Network Marketing’de neden bu kadar insan başarısız oluyor?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’de neden bu kadar insan başarısız oluyor?
Avataranonim Staff asked 2 sene ago

Selamın aleyküm arkadaşlar. Geçen hafta bir arkadaşım bana bu işi anlattı. Fakat çevremde çok fazla insan bu tarz işlere girdi ve battılar. İş bana mantıklı gelmesine rağmen etrafımdaki insanların başarısızlıkları beni korkutuyor. Sizce nasıl davranmalıyım?  1. Hayır ben şunu anlamıyom battılar ne abi? yani bi krem şampuan kahve tatil veya su arıtma cihazı alıp insanlar nasıl batıyor ki? önce bi abartmayın sonra üzerine konusuruz ya

Avatar


1 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 2 sene ago

Network marketing bir ürün dağıtım modelidir. Ve genelde bu sektörde takımlar halinde bir çalışma kültürü vardır.

İnsanlar bu ticarete girerken onlara anlatılanlar ve kafalarında oluşan yanlış beklentiler buna sebep olabilir. Mesela üst leveldeki kişinin; ‘sen işe gir ben altına iki kişi yazarım’ diyerek işe aldığı kişide oluşturduğu beklenti veya ‘3 ay sonra Ferrari alacağız’ diyerek beklenti oluşturması. Bu söylenenler gerçekleşmediğinde de haliyle insanlar pes ederler.Bunun yanında insanlar bedel ödemekten kaçar ve vazgeçer. Aynı; enstrüman alıp müzik kursuna giden ve 3-5 ay sonra çalmakta zorlanıp bırakan insanların yaptığı, spor salonunun 6 aylık ücretini ödeyip ilk aydan gitmemek için bahaneler üretip ikinci ayda spora gitmeyi bırakanlar gibi.

Güzel sonuçlar almak için önce bedel ödemek gerekir. Bence siz de bunları göz önünde bulundurup ona göre kararlı şekilde adımınızı atın.

 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Nasıl Yapılır?

Network Marketing’de Başarılı Olmak İçin Yanmalısın!

 

Avatar