuralları öğrenmek ve de nasıl bir başarılı lider olmak istediğinizi dile getirmek konusunda istekli olmalısınız.