Kendi işinizi kurmak veya başlatmak adına yeni bir ürün veya hizmet bulmak için kullanabileceğiniz 4 strateji var.

 

Kendi Alanınızı Araştırın

Aramanız gereken ilk strateji, kendi alanınızda veya becerilerinizde yeni bir ürün veya hizmet bulmaktır. Kendi aklınızda milyon dolarlık bir fikriniz olabilir.

Ortalama insanın, her yıl işten gelirken ve işe giderken dört fikir ürettiğini söylerler. Eğer insanlar bu dört fikirden herhangi birini takip ederse, bir milyoner olma ihtimalleri vardır. Yani kendi alanınıza veya becerilerinize bakın. Kendi zihninize bakın. Kendi fikirlerinize bakın.

 

Gözlerinizi Açık Tutun

İkinci strateji, seyahat ederken yeni bir ürün veya hizmet bulmaktır. Gözlerinizi fırsatlara açık tutun.

Bazen pazar alanınıza gelmeyen başka bir yerde iyi bir iş yapan yeni bir ürün veya hizmet bulmak sizi zenginleştirebilir.Strateji gözlerinizi ve kulağınızı açık tutmak ve etrafınızda meydana gelen yeni iş fırsatlarına karşı uyanık olmaktır. Para kazanmak için uygun bir davranışı geliştirin.

 

Satma Haklarını Alın

Üçüncü strateji, yeni bir ürün veya hizmet bulduğunuzda, ürününüzü veya hizmetinizi münhasıran pazar alanınızda satma haklarını elde etmelisiniz, her zaman amacınızı hatırlayın. Bazen bu haklar talebe açıktır.

 

Ürününüze İnandığınızdan Emin Olun

Dört numaralı strateji de budur. Unutmayın ki sadece bir şekilde inandığınız bir şeyi başarılı bir şekilde pazarlayıp satabilirsiniz. Ürününüzü kendiniz kullanın ve en iyi arkadaşınıza tavsiye edin.

Bu ürünün bir başkasının hayatını veya işini geliştirebileceğine ve bundan bahsetmeye istekli olabileceğine kesinlikle inanmalısınız.

İşte bu iş kurma stratejilerini kendi hayatınızda çalışmaya koymak için yapabileceğiniz iki şey daha var:

Birincisi, yeni bir iş anlayışı geliştirin. İnsanların ihtiyaç duyduğu, istediği ve ödemeye hazır olduğu yeni ürünler ve hizmetler için sürekli etrafınıza bakın.

İkincisi, para kazanmak için uygun bir davranış geliştirin. Şu anda sunulmayan ürünleri ya da hizmetleri daha yüksek fiyatlarda ya da daha fazla miktarlarda satmak için fırsatlara bakın. Olasılıklar her yerdedir.