Randy Gage – Network Marketing’de Başarısız Olmanın 5 Püf Noktası

Network  Marketing insanlara kendi işlerini kurma fırsatı veren bir ticaret modelidir.

Dünyanın en fazla kazanan networkerlerinden, yazar ve eğitimci Randy Gage, yirmi yıllık tecrübesiyle, Network Marketing’de başarısız olmanın  5 can alıcı noktası konusunda bizi uyarmaktadır.

Gelin bu tecrübelere birlikte bakalım;

1)Yeterli düzeyde ustalık edinmemek:

Network Marketing’de yapılan en büyük hatalardan biri de sadece bir ürün alarak zengin olma fikridir. Kimse sadece bir ürün aldı diye zengin olamaz. Bu bir ticarettir ve kendine özgü kuralları vardır. Bu kuralları öğrenmek tamamen bizim sorumluluğumuzdadır.

2)Elinizdeki Fırsatın Değerini Gösterememek:

Bu kısımda üç şey çok önemlidir;

-Doğru değere sahip olmak

Network Marketing’i tam olarak anlamaya çalışınız. Çünkü Bu ticaret, dünyanın en ahlaki ticaretidir.

-Değerinizi çarpıcı şekilde gösterebilmek

İşe başladıktan sonra elimizdeki değeri karşıya sunmak, tanıtımını yapmak tamamen bizim çabamıza bağlıdır. Bunu göstermek veya göstermemek tamamen bizim elimizdedir.

-Değerinizi çarpıcı biçimde tanıtmak

Yukarıdaki ilk 2 noktaya dikkat ettiğiniz ölçüde, elinizdeki değeri tanıtmanız hiç de zor olmayacaktır. Yeteneklerinizi ilerletmeniz, tamamen sizin çabanıza bağlıdır.

3)Yoksulluk Bilinci ile Başarıyı Denemek

Network Marketing’de insanların başarısız olmalarını en büyük nedenlerinden biri de  tamamen sağlıksız bir risk korkusu. Bazı insanlar inanılmaz derecede korku temelli oluyor. Ayda 1000 $ kazanma fikri, 100 dolar kaybetme korkusuyla boğuluyor.

4) Asıl Önemli Olan Şeyi -Ana şey- Yapmama

Üst düzey başarıya ulaşamayan insanların çoğu, en meşgul insanlardır. Bütün gün meşguller! Başarılı Network Marketing liderleri, takvimlerini nasıl kapatacaklarını, müsait olmadıkları zamanı ve nasıl eğleneceklerini planlarlar.

5)Bırakmak

Network Marketing’de hep duyarsınız; “Başarısız olan çok fazla insan var bu ticarette.” diye. Aslında bu konu biraz farklı. Network Marketing, sıradan insanları, maddi refaha ulaştırabilecek yollardan biridir. Sıradan insanlara bu kadar basit bir yol sunan tek sektördür. Ancak bu ticarette başarı için, sadece ürün almak yetmez; bu ticaretin kurallarını öğrenmeli ve öğrendiklerimizi de uygulamalıyız. Bu kısım tamamen bizim sorumluluğumuzdadır.

Nasıl?

Sürekli ve planlı olarak spor yapan, günlük beslenmesine dikkat eden kilolu bir kişinin, sizce yağları erir mi? Tabiki evet!

Bu durum Network Marketing’de de aynıdır.

“Network Marketing’de başarısız olmak diye bir kavram yoktur; bırakmak vardır. Siz de Network’un kurallarını öğrenmeye çabalayıp, bunları uyguladığınız sürece başarılı olmanız kaçınılmazdır.”

Bol kazançlar…