Network Marketing’de %95 lik kısım neden başarısız oluyor?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’de %95 lik kısım neden başarısız oluyor?
Avataranonim Staff asked 2 sene ago

Merhaba , Network Marketing ticaretine başlamak istiyorum ama okuduğum bir yazı da “network marketing endüstrisinde insanların %95inin başarısız olduğu “ yazıyordu.Bunun için ne düşünüyorsunuz?Avatar


2 Answers

Best Answer

Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 2 sene ago

“Başarısızlığı” nasıl tanımlarsınız. para kaybetmek mi yoksa insanların bırakması mı? Peki, bir iş kurmak için başlayıp harekete geçmeyen insanları hesaba katıyor musunuz? Ayrıca networkerleri, perakendecileri ve müşterileri ayırıyor musunuz? İstatistikler, şirket başına çok farklıdır.Doğrudan satıcıların% 50’den fazlası, net gelirlerinin doğrudan satıştan olduğunu bildirmektedir.

Buna ek olarak, yeni doğrudan satıcıların yaklaşık yarısı (mevcut şirketlerini bir yıldan daha az bir süredir temsil edenler)büyük olasılıkla gelecekte devam etmeyeceklerini söyleyenlerden oluşur.

Network Marketing fırsatında durum tespiti yaparsanız,devamlılık oranına daha yakından göz atabilirsiniz. Devamlılık oranının popüler tanımı şudur: Distribütörlerin yüzde kaçı sözleşmelerini yenilemekte veya bir ürün satın almaktadır. Fırsata bağlı olarak bu %10 ila %80 arasında da olabilir.

Distribütörler hakkındaki gerçekler: (Kaynak: 2002 Ulusal Satış Gücü Araştırması, Research International, Inc.)

Doğrudan satıcıların% 82’si doğrudan satış şirketleriyle bir yıl veya daha fazla,% 47’si ise beş yıl veya daha fazla devam ederler.
Doğrudan satıcıların %89’u kişisel deneyimlerini doğrudan satışta mükemmel, çok iyi veya iyi olarak değerlendirir.

Doğrudan satıcıların% 84’ü doğrudan satışın gelirlerini desteklemenin iyi bir yolu olarak ya da kendileri için fazladan bir miktar ek gelir kazanmanın bir yolu olarak beklentilerini karşıladığını veya aştığını belirtmektedir.Doğrudan satıcıların% 91’i doğrudan satışın beklentilerini karşıladıklarını veya aştığını ,daha fazla para kazanmak için çalışabilecekleri bir iş olarak gördüklerini belirtmektedir.
bir yıldan kısa bir süredir doğrudan satış yapan% 78 i, gelecekte de çok yüksek bir olasılıkla doğrudan satıcı olarak devam edebileceklerini rapor etmişlerdir.

bir Network Marketing işini başlatmak kolaydır ama maalesef insanlar düşük yatırımlarla başladıkları yeni girişimlerini ciddiye almıyor ve bir “hobi” olarak değerlendiriyorlar. Eğer işinizi bir hobi olarak değerlendirirseniz, bir hobi olarak ödeme almanız muhtemeldir. Ürünlerinden mutlu olmak demek bu hiçbir şey yapmayarak para kazanmak anlamına gelmez. Network Marketing sisteminin başarısızlığımıdır  bu? Sanmıyorum…. Dünyada hiçbir şey yapmayarak para aldığın bir iş yoktur.

İyi bir Network Marketing şirketinde  bir işi düşük veya sıfır riskle denemek harika bir yoldur. Eğer size uymazsa, az ya da hiç kayıp yaşamadan bırakabilirsiniz. Ciddi eyleme geçen insanlar, Network Marketing’de para kazanır ve fırsatın meyvelerini alırlar.
Sean Haynes – En çok kazananlar listesinden

İşletmelerin %90’ını  100.000 $ ‘dan fazla maliyete mal olan başarısızlığı başlatırlar. İnsanlar evlerini ve başka mallarını, bu işlere başlamalarına karşı teminat olarak kullanmaktadırlar.

Yine de herkes ticaret yapmayı öneriyor çünkü bunun zenginlik yarattığını biliyoruz ve dünyanın en zengin insanlarının %74’ünün bu yoldan pazar kazandığını biliyoruz. %95’inin nereden geldiğinden emin olmadığım bu eleştiriler, insanların, eğitim, destek, kişisel gelişim, mükemmel ürünler ile Ek gelir kazanma ve hayat standartını artırma şansıdır.

Aslında bu iş şekli, ortalama  bir kişinin finansal özgürlüğe ulaşabilmesi için son şanstır. Günümüzün istatistiklerinden, iş sahibi insanların %95’inin 65 yaşında maddi olarak güvende olmadığını biliyoruz. Bu yüzden, %95’in gelmesi, belki de %95 ‘inin bunu yapma şansının olması dışında ve Network Marketing ile ilgili bir başarısızlık değil. Böyle düşük yatırım seçeneği ile başka hiçbir sanayi kolunda,dünyadaki herhangi bir şeye kıyasla daha yüksek bir başarı yakalama şansı yoktur .

İnsanlar başarısız olacaklar mı? Peki insanlar zorluklarla savaşmak zorunda kalacaklar mı? Evet ama  geleneksel işlerde ve ticaretlerde ,bu zorluklar Network Marketing’den çok daha fazla olacaktır.

Meselenin gerçeği, Network Marketing’nin kendi maaşlı işlerinin hayallerinin gerçek olmasına ya da finansal güvenceye erişmesine izin vermeyen %95 için , serbest girişim dünyasında finansal olarak son şansları olduğunu düşünüyorum. Tek başarısızlık pes ettiğindedir.Bu da Network Marketing’in başarısızlığı değil,kendilerinin başarısızlığıdır..

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:
Network Marketing Nedir?
Network Marketing Nasıl Yapılır?
Network Marketing’de Başarılı Olmak İçin Yanmalısın!

Avatar


AvatarHakan AYDIN answered 2 sene ago

Öyle bir soru sormuşsun ki kardeşim sanki herkes her işte başarılı.Zaten dünyanın çoğu başarısız.Başarılı olan kesim her zaman daha az….

Avatar