Network Marketing’de Vergi Ödüyor Muyuz?

SorularCategory: Soru/ CevapNetwork Marketing’de Vergi Ödüyor Muyuz?
AvatarÖzlem asked 2 sene ago

Ben bu ticarete yeni başladım, kuzenime anlattım. O da bana bu işlerde vergi olayları yok para kaçırıyorlar dedi. vergi var mı bu işte? Devlet vergi alıyor mu?  1. Vergi borcu namus borcudur. Arkadaş sen vermesen de devlet napar eder alır sen hiç merak etme.

Avatar


1 Answers
Network OkuluNetwork Okulu Staff answered 2 sene ago

-Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde faaliyet gösteren her firma gibi Network Marketing şirketleri de, doğal olarak devlete vergi ödemekle yükümlüdür. Zaten vergi veren bir firma yasal bir firmadır.
– Burada iki farklı vergi türü vardır. Bunlardan KDV olarak bildiğimiz Katma Değer Vergisi açısından firmalar arasında bir farklılık olmayıp %18 KDV oranı sabittir. (bkz 193 Sayılı Kanun)
-Gelir Vergisi Kanunu uyarınca, Network Marketing şirketlerine kayıtlı distribütörlerden alınan gelir vergisi, gerek şirketlerin ödeme planları, gerekse sözleşme akdi olup olmaması açısından farklılıklar göstermektedir.  (bkz 193 Sayılı Kanun)
-Network Marketing şirketleri yasal mevzuata tabii olup, özellikle kriz zamanlarında; gerek vermiş oldukları vergiler açısından, gerek on binlerce, yüz binlerce insana iş ve kazanç olanağı sağlayarak, bu kişilerin eksik istihdamlarını önlemektedir. Bu bakımdan da değerlendirildiği zaman, Network Marketing şirketleri kriz zamanı ülkelerin gelir kaynaklarında önemli rol oynamaktadır.
Son olarak daha fazla bilgi için mutlaka sponsorunuza danışınız. 

Daha fazla bilgiye için aşağıdaki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz:

Network Marketing Nedir?

Network Marketing Yasal mı?

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Avatar