Network Marketing’de Emek Nedir?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’de Emek Nedir?
Avataranonim Staff asked 3 sene ago

İyi günler, kolay gelsin. Gece uyku girmedi gözüme ben de sormak istedim. Ben bu işe başlayalı 1 hafta oldu. Babama gittim anlattım. Sonra babam bana emeksiz para mı kazanılır sen i kandırmışlardır, dedi. Açıklayamadım da ne yaptığımızı, açıkçası benim de kafam karıştı. Burda emek ne hocam bana açıklar mısın?Avatar


1 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 3 sene ago

-Hayatımızda meslek olarak gördüğümüz ama anlamlandıramadığımız birçok meslek vardır. Bunun nedeni, kendi işimizi kurmak yolunda bu yaşımıza kadar hiçbir bilgi ve eğitim almamış olmamızdandır. Örnek olarak Google ne iş yapıyor? Ya da Google’da çalışanlar ne iş yapıyor? Basit bir arama motoru, dünyanın en değerli markalarının başında geliyor. İnsanlar nasıl para kazanıyor? Ya da emeksiz para kazanıyor diyebilir miyiz? Aynı şey, Facebook, Instagram, Whatsapp gibi sosyal medya hesapları için de geçerli değil mi?-Ya da bir başka örnek olarak öğretmeliği düşünelim. Öğretmenler ne iş yapıyor? Bakanlığın belirlediği müfredat içerisinde, kitapta yazanları öğrencilerine okutuyorlar dimi? Kesinlikle evet. Öğrencilerini geliştirmek için adım adım, yıl yıl, ders veriyorlar. Her sene aynı müfredat ( birkaç değişiklik ile) okutuluyor. Bu süreç 16 sene devam ediyor.

-Network Marketing sektörü, 21.yy ekonomisine yeni bir soluk kazandıran ticaret modelidir. Bir ürün dağıtım devrimidir. Yani insanların sistemli bir ağ oluşturarak firmanın ürünlerinin,  satışının ve dağıtımının yapılmasıdır. Bu dağıtım devriminde kendi işini kurmak isteyen bireylerin, herhangi bir işe yeni başlayanlarda olduğu gibi bu konuda da bilgileri eksik olması normaldir. Bu bilgiyi veren, eğitimi veren kişiler de işe daha önce başlamış olan iş bilen sponsorlar veya liderler olmaktadır. Dolayısıyla Network Marketing, Randy Gage’in dediği gibi;

“İnsan bulma ticareti değil; insan kurma ticaretidir.”

Bu ticaretin püf noktalarını öğrenerek, yeni katılan takım arkadaşlarımızı bu konuda eğitmek en büyük emektir. Onlar öğrenene kadar onlara yardımcı oluyoruz; ticaret, ticari bilgi, kişisel gelişim; para yönetimi, zaman yönetimi, liderlik, organizasyon yönetimi gibi.

Sonuç olarak en basit haliyle Network Marketing’de emek, öğretmenlikte olduğu gibi öğrenmek ve bu bilgileri öğretmek üzerinedir.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing’de Başarılı Olmak İçin Yanmalısın!

Network Marketing Nasıl Yapılır?

Avatar