Satışlarınızı Arttırmak İçin 4 Strateji

İşiniz ne kadar başarılı olursa olsun, her zaman bir sonraki fırsata odaklanmak zorundasınız.

İşiniz ne kadar başarılı olursa olsun, her zaman bir sonraki fırsata odaklanmak zorundasınız.

Pazarlara ulaşmak ve gelirinizi artırmak için hemen uygulayabileceğiniz dört strateji şu şekildedir:

Kişisel Olun

Ortalama olarak, potansiyel müşterinin % 25’inden daha azı ile temas kurulmaktadır. Bire bir müşteri ilişkileri geliştirmeye çalışın – özellikle rakiplerinizin göz ardı ettiği durumlarda.

Momentum Oluşturun ve Onu Koruyun

Pazar payınızı ve gelirinizi artırmadığınız her gün, bir başkasının sizden pazar payınızı ve gelirinizi aldığı bir gündür. Etkili bir satış ekibi sadece aktif talebe değil aynı zamanda gizli talebe de odaklanacaktır. İşinizde bu şekilde momentum yaratabilir ve bunu koruyabilirsiniz.

Verimlilik ve İletişimi Maksimuma Çıkarın

Satış ve pazarlama arasında sıkı bir şekilde bütünleşik iletişim ve geri bildirim uygulayın. İhtiyaç duyulan potansiyel müşteri türleri, bu potansiyel müşterileri sunmak için kullanılmakta olan stratejiler, potansiyel müşterileri takip etmek için kullanılan süreçler ve yapılan ilerlemeler hakkında güncellemeler oluşturun.

Böylelikle satışların yönetilmesinin yanında, her hafta yapılacak satışların ve bir diğerini desteklemek için ne kadar çaba harcanacağının şart koşulması ile takımınızı her hafta ödüllendirebileceksiniz.

Küresel Olun

Dünya tek bir dev piyasaya dönüştü ve bu genişlemenin getirdiği zorluklar olsa da daha büyük faydaları var. Yönetilen genişlemeler veya kanal iş ortağı ilişkileri sayesinde işletmeniz, dünyanın herhangi bir köşesinde büyük bir talep görebiliyor.

 

Bu 4 ana nokta ile birlikte kendinize güçlü bir satış ekibi kurabilirsiniz ve güçlü bir satış ekibine sahip olduğunuzda, işiniz inanılmaz bir ilerleme kaydedecektir.