Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

1
Dünyada birçok firma açılıyor ve gün geçmiyor ki bunların içerisinden titan yapılanmalar çıkmasın.

Dünyada birçok network marketing firması açılıyor ve gün geçmiyor ki bunların içerisinden titan yapılanmalar çıkmasın. Peki bu kadar firma içerisinde, bu kadar karışıklık içerisinde bizler yasal network marketing firmalarını nasıl ayırt edebiliriz?

Network Marketing 200 Milyar Doları aşmış büyüklüğü ile tüm dünyada milyonlarca dar gelirli insan için kendi işlerini kurabilme konusunda umut ışığı olmuştur. Ancak bu ticaret içerisinde kişileri mağdur eden sistemler de hemen türemiş ve Network Marketing üzerine de bu yasal olmayan sistemlerden dolayı kötü bir etiket yapışmıştır.

Yasal Bir Network Marketing Firmasını Nasıl Ayırt Edebilirsiniz?

Yasal olmayan firmalar ile ilgili kriterler Filipinler Doğrudan Satış Derneği [Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’na (WFDSA) üye] eski başkanı Josiah Go tarafından yazılmış ve kavramsallaştırılmıştır. Josiah Go saygın bir yazar, köşe yazarı ve iş adamıdır. Yasal bir network marketing şirketinin kriterlerine birlikte göz atalım.

1. Bir Ürün Var Mı?

Şimdi düşünün işinizin amacı ne? Size bir ürün satmayı veya başka bir şey satmayı değerlendirmek için çalıştığınız bir şirket mi? Yani ürün, gerçek bir değere sahip olmalıdır. Satın aldığınız ürünün değerini değerlendirmeye çalışın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here